Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] check engine i błąd P1335 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258239)

bieniek247 05-02-2017 19:53

check engine i błąd P1335
 
Witam, od niedawna mam problem z wyświetlającym się komunikatem Check Engine na Convers+
do tego błąd:
Kod: P1335 - Dzialanie ukladu EGR przy czujniku polozenia przepustnicy w polozeniu biegu jalowego
Status:
- Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC

Czy miał ktoś takie objawy? Czy to padnięty EGR?
Dodam że jest tylko ten jeden błąd, auto traci moc jakby turbo nie załączało (EGR + turbo czyszczone niedawno)

Samochód Mondeo Mk4 2.0TDCi 140KM 2007

Zapomniałem dodać że po zgaszeniu auta "buczy" jeden z zaworków podciśnienia (były wymieniane na nowe, zamiana miejscami też nie pomogła), po dotknięciu zaworu tego od EGR czuć wibracje a po zdjęciu wężyków ucieka powietrze.
Po niedługim czasie zaczęło coś pstykać w EGR prawdopodobnie klapka sterująca.

Podsumowując Check Engine + błąd P1335 + buczenie zaworku po zgaszeniu auta (około 30sek) + pstykanie z okolic EGR podczas pracy silnika i po zgaszeniu (30sek).

Objawy identyczne jak u kolegów:
Cytat:
Napisał Kuba94 Zobacz post

Jak zachowuje się twój samochód, masz jakieś dziwne objawy jak moje? tzn.

-przyduszanie podczas ruszania i zmiany biegów (mułowaty)
-poszarpywanie (szczególnie na drugim biegu)na zimnym silniku w zakresie 1500-2000 obrotów
-delikatne (nie zawsze) poszarpywanie podczas jazdy ze stałą prędkością
(zapożyczone od Robert68 )

Robert 68 05-02-2017 21:43

Odp: check engine i błąd P1335
 
U mnie pomogło zaślepienie EGR-a ale ja nie miałem "check-a" tylko sam błąd P1335.

bieniek247 06-02-2017 13:28

Odp: check engine i błąd P1335
 
Aha, jeszcze jedna rzecz, jak odpalę auto to silnik nie pracuje równo tylko jest tak jakby dławiony i w efekcie nie brzmi to dobrze, do tego pstykanie/ cykanie spod maski.
Postaram się podesłać nagranie jak to wygląda.

bieniek247 07-02-2017 19:46

Odp: check engine i błąd P1335
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


przesyłam nagranie na którym słychać pracę silnika, w połowię odłączyłem wtyczkę EGR, silnik działał normalnie i nic nie pstykało, po podłączeniu znów to samo, i na koniec zgaszenie silnika i pstykanie i buczenie

gocek 01-03-2017 21:23

Re: check engine i błąd P1335
 
U mnie ten sam błąd, nie mam sił już. Podmiana na 2szt nowych EGR nic nie dała u mnie cały czas ten błąd

gruber000 02-03-2017 09:20

Odp: check engine i błąd P1335
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] sprawdzałeś instalację w okolicy EGR? Bo z tego co czytałem, to często problem jest w samej instalacji a nie w zaworze. Ja u siebie też miałem ten błąd cały czas i wyłączyłem programowo EGR, oczywiście nie namawiam.

gocek 02-03-2017 09:30

Odp: check engine i błąd P1335
 
no mnie to wkur..... więc również będzie raczej wyłączany na 99% do Heko się wybieram

dpercio149 10-09-2017 23:00

Powracające błędy P1335 EGR
 
Witam
Ostatnio wziąłem się za czyszczenie EGR-a .
Komputer cały czas wywalał mi 2 błędy P1335.
Na niskich obrotach i niskim biegu wyczuwalnie się dławił.
Powyżej 2800 obr/min przy np. wyprzedzaniu wyczuwalne były chwilowe spadki mocy (dławienie).
Wyczyściłem EGR , był trochę uwalony. Po zamontowaniu i krótkiej jeździe . Błędy nie wróciły.
Po kilku kilometrach na ekspresówce i po powrocie do domu podpiąłem kompa i błąd wrócił lecz dławienia nie ma.
Kod: P1335:00-6C -Działanie układu EGR przy czujniku położenia przepustnicy w położeniu biegu jałowego

Status:
-Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
-Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC.
-Test nie został ukończony.

Skasowałem błąd i tak auto zostawiłem.
Dziś przejechałem się chwilę po mieście i po powrocie podłączyłem kompa i błędy powróciły.

Kod: P1335:00-6C -Działanie układu EGR przy czujniku położenia przepustnicy w położeniu biegu jałowego

Status:
-Wczesniej zapisany kod DTC - nieobecny w czasie wydania polecenia.
-Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC.
-Test nie został ukończony.

Kod: P1335:1C-6C - Działanie układu EGR przy czujniku położenia przepustnicy w położeniu biegu jałowego

Dodatkowe symptomy usterki:
-Napięcie w obwodzie poza zakresem.

Status:
-DTC Zmienił się w usterke stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia.
-Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC.
-Test nie został ukończony.

Jest możliwość że jakiś czujnik jest uwalony ?
Po zamontowaniu EGR-u zawór się zamykał i otwierał .

https://images81.fotosik.pl/796/8c28f04a50ffe4f3med.jpg

kirhoff 11-09-2017 09:49

Odp: Problem z błędami EGR
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy po tym czyszczeniu zrobiłeś zerowanie adaptacj ?

dpercio149 11-09-2017 10:05

Odp: Problem z błędami EGR
 
Masz na myśli zerowanie adaptacji EGR w forscanie?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.