Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   ROZRZĄD - KIEDY WYMIANA ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28008)

bakus 26-07-2007 19:07

ROZRZĄD - KIEDY WYMIANA ???
 
moj focus jezdzi od Maja 2005 i mam w tym momencie 121 tys.km - czy juz pora na wymiane czy tez ciagnac dluzej


benzyna 1.6

DZIEKI ZA POMOC

marek34 26-07-2007 20:46

Wymień i to szybko. U mnie strzelił pasek przy 126 tys., mimo, że w instrukcji napisali 150 tys. Wyjdzie taniej, niż naprawa głowicy.

TERBUH_B 26-07-2007 21:18

HEY potwierdzam wymień pasek .Ja wymieniłem przy 108kkm piszą ze mozna jeżdzić do 150 hm czasami pękają a jezeli kupiłeś używane auto to tak naprawde nie wiadomo ile ma faktycznie przebiegu.koszt u mnie warszawa części + robocizna 950zł dodatkowo ustawili zawory!!!
Pzdr :fcp2 :fcp2 :fcp2

slawas1 27-07-2007 09:58

jak masz zamiar jeździć autem dłużej to też bym na Twoim miejscu wymienił - i tak Cię to nie minie więc lepiej spać spokojnie

bakus 27-07-2007 10:45

dzieki za pomoc
a i jeszcze jedno pytanko -
czy wymieniajac rozrzad nalezy tez wymienic pompe wody ??

Hildegard 27-07-2007 13:16

Cytat:

Napisał bakus
czy wymieniajac rozrzad nalezy tez wymienic pompe wody ??

Ja na twoim miejscu bym wymienil , tak samo pasek wieloklinowy.
Nie bedziesz sie musial z tym dwa razy babrac.

TERBUH_B 27-07-2007 17:49

[quote="bakus"]dzieki za pomoc
a i jeszcze jedno pytanko -
czy wymieniajac rozrzad nalezy tez wymienic pompe wody ??[/quote teoretycznie mozna lecz jeżeli nie cieknie to zostaw zdania są podzielone ja nieruszałem ,póżniej gdy zacznie ciec to ponownie trzeba rozebrać rozrząd :fcp11 .Możesz też wymienic simeringi na wałkach rozrządu i na wale i będzie święty spokój na duuzo km.Został jeszcze pasek wielorowkowy jego rolka i napinacz to jest na wierzchu wiec w każdej chwili można wymienić
PZDR :fcp2 :fcp2 :fcp2

[

JAB02 27-07-2007 18:39

Jak pompa nie przecieka to jej nie ruszaj. Jak jesteś pewny paska to też go nie ruszaj. Mówiąc o pewności mam na myśli pzrebieg samochodu. Wymiana przy 150kkm. i koniec. Przy silniku 1,8 to jest trochę inaczej.
Ja miałem foczkę 1,6 1999 r. serwisowaną do końca w ASO. Chciałem rozrząd wymienić wcześniej w ASO powiedziano, że nie ma potrzeby. Przecież samochód nie był na gwarancji, przeglądy płatne, wymiana rozrządu też to jaki mieli interes żeby nie wymieniać. Gdyby coś się stało przecież ponieśliby konsekwencje. Zresztą o tym ich poinformowałem. Zaznaczam, iż ASO zaprzyjaźnione.

Koroner 28-07-2007 17:08

Czy moze mi ktos powiedziec ile kosztuje rozrzad do foki 1,8 tdi ?

korek007 29-07-2007 12:35

Cytat:

Napisał bakus
czy wymieniajac rozrzad nalezy tez wymienic pompe wody ??

Witam
Ale pompa wody jest napędzana paskiem wieloklinowym, a nie paskiem rozrządu
:fcp29


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.