Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wentylowane fotele dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314054)

peju 20-10-2020 18:40

Wentylowane fotele dołożenie
 
Posiadam fotele w pelni regulowane elektrycznie, skórzane (białe), podgrzewane i z perforacją. Uwzględniając to ostatnie to czy są one przystosowane do dodania wentylacji czy to nie wchodzi w grę i trzeba kupić zupełnie nowe fotele?

hub3rt01611 22-10-2020 10:16

Odp: Wentylowane fotele
 
Chyba nie ma takiej opcji i trzeba kupić zupełnie nowe fotele. Jak wiem nie są przystosowane do dodania wentylacji ale można pokusić się o konsultację w serwisie prawdopodobnie jest taka możliwość :?

mm32 22-10-2020 11:10

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał peju (Post 3290335)
czy są one przystosowane do dodania wentylacji

Skóra tak,czy reszta fotela np. gąbka to nie,potrzebna będzie "rzeźba" i dawca,w sensie części fotela,albo po prostu cały fotel.

Parch 22-10-2020 12:04

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 3290732)
Skóra tak

To Ford zrobił prezent osobom, które chciałyby samodzielnie dołożyć wentylację z wykorzystaniem oryginalnych części.
W poprzedniej generacji nawet jak skóra/alcantara była perforowana, to "podbitka" była z innego materiału dla siedzeń bez wentylacji i z wentylacją.

mm32 22-10-2020 12:15

Odp: Wentylowane fotele
 
W jakim sensie inna ?
Dokładałem w mk4 wentylację na fotel kierowcy i wykorzystywałem moje "szmaty".Wentylacja działała rewelacyjnie.Później zakupiłem komplet oryginalnie wentylowanych foteli i tam także wentylacja działała tak samo-zero różnicy.

Parch 22-10-2020 12:30

Odp: Wentylowane fotele
 
Ale miałeś "szmaciane" fotele? Czy "skórzane"?
Bo materiałowy fotel nie wymagaa żadnej zmiany, natomiast skórzany wymaga. Tak twierdzą katalogi części. Podbitki mają nawet inny kolor i to wiem na pewno w przypadku foteli skórzano-alcantarowych.
Katalogowo są też różne numery FINIS, dla tapicerki (obić) bez wentylacji i z wentylacją.
Można oczywiście dyskutować o rzeczywistych różnicach w przepuszczalności tych materiałów. Wiem o przypadkach, że po dołożeniu wentylacji bez zmiany tapicerki użytkownicy nie czuli różnicy w porównaniu do tapicerki dedykowanej.

mm32 22-10-2020 12:36

Odp: Wentylowane fotele
 
W przypadku skóry to nie chodzi o podbitkę moim zdaniem a o perforację skóry bo były fotele takie same z perforowana skórą i bez takowej.
Ja miałem na początku szmaciane fotele.

Parch 22-10-2020 12:49

Odp: Wentylowane fotele
 
Na pewno chodzi o podbitkę. Ja pisząc o różnicach miałem na myśli dwie tapicerki alcantarowo-skórzane. Obie perforowane.


A swoją drogą, to chyba nie było foteli gdzie alcantara byłaby bez perforacji.
Widziałeś kiedyś taki fotel?


Jak fotel był cały z gładkiej skóry, to owszem były albo "z", albo "bez" dziurek.

mm32 22-10-2020 12:54

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3290757)
Widziałeś kiedyś taki fotel?

Nie widziałem.
Skoro w fotelach z alkantary jest różnica w podbitce to dlaczego takiej nie ma w fotelach ze zwykłą szmatą ?Przecież alkantara to szmata jest.

Parch 22-10-2020 13:15

Odp: Wentylowane fotele
 
Szmata, ale w 100% syntetyczna;)


Nie wiem dlaczego taki podział jest zrobiony, ale jest. Nie zagłębiałem się w szczegóły różnic w podbitkach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.