Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43630)

sawanb03 08-05-2008 11:21

Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
Witam,
mam na oku takiego oto forda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Można powiedzieć, że już prawie jest zakupiony, ale chciałbym dowiedzieć się co o tym samochodzie sądzicie. Na co mam zwrócić uwagę przy jego przeglądaniu.
Samochód jest sprowadzony z Belgii (przyjechał na własnych kołach :) ), rocznik tego samochodu to 2005, a pierwsza rejestracja 2006. Ten fordzik jeszcze nie jest zarejestrowany w Polsce. Sprzedawca go zachwala, ale to jak każdy sprzedawca :D.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za opinie.

Jester 08-05-2008 12:25

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
Pod lewym reflektorem zderzak leży nierówno. Szczelina między błotnikiem i zderzakiem też jest inna niż z prawej. Popatrz dokładnie czy tylko zderzak był uszkodzony czy pod spodem (wzmocnienie górne i dolne) też coś nie gra.
Poza tym na zdjęciach nic złego nie zauważyłem.

tomek242 08-05-2008 14:33

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
Coś wycieraczki wysoko, może to być złe ustawienie wycieraczki lub przesunięcię ściany grodziowej po dużym dzwonie.

sawanb03 08-05-2008 17:09

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
No więc tak byłem, obejrzałem, zakupiłem. Nie wiem czy to była dobra decyzja, okaże się w praniu.
Rzeczywiście 2 zderzaki przedni i tylni uszkodzone. Zapewniali mnie, że nie było żadnego wypadku tylko zwykłe dojechania. Gdy spytałem się dlaczego ta prawa wycieraczka tak wysoko, to koleś powiedział mi, że tak ma być. PO wjechaniu na kanał i sprawdzeniu na komputerze amortyzatorów, hamulców itp. bajerów :D wszystko ok. Gdy zajrzałem pod maskę, wszystkie śrubki były fabrycznie nowe i nie było widać jakiś prób ich odkręcania. Reflektory też na swoim miejscu, żadnych przesunięć. Pod spodem też niczego niepokojącego nie zauważyłem . Wyglądało to jak dla mnie fajnie, ale ja jestem laikiem w sprawach samochodów więc nigdy nic nie wiadomo. Kierownica, pedały ani siedzenia nie zdarte.
Wyświetlacz na radiu coś nie stykał bo gasł i się zapalał, ale obiecali, że naprawią :D
To tyle. Czekam na rejestrację :)

Amar_2006 08-05-2008 21:23

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
witam
czy w swoim aucie tez masz taki dziwny swist przy uruchomionym silniku? bo u mnie tak slychac gdy auto stoi odpalone

sawanb03 08-05-2008 21:40

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
no tak coś niby piszczy, świszczy. Uznałem, że tak ma być :fcp2

Amar_2006 08-05-2008 21:51

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
U mnie to samo. tez jestem swiezo po zakupie takiego autka wiec dopytuje sie o wiele rzeczy. a jak wydajna jest klima u Ciebie? Ostro mrozi czy jest bardzo delikatna?

sawanb03 08-05-2008 21:57

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
Jeszcze nim nie jeździłem ( tylko po komisie ), bo nie jest jeszcze zarejestrowany. Z tego co zauważyłem to klima daje leciutki chłodek, ale trzeba wymienić filtry. Jak go przetestuje to na pewno w tym wątku opisze.
Ile ci spala po mieście?

Amar_2006 08-05-2008 22:10

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
Po miescie dopiero zrobilem 100 km ale to trudno nazwac jazda bo do pracy mam 10km i stoje w ciaglym korku i spowrotem to samo wiec spalil srednio 6,7, zas w trasie nie oszcedzajac 4,7 do 4,9. ale nie jestem pewien bo wtedy nie wyzerowalem i mial jeszcze stare pomairy . Jesli bedziesz mial jakies pytania to smialo pisz...

sawanb03 08-05-2008 22:20

Re: Ford Focus II 1.6 TDCi- Czy kupić? na co zwracać uwagę
 
Jeszcze jedno. Czy masz też tak samo jak ten focus co podałem w pierwszym poście (już mój ) wycieraczkę od strony kierowcy tak wysoko. Zobacz sobie fotki :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.