Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194081)

smuk 22-11-2013 14:30

Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Witam. Mam w focusie w wersji GHIA schowek w górnej części deski rozdzielczej przed oczami kierowcy. Niestety jak to z tym schowkiem bywa, jest ułamany zatrzask w pokrywie, zamek sprawny. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie, jak wygląda ten dinks, który wchodzi do zamka w desce ? Chcę sobie taki dorobić, ale muszę mieć na czym się wzorować. W sieci ani na forum nie znalazłem.
Z góry dziękuję, Pozdrawiam !:wink:

smuk 23-11-2013 10:06

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA
 
Odświeżam :)

Andrzej_K 26-11-2013 11:06

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał smuk (Post 2112538)
Odświeżam :)

Chyba nikt nie ma tego schowka? :>

smuk 27-11-2013 20:57

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Dzięki za fotki! :)
Ale, czy dobrze widzę, że ten zamek też jest dorabiany?
Nie ma problemu z zatrzaskiwaniem?
To jest przyklejone czy przyspawane ?

Andrzej_K 28-11-2013 07:03

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Cytat:

Napisał smuk (Post 2115015)
(...)że ten zamek też jest dorabiany? (...)

Nie sądzę. Ja taki kupiłem i wątpię aby poprzedni właściciel (niemiec) się w to bawił.

Nie jest nic przyklejane - jest to całość całą resztą plastiku.

mayak 28-11-2013 15:04

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
tu jest o naprawie tego zatrzasku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

thrash 31-01-2014 17:43

Re: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Mam ten sam problem, schowek dziś się otworzył i nie chce się zamknąć. Dzyndzel wygląda jak pęknięty, ale nie różni się od zdjęć powyżej, czyli widocznie tak ma wyglądać. Czy ktoś zna rozwiązanie? Chyba nie rozumiem, co fani focusa zza wschodniej granicy chcieli mi przekazać.

kaczor99 31-01-2014 18:22

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bo to tutaj pomysłowy rusek naprawia zaczep > Wersja obrazkowa więc znajomość języka niepotrzebna.
PZDR

A tutaj sam zamek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Smugg69 31-01-2014 20:05

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Dobry pomysł z tym schowkiem, sam bym taki przygarnął, ale jakoś nie mam serca kroić swojej dechy :D

kaczor99 31-01-2014 21:14

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Ale Iwan nie pokroił bezmyślnie , tylko po to by pod tą klapką schować fajki które automatycznie się otwierają wraz z otwarciem schowka. To nałóg go do tego pomysłu namówił a nie estetyka. :)

P_K 14-03-2014 13:03

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
A czy może ktoś z Was znalazł taki schowek (używkę?)? Wydaje mi się, że niestety u mnie problem jest z zaczepem (ten "pypeć" z pokrywki) i dlatego sam zamek mnie nie ratuje...
A to jest coś, co a propos schowka znalazłem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
może się przydać.

szyokr 14-03-2014 13:13

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Dołączam się do tematu - u mnie tak samo się ukruszył ten zaczep.

Na razie żeby się otwierało włożyłem kawałek gumy na docisk.

Zastanawiam się czy można gdzieś kupić taką klapkę...

Bestial 06-09-2014 12:52

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Witam wie ktos moze jak wyjąć ten schowek z deski ?

whiro 03-11-2014 19:56

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
U mnie jak się urwał ten plastik to go zwymiarowalem i dorobiłem nowy z kawałka blaszki mosiężnej. Blaszka na szerokość i wysokość oryginalnej przecięta wzdłuż z końca dolegającego do klapki co pozwoliło mi na wygięcie jednej polowy w jedna stronę a drugiego w drugą. Wygląda jakby blaszka robiła szpagat :D. Szpagat przyklejony do klapki klejem dwuskładnikowym epoksydowym po uprzednim ustawieniu aby drugi koniec z wygiętym haczykiem trafiał w otwór blokujący.

Pawecki1984 07-12-2014 08:48

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 2150643)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bo to tutaj pomysłowy rusek naprawia zaczep > Wersja obrazkowa więc znajomość języka niepotrzebna.
PZDR

A tutaj sam zamek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

witam,

czy ten zamek fordowski o którym piszesz trzeba przykleić do klapki po złamaniu tego zaczepu?? dzięki za informację.

whiro 09-12-2014 06:51

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Widziałem ten ruski sposób. Ogólnie to dorobienie tej zapadki sposobem jaki podałem jest o wiele szybsze i mniej grzebania. Strona dolna zostaje bez zmian a doklejona jest jedynie część górna do klapki.

Lukaszowi 28-01-2015 22:57

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Cytat:

Napisał whiro (Post 2294420)
U mnie jak się urwał ten plastik to go zwymiarowalem i dorobiłem nowy z kawałka blaszki mosiężnej. Blaszka na szerokość i wysokość oryginalnej przecięta wzdłuż z końca dolegającego do klapki co pozwoliło mi na wygięcie jednej polowy w jedna stronę a drugiego w drugą. Wygląda jakby blaszka robiła szpagat :D. Szpagat przyklejony do klapki klejem dwuskładnikowym epoksydowym po uprzednim ustawieniu aby drugi koniec z wygiętym haczykiem trafiał w otwór blokujący.

