Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Co pada w tylnym zawieszeniu??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75261)

dejfitek 27-07-2009 08:41

Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
Forumowicze odpowiedzcie mi na swoim przykładzie co najczęście padało wam w tylnym zawieszeniu w mondkach mk1 hachback,bo podobno kończy mi sie zawieszenie nie wiem od czego zacząć.Diagnosta stwierdził że wszystko po troche się sypie. Mi najbardziej przeszkadza że podczas jazdy tył mi"pływa"co więc może być tego przyczyną???

Marix 27-07-2009 10:02

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
U mnie dotychczas robiłem tylko łączniki stabilizatorów, żeby było smieszniej to i z przodu i z tyłu i to są jedyne rzeczy jakie robiłem przy zawieszeniu od ponad roku i 30 000 km przejechanych, poza amortyzatorami.

Objawem u mnie tych łączników z tyłu było pukanie przy pokonywaniu nierówności (przy skręcaniu najczęsciej)

Borron 27-07-2009 10:15

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
Ja bym stawial na padajace amortyzatory lub wahacze ( tuleje )

Pzdr

dedal666 27-07-2009 12:04

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
ja bym tez stawial na tuleje. i tak jak kolega tez wymienialem tuleje wachacza i laczniki z tylu, z przodu tuleja wachacza i obecnie czeka mnie wymiana lacznikow;( na szczescie nic szczegolnie skomplikowanego

dedal666 27-07-2009 12:19

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
przede wszystki sprawdz sobie amorki i sprezyny bo z tego co wiem to raczej to jest odpowiedzialne za tlumienie nierownosci i tych podskokow autka

dejfitek 27-07-2009 20:35

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
A o które wahacze dokładnie chodzi bo z tego co się orientuje to sa dwa rodzaje, nie wiem dokładnie jak one się nazywają ale jedne są z bardziej z przodu a drugie z tyłu, i czy wymiana tuleji w nich jest możliwa samemu??

FREDI82 27-07-2009 20:53

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
Dokładnie. Które tuleje szybciej siadają i jak je sprawdzić domowym sposobem. U mnie coś puka z tyłu przy zawieszeniu i mechanicy po sprawdzeniu stwierdzili, że to poduchy amortyzatorów. Wymieniłem, wydałem 230zł i... wali jak waliło, a oni mówią, że wszystko jest ok. Jak życie mnie nauczyło... umiesz liczyć, licz na siebie, więć proszę o pomoc

dedal666 28-07-2009 06:35

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
a no podobno wystarczy zdjac koło i poruszać wachaczem, pomacać, poogladac. jak bedzie jakas tulej zuzyta to zauwazysz

hudybyk 28-07-2009 07:06

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
jedz na szarpaki i od razu sprawdzisz amortyzatory, koszt niewielki bo jakieś 20 - 30 zł (przynajmniej w Krakowie) a nie ma wątpliwości co jest padnięte

FREDI82 28-07-2009 08:46

Odp: Co pada w tylnym zawieszeniu???
 
Byłem na szarpakach i sprawdzali amory i powiedzieli, że wszystko jest ok jedynie poduszki amorów pukają. Wymieniłem i dalej puka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.