Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   pojawił się wyciek oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33148)

pj1812 13-11-2007 13:10

pojawił się wyciek oleju
 
witam
ostatnio po wizycie pod autem, zauważyłem że na połączeniu silnika ze skrzynią biegów pojawił się olej (kilka kropel na polączeniu), nie jest tego duzo ale jest, nie widze znacznego ubytku oleju na bagnecie (w granicach normy ok 100ml/tys.km), czym to może być spowodowane?? Słuszałem że może to byc jakis simering na wale, czy ktos z kolegów miał podobny problem i wie jak sie go pozbyc?

szperaczz 13-11-2007 21:08

Kolego jesli to faktycznie jakas uszczelka albo zimering to tylko wymiana wchodzi w gre

devil511 15-11-2007 12:40

No ja prawdopodobnie mam ten sam problem.Tylko tych kropelek jest u mnie troche wiecej. Jezdze tak juz 3 rok. Oleju troszke ubywa.Powiedzmy ze od wymiany do wymiany oleju praktycznie nie dolewam (od około max zbliża sie do min gdzieś po roku).Ostatnio na przeglądzie facio zwrócił mo uwagę ze silnik jest zbytnio uwalony(zbierają sie kropelki oleju) i ze musze cos z tym zrobic. Jak byłem ostatnio u fachmana to w sumie nie wiedział czy to własnie miedzy skrzynia a silniekiem cieknie czy moze spod głowicy.kazał wymyć silnik i dopiero przyjechać. W jednym i drugim przypadku cała zabawa w likwidacje wycieku troszke kosztuje (ok 500zł).Wkurza mnie ten wyciek juz i moze na wiosne cos o tym pomysle.

pj1812 15-11-2007 16:24

u mnie raczej miedzy silnikiem a skrzynia cieknie, czeka mnie remont skrzyni (zgrzytaja mi biegi) wiec po wyciagnieciu skrzyni moze uda sie zlikwidowac rowniez ten wyciek ;)

Luk@s 15-11-2007 17:11

To napewno jest simering na wale. Jego koszt jest niewielki. Ale dużo roboty przy tym. Radze jednak wymienć ponieważ będzie ubywać oleju, jak wyciek zrobi się duży to może zacząć ślizagać sprzęgło, a ponad to szkoda rozrusznika (obracające się koło zamachowe rozbryzguje olej który dostaje się także do rozrusznika.

pj1812 15-11-2007 18:07

rozumiem ze konieczne jest zdjecie skrzyni zeby sie do niego dostac ? :fcp5

Luk@s 15-11-2007 19:44

Tak. Ale to nie takie proste. Nie wyjdzie bez spuszczenia silnika z poduszki od strony skrzyni.

Chomik79 16-11-2007 13:52

Miałem ten problem i go zlikwidowałem wymieniając simering(tj. tylni na wale) ale od razu wymieniłem sprzęgło także zrobiłem 2 roboty za jednym razem. Koszt u mechanika za robotę ok. 300 zł + 30 zł za simering no i + sprzęgło. Ogólny koszt dość wysoki, ale jazda o wiele przyjemniejsza no i nie cieknie olej.

pj1812 16-11-2007 18:35

dzieki, wiec musze rozbic skarbonke :fcp5

JAREK73 16-11-2007 19:08

biedna świnka....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.