Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   podbijanie obrotów 1.8 16v (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=36057)

wojo81 10-01-2008 16:50

podbijanie obrotów 1.8 16v
 
Drodzy koledzy. mam takie pytanko
w mojej Foczce mam problem z podbijaniem obrotów na jałowym biegu, do 3000-4000, szczególnie przy zmniejszaniu prędkości przed światłami np.
po odłączeniu wtyczki od czujnika prędkości problem znika, ale oczywiści nie chodzi prędkościomierz ani licznik.
Czy problem leży wlasnie w czujniku VSS czy to może być inny problem
Zgóry dzięki za wszystkie podpowiedzi

ddzilins 12-01-2008 23:10

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
Cytat:

Czy problem leży wlasnie w czujniku VSS
Według mnie nie. VSS jest od prędkościomierza. Z obrotami nie ma nic wspólnego.

Cytat:

po odłączeniu wtyczki od czujnika prędkości problem znika
Ale to dość dziwne.

Cytat:

czy to może być inny problem
Może to silnik krokowy? Niech się jeszcze inni wypowiedzą.

monga 13-01-2008 10:36

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
Mialem to jest to silnik krokowy(przeplywomierz powietrza)VSS-a tez wymienialem ale jezeli jest uszkodzony to predkosc na liczniku spada do zera i samochod traci moc a przy probie hamowania silnikiem silnik sie dlawi i gasnie

ddzilins 13-01-2008 11:07

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
Cytat:

VSS-a tez wymienialem ale jezeli jest uszkodzony to predkosc na liczniku spada do zera i samochod traci moc a przy probie hamowania silnikiem silnik sie dlawi i gasnie
Jeśli szwankuje czujnik VSS to owszem przestaje działać prędkościomierz i tyle. Czujnik ten jest tylko od tego i z objawami które opisałeś wcześniej (tracenie mocy i dławienie się) nie ma nic wspólnego...jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi...

monga 13-01-2008 17:28

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
ja cie poprawie poniewaz mialem zepsuty wlasnie ten czujnik i mialem takie wlasnie objawy moze u niektorych sie to inaczej objawiac ale u mnie wlasnie tak bylo.Oczywiscie czujnik szwankowal tzn czasami dzialal ale jak juz wskazowka opadla to moc niestety tez,przeczytaj dokladnie do czego sluzy ten czujnik to zrozumiesz ze mogla sie zmienic moc silnika.Pozdrawiam :568:

wojo81 13-01-2008 20:21

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
dzieki za dotychczasowe wypowiedzi. miałem też dwukrotnie taką sytuację, że prędkościomierz porzestawał działąc na jakiś czas i wtedy problem podbijania obrotów znikał.
a może komputer silnika jest skopany i podbija obroty do takich wartości.
na diagnostyce komputerowej nie wykryto błędów , czujnik vss niby tez ok.
silnik krokowy przeczyszczony. nie wiem z której strony to ugryźć.
jesli mieliście takie problemy prosze dajcie znać.

Marcin13c 14-01-2008 10:41

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
Ja mam to samo w fieście.
Ale jeszcze oprócz tego przy zatrzymywaniu samochodu obroty spadają na chwilkę do 500

rejmont 20-01-2008 02:53

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
Silnik krokowy, odma albo przepływomierz - wszystko do czyszczenia, ale zacznij od krokowego (w focusie to mam a wcześniej w Ka też ta sama choroba wszystkie fordy to mają) stary temat, szukać na forum

Marcin13c 28-01-2008 19:48

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
Silnik krokowy czyszczony nic nie dało. Czujnik prędkości dobry.

LAFARJU 17-09-2008 12:12

Re: podbijanie obrotów focus 1.8 16v
 
Czesc, mój focus 1.8 16v również wykazuje efekt podbijania obrotów i braku możliwości hamowania silnikiem, problem pogłębia sie przy włączonej klimie. Czy ktos znalazl na to skuteczny sposob tak aby w serwsie nie robili na aucie kosztownych eksperymentów ?
Z gory dzieki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.