Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Przednie amortyzatory -tańsze a dobre... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155886)

marfm76 14-04-2012 08:55

Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
Witam.
Poszukuję przednich amortyzatorów do mojego Focusa MK1 16V kombi.
Większość osób poleca [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -tylko niestety dla mnie ta cena jest trochę za wysoka :( Dlatego szukam coś tańszego.
Zastanawiam się na zestawem firmy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Czy ktoś z Was zakładał je w swojej Foce? A może macie przetestowane jakieś inne nie takie drogie jak KYB??
Czekam na propozycje.
Z góry dzięki.

Wojtek 14-04-2012 13:03

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
Większość z nas rozróżnia 2 typy amortyzatorów :
1. dobre
2. tanie

Poczytaj ten temat : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam
Wojtek.

marfm76 14-04-2012 13:38

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
OK, przeczytałem tamten temat temat i wniosek nasuwa się jeden: trzeba dozbierać do tych KAYABA :)
Tylko teraz nasuwa się kolejne pytanie: czy w tej cenie (ok 380zł) to najlepszy wybór? Macie jakieś inne propozycje czy brać właśnie te?

Marek 14-04-2012 13:48

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wojtek 14-04-2012 13:52

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
Jeżeli miałbym wybierać to wybrałbym bez zastanowienia Sachs.

Pozdrawiam
Wojtek.

Marek 14-04-2012 14:00

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
Monroe miałem w mdo mk1, które teraz ujeżdża szwagier.Minęły cztery lata od montażu i nic się z nimi nie dzieje.Ja dla odmiany kupiłbym monroe:)

marfm76 14-04-2012 14:18

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
Cytat:

Napisał bruti_2005 (Post 1814897)
....Ja dla odmiany kupiłbym monroe:)...

Dzięki za linki :) Te MONROE naprawdę mają fajną cenę (340 z przesyłką za 2 szt). Poszukam jeszcze bo wymieniać będę dopiero po wypłacie czyli na koniec miesiąca.

Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1814894)
Jeżeli miałbym wybierać to wybrałbym bez zastanowienia Sachs...

Będę także rozglądał się za SACHS-ami -może trafi się jakaś okazja. Nie wiem czy są dużo lepsze od MONROE więc jeśli jakość porównywalna to cena będzie grać dużą rolę :)
Dzięki wszystkim za rady.
Pozdrawiam.

P.S.
Czy oprócz tych amorów muszę jeszcze coś dokupić? Przy tych KYB są w komplecie 2 odboje i 2 osłony -czy to też koniecznie trzeba wymieniać razem z amortyzatorem??

majsterus_nt 14-04-2012 20:09

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
kup kamoke i będzie ok.
na wszystkich forach ludzie znają tylko sachs i monroe..... a ja mam w T4 harty i po 4 latach są jak nówki.
w focusie w tyle mam komokę 2 lata - 20tkm jak nowe
sprawdzone w dwóch stajach ja przeglądach.
więc sorry Panowie ale ja nie hołduje zasadzie tylko sachs...monroe..owasze do merca można sobie wsadzić ale do forda....

VoyTasS 15-04-2012 11:54

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
Cytat:

Napisał marfm76 (Post 1814911)
Dzięki za linki :) Te MONROE naprawdę mają fajną cenę (340 z przesyłką za 2 szt).

Weź pod uwagę, że te Kayaby, które pokazałeś są w komplecie z odbojnikiem i osłoną. Monroe z tego co widzę nie.
Więc lepiej chyba wydać 40pln więcej i mieć cały komplet do wymiany...

marfm76 15-04-2012 15:33

Odp: Przednie amortyzatory -tańsze a dobre...
 
Cytat:

Napisał VoyTasS (Post 1815296)
Weź pod uwagę, że te Kayaby, które pokazałeś są w komplecie z odbojnikiem i osłoną. Monroe z tego co widzę nie.
Więc lepiej chyba wydać 40pln więcej i mieć cały komplet do wymiany...

No właśnie dlatego pytałem czy oprócz samych amorów trzeba wymieniać od razu te rzeczy. Poza tym z tego co piszą koledzy z forum Focusa to zdecydowana większość jeździ na tych KYB i są bardzo zadowoleni.
Jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie -kupuję ten zestaw z odbojami i oslonami :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.