Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223485)

Abback 19-04-2015 08:45

Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
Witam :)

Wczoraj przy okazji wymiany uszczelki kolektora wydechowego (ostatnia i nigdy więcej - tragedia) postanowiłem przy okazji wybić cały wkład katalizatora o wadze jak ważyłem 1.8kg.
Chciałbym się dowiedzieć ile mogę mniej więcej dostać za wybity wkład kata z mojej rakiety, bo na pewno nie oddam go za 100 zł .... Z tego co wyczytałem w necie Ci co skupują katy tak zaniżają ceny, że najlepiej za darmo by im oddać, a ja nie dam się skroić i temu chciałbym dowiedzieć się jak już ktoś sprzedawał na jaki zysk mogę liczyć :)

Paw3l1 19-04-2015 10:39

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
Jak już uda się sprzedać drożej to zatrzymał bym pieniądze na mandacik :-) Policja się wzięła za sprawdzanie spalin. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

1olek 19-04-2015 10:48

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
Ja mam nadzieje ze wezma sie wkoncu za tych co wycinaja DPF z kopciuchow i truja nas wszystkich ;)

Co do tematu, zanies na zlom i zapytaj ile za to dostaniesz.

bruneros 19-04-2015 13:21

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
Cytat:

Napisał Abback (Post 2390415)
Witam :)

bo na pewno nie oddam go za 100 zł .... Z tego co wyczytałem w necie Ci co skupują katy tak zaniżają ceny, że najlepiej za darmo by im oddać, a ja nie dam się skroić i temu chciałbym dowiedzieć się jak już ktoś sprzedawał na jaki zysk mogę liczyć :)

rządaj conajmniej tysioncpicnet albo milijon.
za mniej nie oddawaj. to czysta platyna i złoty interes.

Adept 19-04-2015 14:17

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
za 1 kilogram powinieneś dostać 200-300 zł

Abback 19-04-2015 16:43

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
Cytat:

Napisał Paw3l1 (Post 2390458)
Jak już uda się sprzedać drożej to zatrzymał bym pieniądze na mandacik :-) Policja się wzięła za sprawdzanie spalin. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Teraz to mnie rozwaliłeś ... Kolejny krok w szukaniu pieniędzy i łataniu dziury w budżecie kosztem biednych Polaków, których nie stać na wymianę katalizatorów, które powinno wymieniać się średnio co 100-150 tys, w zależności od typu. Więc każdy samochód który ma przejechane ponad 150 tys., a nie miał wymienianego kata nie będzie spełniał norm więc ja postanowiłem go wybić i nie męczyć silnika bezużytecznym już wkładem ....

Ja akurat tym się najmniej martwię jak i tym całym ściemnianiem o ochronie środowiska ... Zresztą na jakość spalin wypluwanych z wydechu nie tylko odpowiada kat tylko cały silnik i jego sprawność ....

Jednym słowem - Na wybory trza iść i głosować na Korwina :D

Bump:
Cytat:

Napisał Adept (Post 2390627)
za 1 kilogram powinieneś dostać 200-300 zł

Dzięki :)

slawek-kali 19-04-2015 17:07

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
To dziwne, moje fordy mialy zawsze ponad 200kkm przy sprzedazy i kat dzialal jak nalezy.
Moze twoj ma juz 400-500kkm :D

radek9103 19-04-2015 17:11

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
Akurat przebieg nie jest tu wyznacznikiem :P bardziej styl jazdy i pokonywane trasy . Abback nie boisz się o turbo??

Adept 19-04-2015 17:18

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
O to samo miałem pytać. Pytałem Heko to powiedział, że jeśli zostawisz po kacie puszkę to będzie po turbo bo będą overboost'y. A jak kupisz De-cat to nie będzie takiego zagrożenia, bo on "odsuwa" rozpędzone spaliny dalej od wirnika. Tak przynajmniej zrozumiałem jego przekaz :)

radek9103 19-04-2015 17:23

Odp: Wybity wkład katalizatora - za ile mogę go sprzedać
 
Decat służy do spowolnienia przepływu spalin, co za tym idzie prawidłową pracę turbo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.