Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   awaria tylniej wycieraczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13086)

marmo 10-05-2006 22:17

awaria tylniej wycieraczki
 
dzisiaj rano chcialem spryskac tylnia szybe i po wlaczeniu wycieraczki, ta dojechała do polowyszyby i stanęła... i tak juz jej zostało.
Nie reaguje na włacznik.
Myslalem ze to moze bezpiecznik, ale o ile widze ten jest wspolny takze dla elektryki szyb a ta działa.
Do tego zauwazyłem ze przy wlaczonym zaplonie (ale na wylaczonym silniku) slychac jakby silniiczek wycieraczki działał tzn slychac takie ... cyk.... cyk.... jakby przerywacz wycieraczki. Slychac to nawet gdy wlacznik tylniej wycieraczki mam OFF!

Czy ktos mial podobna awarię? Co moge jeszcze sprawdzic?
lekko sie zalamalem.. paroma samochodami jezdziłemale zeby wycieraczka padla tego jeszcze nie bylo... (dodam ze samochód ma 71 tys przebiegu!)

anybody?
pozdr
m

Sławek_Łódź 11-05-2006 12:34

Cześć,
Być może zatarł Ci się mechanizm wycieraczki. Miałem dokładnie to samo z przodu. Udało mi się to załatwić bez wymiany całego mechanizmu (z przodu ASO chciało ok 800 PLN). Podjechałem do nieautoryzowanego serwisu Forda i za parę groszy rozmontowali wszystko (łatwo nie było, wszystko się zapiekło) potem nasmarowali i do dziś czyli prawie rok wycieraczki działają.
Pozdrawiam
S.

marmo 11-05-2006 18:03

autoryzowany póki co tez bede omijał :)
spróbuje jutro zajrzeć do tego... intryguje mnie to cykanie :)

licze na to ze do tylnej bedzie sie latwiej dostać i moze dam rade cos wywnioskowac...

jakby co dam znać :)

[ Dodano: 2006-05-15, 20:38 ]
No i tak...

rozebrałem w sobote klapę i tak jak pisałem przerywacz cały czas cyka.. tak jak pisałem niezaleznie od tego czy mam wlacznik na OFF czy na ON.
Silnik dostanje zasilanie jak tylko wlacze zaplon przez co jest cholernie gorący, wiec go wogole odlaczyłem:)
WD40 nie pomoglo.. silniczek dalej stoi...
Sprawdzilem dodatkowo miernikiem - 12 V jak byk all the time :/

Dzisiaj pojechałem do dwoch sklepów sie cos podpytac - i silniczka twierdza ze nie maja tylko w serwisie mozna zamówić, a w serwisie powiedzieli mi 700 pln bez robocizny :fcp7 :fcp15 :fcp7
<szok>

Gosc w ASO walnął jeszcze takim tekstem - ze cyka i daje zasilanie bo wycieraczka stanęła w polowie szyby! i ze wtedy tak sie moze dziać...
co o tym myslicie?
tak sobie mysle ze moze racja, bo przeciez jak wlaczysz wycieraczke i zaraz wylaczysz to ta i tak zrobi pelne cykl.. widocznie tam musi być jakas krańcówka, wiec jak nie doszedl do końca to moze caly czas zasilanie byc.
Tylko czego cyka!?!

podjade do znajomego mechanika moze cos zdziala...

ARF 17-02-2007 23:11

sprwdż łącznik między tylnią klapą a karoserią jest tam wiązka kabli i kt€ryś z nich jest napewno uszkodzony.polutowaći gra

kolucho 06-05-2010 09:59

Odp: awaria tylniej wycieraczki
 
Mozna wiedziec jaka byla diagnoza usterki? Wlasnie mam ten sam przypadek:/ Silniczek do wymiany?

damiasek 06-05-2010 12:15

Odp: awaria tylniej wycieraczki
 
Cytat:

Napisał kolucho (Post 1430081)
Mozna wiedziec jaka byla diagnoza usterki? Wlasnie mam ten sam przypadek:/ Silniczek do wymiany?

Odepnij wiązkę i sprawdź, są trzy kableki na jednym stałe 12V, na drugim masa, a na trzecim pojawja się załączające 12V. Po zdemontowaniu wycieraczki i wyjęciu silniczka ( trzy śruby) można obudowę silnika i przekładni rozkręcić i obejrzeć wnętrze czy jakieś ścieżki się nie poprzecierały/poprzepalały itp. Można też sprawdzić czy silnik jest sprawny dając mu bezpośrednio 12V na szczotki. Obudowa jest skręcona na osiem śrub z głowkami pod torox 10 ( o ile dobrze pamiętam) rozkręcenie i rozebranie jest proste i nie grozi żadnymi wyskakującymi sprężynkami itp. . U mnie wycieraczka nie działała, poprostu zawiesiły się już dość spracowane szczotki. Rozebranie i wyczyszczenie jak narazie pomogło.

Pozdrawiam
Damian

Jędrek1964 06-05-2010 12:58

Odp: awaria tylniej wycieraczki
 
Było już na ten temat coś pisane, poszukaj, a na pewno znajdziesz jak sobie z tym poradzić.
Jeśli nie to podaj e-mail na PW to wyśle Ci plik jak naprawić mechanizm bo to on jest pewnie zatarty.

FIGO-26 31-07-2014 13:45

Odp: awaria tylniej wycieraczki
 
koldzy u siebie sprawdzałem wiązkę i niby jest oki a mimo to wywala bezpiecznik w aucie lub przepala się w silniczku. Mechanizm nasmarowany , gdzie jeszcze mogę spr wiazkę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.