Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak napięcia na pompie paliwa??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108015)

Krasio 22-08-2010 19:39

brak napięcia na pompie paliwa???
 
witam,
mam pytanie, czy pompa paliwa powinna uruchamiać się po włączeniu zapłonu przekręceniu kluczyka)? Mój mondek któregoś dnia zgasł i juz więcej nie zapalił. Pomiary miernikiem dały dziwne rezultaty. Po przekręceniu kluczyka napięcie na pompie 0,2V, po zakręceniu rozrusznikiem prawie 12V, ale auto i tak nie pali. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem, co to możę być???

faficzek 22-08-2010 19:56

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
a pompa chodzi w tym czasie jak jest napięcie? jest dosyć głośna, dotknij ręką to wyczujesz.

Krasio 22-08-2010 20:05

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
właśnie nie chodzi wcale, wcześniej zmieniałem ten osławiony przekaźnik pompy(pod akumulatorem). Czy to możliwe, że padł znowu???

faficzek 22-08-2010 20:23

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
no jeśli w momencie rozruchu masz napięcie na pompce a ona niechodzi to postukaj może ruszy-częsta przypadłość

Krasio 22-08-2010 20:27

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
tłukłem kluczem dobre 5 minut i nic. Nie jestem pewny, ale wydaje mi sie, ze wczesniej po przekreceniu kluczyka bylo slychac jak sie wlacza, a teraz cisza. Powinno ja byc slychac? I czy napiecie powinno skakac po kreceniu rozrusznikiem czy od razu po wlaczeniu zaplonu powinno byc 12V?

wicia.w 23-08-2010 21:01

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
podczas kręcenia rozrusznika powinna pompa pompować paliwo w skrzynce bezpieczników pod maską jest przekaźnik od pompy zrób zworkę aby zasilanie było cały czas i wtedy spróbuj terapia wstrząsowej może pomoże

Krasio 23-08-2010 22:09

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
Cytat:

Napisał wicia.w (Post 1495514)
podczas kręcenia rozrusznika powinna pompa pompować paliwo w skrzynce bezpieczników pod maską jest przekaźnik od pompy zrób zworkę aby zasilanie było cały czas i wtedy spróbuj terapia wstrząsowej może pomoże

Napewno dopiero podczas krecenia rozrusznikiem? Nie powinna sie zalaczac po przekreceniu kluczyka?

wicia.w 24-08-2010 20:29

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
z tego co pamiętam to pompa dostawała napięcie dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem i możliwe że załącza się po dłuższym pozostawieniu na włączonym zapłonie ale tego nie jestem pewien ,a poza tym możesz to sprawdzić kontrolką na przekaźniku czy i kiedy jest napięcie na pompie .

Krasio 24-08-2010 21:12

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
dzieki:) jesli jest tak jak mowisz, wskazywaloby to na uszkodzenie samej pompy a nie elektryki. Jutro to sprawdze

benio 25-08-2010 10:29

Odp: brak napięcia na pompie paliwa???
 
Cytat:

Napisał Krasio (Post 1494767)
... Po przekręceniu kluczyka napięcie na pompie 0,2V, po zakręceniu rozrusznikiem prawie 12V, ale auto i tak nie pali. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem, co to możę być???

Jeżeli silnik nie jest zapalony i jest jeszcze odpowiednie ciśnienie w przewodzie paliwowym to pompa nie pracuje. Jeżeli jest za niskie to wtedy po przekręceniu kluczyka w pozycję II (bez rozrusznika) zacznie (powinna) pracować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.