Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318557)

firlej 19-03-2021 20:55

1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
Dzisiaj zauważyłem że tylne tarcze hamulcowe dziwnie nie równo się wycieraja od klocków i jedna jest dużo bardziej rogrzana niż druga. Na początku grudnia 2020 zmieniałem klocki i tarcze tylne. Jeden tłoczek wkrecił się lekko, drugi z dużym oporem. I właśnie ta tarcza jest dużo chłodniejsza. Zmieniłem dzisiaj zimówki na stalówkach na letnie alusy i to zauważyłem. Co począć z tym fantem? Przejechałem na tarczach 5 tys km. Sądzę, że trzeba będzie rozebrać zaciski i wszystko wyczyścić, ewentualnie wymienić na nowe.

technik08 20-03-2021 05:02

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
1 załącznik(i)
Co prawda mam MK2 , a nie MK3 , ale rozwiązania są takie same .Wczoraj przy wymianie tylnych klocków mechanik pokazał mi jak pod tą czarną gumą koroduje aluminium powodując zaciskanie i ciężki przesuw prowadników . Wyjął gumę z zacisku ,oczyścił zacisk i gumę , przesmarował i jest ok . Przed tą pracą koła tylne obracały się z lekkim oporem .

Fulara 20-03-2021 06:01

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
regeneracja zacisków hamulcowych od a do z

ileż razy widzę, jak jeden klocek albo tnie, albo jeden jest niezużyty, drugi już metal o metal...

ludzie myślą tylko tarcze, klocki, tarcze, klocki a to jest 20% układu hamulcowego

kolejne 20% to przewody
30% to zacisk i 20% to jarzmo i pływanie zacisku

tarcze klocki choćby były z szafiru, to tylko 20% hamowania w całym układzie hamowania a zazwyczaj inne rzeczy są beee

jeśli zacisk jest tego typu do regeneracji tłoczki, prowadnice, gumy
jeśli zacisk tylny więcej kombinowania

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/99b33e584d8e.jpg

technik08 20-03-2021 08:23

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
Napisałem ten post , ponieważ do głowy by mi nie przyszło powstanie korozji pod ciasno spasowaną gumą . W poprzednim aucie miałem stalowe prowadnice i gumowe harmonijki ochronne i nie było z tym problemów .

Fulara 20-03-2021 08:43

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
co wymianę tarcz i klocków powinno się w najgorszym wypadku wyciągać prowadnice, czyścić i smarować - ja poprostu wymieniam.

co drugą wymianę tarcz robię regenerację zacisków. nigdy w życiu a jeżdżę już 20 lat nie miałem problemu z hamulcami.

TTrex 20-03-2021 08:54

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
Koszta części pracy?
Na hamulcach się nie oszczędza!

RyszardaTrzeciaWaza 20-03-2021 09:50

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
W tego typu zaciskach, nie smaruje się prowadnic. One muszą chodzić na sucho w gumowej tulejce. Jak ktoś nawali tam smaru, to przykleja się piach/syf i zacisk nie chodzi płynnie.
Smaruje się prowadniki które są całkowicie osłonięte.

Fulara 20-03-2021 10:16

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
Cytat:

Napisał RyszardaTrzeciaWaza (Post 3328680)
W tego typu zaciskach, nie smaruje się prowadnic. One muszą chodzić na sucho w gumowej tulejce. Jak ktoś nawali tam smaru, to przykleja się piach/syf i zacisk nie chodzi płynnie.
Smaruje się prowadniki które są całkowicie osłonięte.

jak posmarujesz śrubę i przejdzie \ wyjdzie przez gumowy otwór to smar i tak zostanie "w środku"

na zewnątrz pracuje goły bolec, wewnątrz ładnie wszystko posmarowane.
tak czy siak, ja to wymieniam co wymiane tarcz \ klocków bo to kosztuje z gumami 19 zł \ zacisk a na hamulcach się nie oszczędza

edmun 20-03-2021 20:37

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
Cytat:

Napisał RyszardaTrzeciaWaza (Post 3328680)
W tego typu zaciskach, nie smaruje się prowadnic

a czemu nie? przecież to zwykle zaciski w systemie ATE.
kto powiedział żeby nie dac właśnie smaru miedzianego?

technik08 21-03-2021 08:38

Odp: 1.6 EB Nierówna praca zacisków hamulcowych
 
Jeśli dobrze zrozumiałem mechanika , po oczyszczeniu posmarował miejsce osadzenia gumowego prowadnika w zacisku , żeby nie wróciła korozja .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.