Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Dziwne objawy, czy to sprzeglo? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120688)

junior89 23-01-2011 14:25

Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Mam juz czarne mysli :pomysl: Nie wiem czy to przypadkiem nie sa objawy sprzegla.
Kiedy delikatnie ruszam, slysze takie "jekniecie" dochodzace jakby ze skrzyni.
Kiedy dalem mu po "garach" spod swiatel mialem wrazenie ze nie mieli kolami a cale auto wpadlo w ogromne wstrzasy jakby podskakiwalo, jednak nie wiem czy kola mielily czy nie. Jak jade np na 4 biegu ok 100 km/h i zrobie redukce na 3 bieg to auto ladnie idzie, nie wyglada na to aby sprzeglo sie slizgalo, nawet jesli depne do spodu na 1 biegu to nie ma efektu slizgania sie sprzegla.

MacieqZST 23-01-2011 14:32

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Miałem to samo w MKII też podejrzewałem sprzęgło, choć nie trzęsło mi budą, nie dowiedziałem sie bo sprzedałem niech nowy właściciel sie martwi, a może poduszka silnika?

JanekFocus 23-01-2011 14:37

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Cytat:

Napisał junior89 (Post 1583396)
Mam juz czarne mysli :pomysl: Nie wiem czy to przypadkiem nie sa objawy sprzegla.
Kiedy delikatnie ruszam, slysze takie "jekniecie" dochodzace jakby ze skrzyni.
Kiedy dalem mu po "garach" spod swiatel mialem wrazenie ze nie mieli kolami a cale auto wpadlo w ogromne wstrzasy jakby podskakiwalo, jednak nie wiem czy kola mielily czy nie. Jak jade np na 4 biegu ok 100 km/h i zrobie redukce na 3 bieg to auto ladnie idzie, nie wyglada na to aby sprzeglo sie slizgalo, nawet jesli depne do spodu na 1 biegu to nie ma efektu slizgania sie sprzegla.

Jedz 80 km/h na 4 biegu i daj gaz do dechy . Jak to jest sprzęgło to powinno śliznąć . Wstrząsy podczas przyspieszania to może być półoś . Może ktoś lepiej Ci pomoże .

MacieqZST 23-01-2011 14:41

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Cytat:

Napisał JanekFocus (Post 1583408)
Jedz 80 km/h na 4 biegu i daj gaz do dechy . Jak to jest sprzęgło to powinno śliznąć

Cytat:

Napisał junior89 (Post 1583396)
Jak jade np na 4 biegu ok 100 km/h i zrobie redukce na 3 bieg to auto ladnie idzie, nie wyglada na to aby sprzeglo sie slizgalo

...

JanekFocus 23-01-2011 14:45

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Cytat:

Napisał MacieqZST (Post 1583411)
...

Widzisz w mojej Foczce na 1,2,3 nie ślizgało . Ślizgało tylko na 4 i 5 biegu i to tylko wtedy jak miałem około 2tyś obrotów i dodawałem gwałtownie gazu to potrafiło ślizgać do wysokości 3 tyś. obrotów .

MacieqZST 23-01-2011 14:51

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Popatrz a ja nie mogłem zerwać na jedynce na wszystkich innych szatan.

junior89 23-01-2011 16:30

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Cytat:

Napisał JanekFocus (Post 1583408)
Wstrząsy podczas przyspieszania to może być półoś

Na polosiach ma lekkie luzy ok 1-2 mm ale czytalem , ze tak musi byc, bo polos pracuje na dziurach. Pozatym jak powolutku nawracam na max skrecie slysze jak czasem cos chrupnie tak jakby to byly przeguby, do tego czuje jakby auto w pewnym momencie nie jechalo rowno podczas skretu tylko "przeskakiwalo" , jakby jedno kolo mocniej skrecalo od drugiego, a drugie "szlo bokiem" ale to nie jest non stop tylko w jednym momencie tak chrupnie i auto jakby sie przesunelo...

Co do slizgania sie sprzegla, jest to moja pierwsza sytuacja ze sprzeglem takze nie mam w tym doswiadczenia.

Co do tego "telepania buda" to moze tylko na 1 sprzeglo ma tyle duze obciazenie, ze sprzeglo "przeskakuje". Moge dac jedynie takie porownanie jakby tarcza sprzegla byla zebatai miala wytarte zebatki i podczas ostrego ruszania tarcza przeskakuje na tych zebatkach i w efekcie cala buda az podskakuje. Mam nadzieje , ze rozumiecie o co mi chodzi bo ciezko mi to wytlumaczyc :wink: az sie spocilem hehe :)

Cytat:

Napisał JanekFocus (Post 1583408)
Jedz 80 km/h na 4 biegu i daj gaz do dechy . Jak to jest sprzęgło to powinno śliznąć .

No to sprawdze jeszcze przy 80 km/h, bo nie chcialem tego na zbyt niskich obrotach zrobic. Tylko, ze w takim razie znow bede musial na autabane jechac bo po berlinie 80 km/h to zbyt droga impreza :diabelek:

Panowie ile kosztuje jakies tanie sprzeglo zeby wytrzymalo przynajmniej 20 tys km bo nie mam zamiaru wiecej zrobic tym autem. Co do tego musze dokupic? Sprzeglo, docisk co jeszcze zeby zrobic wszystko na raz. Przy okazji musze zrobic zawieszenie z przodu jak juz auto bedzie rozgrzebane.

Po czesci sam sobie moge odpowiedziec na pytanie : sprzeglo plus docisk 380 zl, trzeba dokupic lozysko, czy ktos zna ta firme i czy warto?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

skoro oryginalne sprzeglo w polonezie wytrzymalo 50 tys to te nie powinno byc gorsze prawda?

hilly3077 23-01-2011 17:14

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Witam!
mam podobne objawy i raczej nie stawiam na sprzeglo a raczej na poduche silnika , ale jeszcze nie zdiagnozowalem dokladnie co jest przyczyna bo narazie za zimno na dworze ;)
Co do telepania to moge dodac ze najbardziej jest to odczuwalne na zimnym silniku, jak sie rozgrzeje to prawie zanika.
pozdrawiam...

junior89 23-01-2011 17:23

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Cytat:

Napisał hilly3077 (Post 1583551)
Co do telepania to moge dodac ze najbardziej jest to odczuwalne na zimnym silniku, jak sie rozgrzeje to prawie zanika.
pozdrawiam...

U mnie nie ma roznicy (nie dziala wskaznik temp wiec nie wiem dokladnie ale po dluzszej jezdzie jest to samo) zaraz bede jechal w miasto wiec na powrocie blisko domu mu depne z miejsca i zobacze co sie stanie. Mam nadzieje czy sie nie rozsypie do konca. Panowie, mam jeszcze jedno pytanie. Ile moglo wytrzymac srednio oryginalne sprzeglo przy spokojnej jezdzie? Moj ma 230 tys przelotu i nie wyglada na krecony. Wlasciciel auta byl po 50-tce wiec mysle ze nie jezdzil jak kubica. Domyslam sie, ze sprzeglo juz raz bylo robione prawda?

junior89 23-01-2011 17:24

Odp: Dziwne objawy, czy to sprzeglo?
 
Cytat:

Napisał hilly3077 (Post 1583551)
a raczej na poduche silnika

Masz takie pukniecie jak puszczasz sprzeglo? jakby sworzen wybity? ewentualnie podczas zmiany z 1 na 2 bieg?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.