Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Ile oleju podczas konserwacji klimatyzacji??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=24041)

wtom 18-02-2008 18:26

Re: Ile oleju podczas konserwacji klimatyzacji???
 
na kg gazu min ilośc oleju to 160ml, przy napełnianiu/serwisowaniu klimy dodaje się tyle oleju ile odessie urządzenie ponieważ zawsze pozostaje olej w sprężarce, a za dużo nie może być.

hardtmuth 23-05-2013 07:14

Odp: Ile oleju podczas konserwacji klimatyzacji???
 
Pytanko, bo nie wiem czy mi nie spartaczyli nabicia klimy. Klima nie była nigdy dobijana, może nawet od nowości. Miałem tylko 285 g czynnika. Spuścił te 285 g i 2ml oleju (robił to przez górne przyłącze, więc pewnie dlatego tylko tyle oleju zeszło, chociaż pewności nie mam). Teraz główne pytanie. Wprowadził czynnika odpowiednią ilość, bo 415 g (żeby było książkowo 700 g). Oleju uzupełnił tylko 20 ml, tyle mam dokładnie na wydruku z maszyny.

Czy to prawidłowa ilość, gdzieś w jakiejś instrukcji widziałem, że w przypadku, gdy spuszczone zostanie < 90 ml to trzeba uzupełnić 90 ml oleju. A tu tylko poszło 20 ml.

steell 23-05-2013 12:44

Odp: Ile oleju podczas konserwacji klimatyzacji???
 
Ilość czynnika nie zależy od modelu tylko od czasu produkcji. Były dwie wersje, pierwsza 820g i druga nowsza 700g. Samego oleju dodaje sie tak jak kolega wtom napisał, chyba, ze jest jakiś wyciek lub wymiana elementu klimatyzacji.

sawekfan 23-05-2013 14:06

Odp: Ile oleju podczas konserwacji klimatyzacji???
 
Cytat:

Napisał hardtmuth (Post 2017062)
Oleju uzupełnił tylko 20 ml, tyle mam dokładnie na wydruku z maszyny.

Gdy pojechałem na przegląd klimy to po wszystkim powiedzieli mi, ze oleju było tylko 1 ml i uzupełnili na max. ilością 20 ml. Tyle też mam na wydruku. Dodam, że serwis raczej porządny a nie jakiś zwykły garażowy. Dlatego dziwią mnie te wpisy o 200 ml bo albo u mnie jakaś mniejsza pojemność jest albo wpisali 20 a chodziło o 200 ml :)

Martini3g 23-05-2013 15:43

Odp: Ile oleju podczas konserwacji klimatyzacji???
 
sawekfan - gdzie robiłeś klime we wro? Ile Cię zainkasowali? Sam muszę odgrzybić, dobić i wymienić filtr klimy. To ile ma byś tego oleju? W każdym mk3 ma być go tyle samo?

hardtmuth 23-05-2013 15:50

Odp: Ile oleju podczas konserwacji klimatyzacji???
 
Cytat:

Napisał sawekfan (Post 2017324)
Gdy pojechałem na przegląd klimy to po wszystkim powiedzieli mi, ze oleju było tylko 1 ml i uzupełnili na max. ilością 20 ml. Tyle też mam na wydruku. Dodam, że serwis raczej porządny a nie jakiś zwykły garażowy. Dlatego dziwią mnie te wpisy o 200 ml bo albo u mnie jakaś mniejsza pojemność jest albo wpisali 20 a chodziło o 200 ml :)

Zobacz w TIS, tam jest napisane ile się uzupełnia i nie jest to na pewno 20 ml. Tylko problemem jest, że warsztaty się przypinają do górnego przyłącza tylko z jednej strony i imho ciężko tym sposobem usunąć cały olej z układu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.