Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   Sonda lambda - w jaki sposób sprawdzić czy jest sprawna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13096)

Bonus 11-05-2006 10:52

Sonda lambda - w jaki sposób sprawdzić czy jest sprawna
 
Dziura zrobiła mi sie na około sondy lambdy, chciałem ją odkręcić i sonda oderwała się razem z kawałkiem rurki. Jak już mam wyciągniętą :-), to moze bym sprawdził czy jest sprawna, jak to zrobić na sucho, chyba na odpowiednich stykach powinny być odpowiednie opory, nie moge znaleźć jakie.

kuba 11-05-2006 12:13

Kiedyś bodajże Sławko to super opisał na forum. Poszukaj-tam było to opisane dokładnie i łopatologicznie.

Bonus 11-05-2006 12:22

wiesz może jaki był temat postu bo jak wpisuje sonda to bardzo dużo tematów mi wyskakuje
ale poszukam wszystkich tematów Sławko

[ Dodano: 2006-05-11, 13:26 ]
wogule mi nie znajduje nikogo o nicku Sławko

-waldi- 11-05-2006 21:18

sonda musi być w rurze wydechowej, silnik odpalony i musi być ona rozgrzana.

I mierzysz napięcie między szarym a czarnym kabelkiem ma zmieniać sie w okolicach 0,1V - 0,9V

białe przewody to grzałka sondy

Cytat:

Napisał Bonus
wogule mi nie znajduje nikogo o nicku Sławko

Bonus obudz się :)

Sławko -> Slawko :) czyli moderator

Slawko 11-05-2006 21:35

Cytat:

Napisał Bonus
Dziura zrobiła mi sie na około sondy lambdy, chciałem ją odkręcić i sonda oderwała się razem z kawałkiem rurki. Jak już mam wyciągniętą :-) , to moze bym sprawdził czy jest sprawna, jak to zrobić na sucho, chyba na odpowiednich stykach powinny być odpowiednie opory, nie moge znaleźć jakie.

tak sie nie da. Jedynie co, to mozesz sprawdzić sama grzałkę(białe przewody, rezystancja kilka-kilkanaście ohm). Sonde mozesz sprawdzić tylko i wyłacznie jesli jest na swoim miejscu i przy pracujacym silniku(jak jest rogrzany).

Abdiel 12-05-2006 23:15

Czyli wystarczy rozgrzać silnik i mozna mierzyć??
A pytanie z innej beczki. Czy do Fiesty pasowała by taka uniwersalna Bosha z Allegro za ok 90 zł? Czy nie warto w to inwestować?
Pozdrawiam serdecznie!

-waldi- 13-05-2006 13:48

bedzie pasować Boscha ale o wiele lepsze są NGK w nią zainwestuj

a co do grzania to dość szybko sie rozgrzewa o wiele wcześniej za nim silnik osiągnie swoją temperaturę

Ooo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nawet i tańsza :)

Abdiel 13-05-2006 14:08

Super! Lepsze i tańsze :) Cieszę się, że będzie pasować :)
Dzięki wielkie!
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.