A możesz pokazać to na zdjęciu ?

SzakalRbk 29-01-2015 01:21

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Ja na obecną chwilę rozmyślam jak go otworzyć. Poprzedni właściciel zakleił go kropelką...

zwiro027 02-07-2015 07:11

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Czy ktoś może podać wymiar tego zaczepu?

Czeslav21 23-02-2018 20:36

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Odświeżam.
Idzie kupić samą klapkę gdzieś w ASO? Albo może mi ktoś podać wymiary zatrzasku bo może mi się udadorobić z alu albo pcv.

Używki chodzą po 250 ale tyle za schowek to szkoda dawać.

Antej 23-02-2018 21:02

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Mniej niz 250 w ASO na pewno nie będzie.
Pewnie taki sam zatrzas jak w pokrywie schowka w tunelu z podłokietnikiem.

Lukasz2525 23-02-2018 21:44

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Szukacie góry czy dołu ? Tzn dzyndzla czy zatrzasku na dole ? Ja mam rozwaloną klapę i też szukam całego schowka, zatrzask mógłbym odsprzedać lub zrobić jakąś zrzutę. Schowek w aso kosztuje 1200 zł, bo już pytałem, a zatrzask ktoś na forum pisał, że ponad 100 zł.

Hooch180 24-02-2018 13:22

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2938872)
Schowek w aso kosztuje 1200 zł

Ło!

Ja mam ten schowek i jeszcze nie znalazłem jego zastosowania. Myślałem aby tam schować urządzenie do płacenia ViaToll ale latem to się to tak nagrzewa, że bałbym się tam trzymać elektronikę (a właściwie to baterie/akumulatory).

Czeslav21 24-02-2018 16:35

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Jednak zastosowałem inne rozwiązanie, kosztowało mnie wszystko 13zł :p
Znalazłem w domu dwa silne magnesiki , które przykleiłem klejem dwuskładnikowym.
I dokrecilem mini uchwyt do schowka, chyba najtańsze i najlepsze rozwiązanie.
Wrzucę jutro fotki jak to mniej więcej wygląda.

Bo na pewno nie dałbym 250zl za używany schowek a tym bardziej 1200 za nowy, śmiech na sali.

Archibalder 12-09-2019 07:31

Prośba o zdjęcie schowka
 
Witam.

Ludziska potrzebuję pomocy. Posiadam foczkę w wersji GHIA. Znajduje się w niej schowek nad deską rozdzielczą. Niestety jest ułamany zatrzask w związku z czym chciałbym was prosić o podesłanie zdjęcia jak on wygląda ponieważ chciałbym dorobić nowy.

Poniżej przesyłam zdjęcia swojego zatrzasku (uszkodzonego).

Będę wdzięczny za pomoc.

http://labaks.webd.pl/IMG%2020190830%20071740.jpg

http://labaks.webd.pl/IMG%2020190830%20071812.jpg

ratmed24 12-09-2019 14:42

Odp: Prośba o zdjęcie schowka
 
Możesz też inną opcje zrobić- niektórzy robią zamkniecie na magnes i to działa :) bo uszkodzenia zatrzasku tego schowka przerobił prawie każdy kto go ma ;)

sokol1990 12-09-2019 15:29

Odp: Prośba o zdjęcie schowka
 
Ja u siebie zrobiłem jeszcze inaczej. Długi czas jeździłem z otwartym schowkiem, aż w końcu zaczęło mnie to mocno irytować. Rozebralem ten schowek i wyjąłem z niego sprężynke, która była odpowiedzialna za otwieranie schowka. Po jej wyjęciu schowek mogę swobodnie zamknąć i już sam się nie otwiera.

Andrzej_K 12-09-2019 15:50

Odp: Prośba o zdjęcie schowka
 
Cytat:

Napisał Archibalder (Post 3173035)
Witam.

(...) Znajduje się w niej schowek nad deską rozdzielczą. Niestety jest ułamany zatrzask w związku z czym chciałbym was prosić o podesłanie zdjęcia jak on wygląda ponieważ chciałbym dorobić nowy.
(...)

Szukałeś na forum czy oczekujesz "gotowca"?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Archibalder 13-09-2019 07:23

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Tak przeszukałem forum i niestety nic.

Faktycznie nie pomyślałem o magnesie ale zasada działania klik-klak przez klips jest dość wygodna. W tej chwili jak kolega wspomniał mam wyjętą sprężynę ale otworzyć schowek bez sprężyny to lipa a ja chciałem jak najbardziej zrobić to jak w oryginale.

Dzięki jednak z podsunięcie pomysłu z magnesem :)

Pozdrawiam

Archibalder 13-09-2019 14:04

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 2114107)
Chyba nikt nie ma tego schowka? :>

o to mi chodziło ale czy tak to wygląda w oryginale? Ten dzyndzel od prawej strony jest dość duży. Czy to jest samoróbka czy oryginał?

