Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110748)

Martinek 26-09-2010 22:40

Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
Wojuję z tym tematem już dłuższy czas i jakoś nie daję rady. A więc ręczny jest słaby trochę ściąga na lewo po zaciągnięciu podczas jazdy i jak stoję i go zaciągnę łapie wysoko jak wcisnę przed zaciągnięciem hamulec nożny , ręczny łapie niżej. Generalnie bez problemu ruszę na zaciągniętym ręcznym. Cylinderki wymienione okładziny w porządku wyregulowany a działanie słabe.
Pozdrawiam.

1olek 26-09-2010 22:42

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
moze linki recznego zapieczone ?

Martinek 27-09-2010 09:01

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
No ,ale jak by były to chyba by w ogóle nie łapał a czemu raz łapie nisko raz wysoko ?
Czemu lekko ściąga w lewo ?
Czytałem ze to moze być wina jkaiegoś mocowania przy drążku ,ale nie zrozumiałem za bardzo o co chodzi. Poradzcie cos bo mechanik rozbierałje 3 razy i ciągle to samo

uro2 27-09-2010 18:22

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
Obawiam się, że czeka cię wydatek.Możesz spróbować wyczyścić samoregulatory,ale podejrzewam że skończy się wymianą.Koszt o ile dobrze pamiętam to około 200 zł za komplet na dwa koła.Miałem ten sam problem.podejrzewałem okładziny,cienkie bębny,wyciągnięte linki.Ręczny łapał na 7 ząbku.Po wymianie samoregulatorów łapie na trzecim i hamulce jakby lepsze.

Martinek 28-09-2010 21:56

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
Łapie na 3 ząbku i jakby lepsze . Ja nie chce mieć lepsze tylko porządne. Ojciec ma kangoo i jak targnie ręczny raz na pół roku to samochód staje dęba ja używam go codziennie :) i kaszana a czemu raz łapie niżej raz wyżej czemu ściąga w lewo ?

bkaka 29-09-2010 08:23

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
Może masz już ta tyle wyciągniętą linkę, że możesz ruszać na ręcznym, a i warto jednak sprawdzić czy cylinderki masz rzeczywiście wymienione na nowe czy tylko mechanik je przeciścił i wziął kasę, bo z tego co piszesz to nie działają prawidłowo.

uro2 29-09-2010 19:06

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
Cytat:

Napisał Martinek (Post 1514492)
Łapie na 3 ząbku i jakby lepsze . Ja nie chce mieć lepsze tylko porządne

Żle mnie kolego zrozumiałeś.Na trzecim ząbku nie ma szans żeby ruszyć z jedynki, a wypowiedź jakby lepsze chodziło o to że hamują równo wszystkie koła.Po prostu dbam o auto i u mnie między złe a lepsze jest mała różnica :D

Slawko 29-09-2010 20:44

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
Samoregulatory i linki do sprawdzenia/wymiany. Nie ma innej możliwości.

Martinek 20-10-2010 14:33

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
Dokładnie było coś z samoregulacją teraz trzeci ząbek i samochód staje dęba
Ale trzy razy zaglądał do tego ręcznego i że wszystko dobrze dopiero jak mu powiedziałem o samoregulacji i by sprawdził przy dźwigni to doszli co było nie tak
Polska to kraj gdzie trzeba się na wszystkim znać.

mondeo70235 20-10-2010 17:13

Odp: Hamulec ręczny (bębny) coś nie tak
 
kolego pada ci rączka ręcznego ,sprawdz na rączce gdzie jest zaczepiona linka,ona powinna ślizgać się po takim półksiężycu ,widocznie spadła z tego i zaciąga ręczny słabo ,ta linka jak spadnie to wciska się pomiędzy taką blache i się wydłuża ...trzeba ś ciągnąć plastikowy tunel


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.