Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Przypomnienie o zapięciu pasów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106462)

ara1508 31-07-2010 14:15

Przypomnienie o zapięciu pasów
 
Witam
Przewertowałem już całe forum +google i niestety nie znalazłem sposobu aby wyłączyć przypomnienie o zapięciu pasów(sposoby z c-max mk1,focusa i mondeo nie działają).Sama kontrolka o.k tylko ten brzęczek jest denerwujący.Jeżdżę z zapiętymi pasami ale pod domem to przeszkadza.Może ktoś podsunie pomysł jak się pozbyć tego dżwięku bez wizyty w serwisie.
Pozdr.:roll:

Kierownik1982 31-07-2010 20:02

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
witam.sproboj wciagu 3 sekund zapiac i odpiac pas umnie to dziala.pozdrawiam

xqs 01-08-2010 07:37

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
Cytat:

Napisał ara1508 (Post 1483610)
Witam
Przewertowałem już całe forum +google i niestety nie znalazłem sposobu aby wyłączyć przypomnienie o zapięciu pasów(sposoby z c-max mk1,focusa i mondeo nie działają).Sama kontrolka o.k tylko ten brzęczek jest denerwujący.Jeżdżę z zapiętymi pasami ale pod domem to przeszkadza.Może ktoś podsunie pomysł jak się pozbyć tego dżwięku bez wizyty w serwisie.
Pozdr.:roll:

opis z etisa, pozatym było na forum, pozatym w najgorszym przypadku wyłączy ci to warsztat posiadający odpowiedni sprzęt lub aso
Procedury ogólne

Przygotowanie

Włącz hamulec postojowy.
Ustaw dźwignię wybierania biegów w położeniu P (Parkowanie) - pojazdy z przekładnią automatyczną lub wybierz położenie neutralne - pojazdy z przekładnią mechaniczną.
Przekręć kluczyk zapłonu w położenie włączone 0.
Zamknij wszystkie drzwi pojazdu od wewnątrz.

Wyłączanie/włączanie

WSKAZÓWKA: Funkcję przypomnienia o zapięciu pasa bezpieczeństwa można wyłączyć także za pomocą IDS: Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Odepnij pas bezpieczeństwa kierowcy.
Obróć włącznik zapłonu w położenie II. (Nie uruchamiaj silnika).
Poczekaj co najmniej 15 sekund.
WSKAZÓWKA: Ten krok musi zostać wykonany w ciągu 60 sekund, w przeciwnym razie konieczne będzie powtórzenie procedury.

Zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa dziewięć razy, kończąc na odpięciu pasa. Zwolnij czerwony przycisk odpinania całkowicie przy każdym cyklu.
Lampka ostrzegawcza pasa bezpieczeństwa mignie trzy razy, potwierdzając zmianę statusu funkcji przypomnienia o zapięciu pasów.
Przekręć kluczyk zapłonu w położenie 0. Procedura wyłączania/włączania jest teraz zakończona.

ara1508 01-08-2010 09:40

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
Cytat:

Napisał xqs (Post 1483895)
opis z etisa, pozatym było na forum, pozatym w najgorszym przypadku wyłączy ci to warsztat posiadający odpowiedni sprzęt lub aso
Procedury ogólne

Przygotowanie

Włącz hamulec postojowy.
Ustaw dźwignię wybierania biegów w położeniu P (Parkowanie) - pojazdy z przekładnią automatyczną lub wybierz położenie neutralne - pojazdy z przekładnią mechaniczną.
Przekręć kluczyk zapłonu w położenie włączone 0.
Zamknij wszystkie drzwi pojazdu od wewnątrz.

Wyłączanie/włączanie

WSKAZÓWKA: Funkcję przypomnienia o zapięciu pasa bezpieczeństwa można wyłączyć także za pomocą IDS: Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Odepnij pas bezpieczeństwa kierowcy.
Obróć włącznik zapłonu w położenie II. (Nie uruchamiaj silnika).
Poczekaj co najmniej 15 sekund.
WSKAZÓWKA: Ten krok musi zostać wykonany w ciągu 60 sekund, w przeciwnym razie konieczne będzie powtórzenie procedury.

Zapnij, a następnie odepnij pas bezpieczeństwa dziewięć razy, kończąc na odpięciu pasa. Zwolnij czerwony przycisk odpinania całkowicie przy każdym cyklu.
Lampka ostrzegawcza pasa bezpieczeństwa mignie trzy razy, potwierdzając zmianę statusu funkcji przypomnienia o zapięciu pasów.
Przekręć kluczyk zapłonu w położenie 0. Procedura wyłączania/włączania jest teraz zakończona.

Niestety ta procedura dotyczy c-maxa mk1 ja mam po liftingu i ten sposób ani ten powyższy nie działa.Będę musiał poszukać u siebie w mieście IDS.Dzięki pozdr.

xqs 01-08-2010 12:05

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
z tego co pisało w etisie to dotyczy wszystkich cmaxów... lifting praktytcznie nic nie zmienia.

ara1508 01-08-2010 19:14

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
Cytat:

Napisał xqs (Post 1483973)
z tego co pisało w etisie to dotyczy wszystkich cmaxów... lifting praktytcznie nic nie zmienia.

Niestety nie działa.U mnie kontrolka zaświeca się dopiero podczas jazdy bez pasa a z tego co wyczytałem w mk1 świeci się po przekręceniu kluczyka i ten sposób tam działa.Jeśli komus sie udało wyłączyć to przypomnienie w mk2 bez ids to niech da znać,może coś żle zrobiłem.:roll:

Czesiek_ze 01-08-2010 20:41

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
ja mam mamaksia z2005 brzęczek i kontrolka działa po przekroczeniu 30 km

GrzegorzR 02-08-2010 11:57

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
Może ktoś wie jak załączyć tą sygnalizację. Kupiłem autko z wyłączona i nie wiem jak załączyć a w instr. jest tylko o wyłączaniu.:(

kolopeter 02-08-2010 16:36

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
moze tak samo jak wylaczanie :)

Kaha 02-08-2010 19:50

Odp: Przypomnienie o zapięciu pasów
 
naciśnij yą wtyczkę tak jabyś zapinał pas i się wyłączy
pozdro kaha :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.