Andrzej_K 13-09-2019 14:12

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA
 
Cytat:

Napisał Archibalder (Post 3173411)
o to mi chodziło ale czy tak to wygląda w oryginale? Ten dzyndzel od prawej strony jest dość duży. Czy to jest samoróbka czy oryginał?

Jak najbardziej jest to oryginał.

EW1 14-09-2019 06:28

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
2 załącznik(i)
Naprawiałem schowek bo też miałem ułamany górny zaczep a wszystkie info potrzebne było, jest i jeszcze długo będzie w google.
Ten fabryczny zaczep jest niestety nietrwały ale rozwiązanie jakie znalazłem na rosyjskim forum działa do dziś a wystarczyło w miejsce tego plastiku wkleić na porządny dwuskładnikowy klej zaczep metalowy i mam tak już ponad rok czasu i nic się nie dzieje. I proszę używajcie google zamiast zakładać nowe tematy
Poniżej tak to wygląda u mnie oraz fotka z rosyjskiego forum z wymiarami

Archibalder 09-10-2019 12:24

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Dziękuję wszystkim za pomoc, to że jest to fabrycznie beznadziejne rozwiązanie to już chyba każdy wie. Dla mnie rozwiązanie problemu nasunęło się dość przypadkiem, a koszt to zaledwie 5,00 zł :) Poniżej mój patent z wykorzystaniem uchwytu meblowego KLIK-KLAK z końcówką magnetyczną.

1) Zakupiłem końcówkę magnetyczną KLIK-KLAK w sklepie meblowym (ważne musi być wpuszczana w płytę) za całe 5,00 zł w kolorze czarnym.

http://labaks.webd.pl/ford/IMG%2020190913165858.jpg

2) W starym klipsie wyjąłem wszystkie elementy i rozwierciłem wiertłem 10mm. klapki na zamknięcie nie trzeba zakładać ponieważ po pierwsze jej nie widać po drugie KLIK-KLAK ma kołnierz dzięki któremu zapiera się na klipsie.

http://labaks.webd.pl/ford/IMG%2020190913171034.jpg

3) Klips wkładamy w swoje miejsce a blaszkę którą otrzymujemy razem z KLIK-KLAK-iem przyklejamy na górę deski tak aby magnes z KLIK-KLAK-a trzymał pokrywę podczas jazdy.

4) Aby otworzyć wystarczy nacisnąć z góry (prawie jak w oryginale) a pokrywa się otworzy. Aby zamknąć należny znowu kliknąć a pokrywa się zamknie a magnes będzie trzymał aby się nie otworzyła.

Proste i tanie a co ważniejsze nic nie psuje i wizualnie wgląda rewelacyjnie... :p

http://labaks.webd.pl/ford/IMG%2020190913191816.jpg

http://labaks.webd.pl/ford/IMG%2020190913191803.jpg

http://labaks.webd.pl/ford/IMG%2020190913191752.jpg

http://labaks.webd.pl/ford/IMG%2020190913191733.jpg

dolar1355 09-10-2019 15:33

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Cześć, oczywiście też mam ułamany ten zaczep, a mógłbyś podesłać z jakiego sklepu wziąłeś ten klik klak, podoba mi się to rozwiązanie.

majtol88 09-10-2019 16:20

Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Taki klik-klak kupisz w każdym sklepie z akcesoriami meblowymi. Wez tylko krótki bo są tez długie. Sam nie robiłem tego, ale robiłem u siebie meble i montowałem to ustrojstwo.

Profesjonalnie nazywa się to tip on, najlepsze są bluma.

KonradK 08-02-2021 22:05

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Właśnie uporałem się z naprawą schowka mój patent to wkręciłem śrubkę w miejsce zaczepu i odpowiednio ją przypiłowałem no i działa jutro wrzucę zdjęcia bo schowek jest już zamontowany.

kar_ford 12-03-2021 10:42

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Cześć,
Poratujcie proszę. Jak wyjąć ten schowek z deski rozdzielczej i jak wyciągnąć samą klapkę?
Próbowałem to znaleźć w internecie, ale mi się nie udało nic dokładniejszego niż to ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). Czy ktoś może to dokładniej opisać? Czy trzeba odkręcać jakieś śruby? Czym podważaliście?

majtol88 12-03-2021 18:16

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Nic nie trzeba odkręcać. Wystarczy podważyć czymś co nie będzie niszczyło ( ja używam plastiki do ściągania tapicerki). Podważasz aż puszcza wszystkie zatrzaski. Jak wyjmiesz schowek to wtedy możesz kombinować z klapka.

kar_ford 12-03-2021 19:43

Odp: Zdjęcie zatrzasku schowka podszybia wer.GHIA jak to zrobic ?
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 2150818)
Ale Iwan nie pokroił bezmyślnie , tylko po to by pod tą klapką schować fajki które automatycznie się otwierają wraz z otwarciem schowka. To nałóg go do tego pomysłu namówił a nie estetyka. :)

Dzięki za pomoc :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.