Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Nowa pompa i wtryski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172247)

zandhoven 25-12-2012 15:05

Nowa pompa i wtryski
 
Witam. posiadam focusika z 2009 roku. 2 tyg temu wlalem paliwko z nieczystej beczki i polecialy wtryski i pompa paliwa. pome i wtryski dalem do regeneracji.. kosztowalo to kupe kasy i nerwow ale wkoncu auto zaczelo jezdwic.. Jednakze pojawil sie problem z dziwnym stukaniem takim metalicznym podczas jazdy a wlasciwie to podczas dodawania gazu... Jest to dzwiek taki suchy metaliczny i zawsze jak dodaje gazu... czy to mozliwe aby cos sie poprzestawialo podczas wy;iany wtryskow i pomy a dodam ze rozrzad tez byl wymieniam\ny .. Auto ma 3 lata i 120 tys przejechane... co wy na to? Mam tak jezdzic czy dac do mechanika po raz kolejny?

zandhoven 25-12-2012 17:01

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
ee widze ze sie nie znacie chyb a

pit76 25-12-2012 18:11

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
Cytat:

Napisał zandhoven (Post 1927532)
2 tyg temu wlalem paliwko z nieczystej beczki i polecialy wtryski i pompa paliwa.

filtra nie masz?
wtryski i pompa leci od złej jakości paliwa

Matych 25-12-2012 19:08

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
Cytat:

Napisał zandhoven (Post 1927573)
ee widze ze sie nie znacie chyb a

To jakaś forma prymitywnej zaczepki-pewnie sie nie znamy bo z zasyfiej beczki nie padnie od jednego tankowania pompa i wtryski może lepiej kup nową beczkę

Daro19823 25-12-2012 20:40

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
a mi sie wydaje ze ci te paliwo wypaliło zawory skoro taki dziwny metaliczny trzask po dodawaniu gazu. nie wiem jak z twoja ropa ale ja leje wszystko od 2 lat co moge kupic na lewo i autko jezdzi jak trzeba

berthold61 25-12-2012 21:02

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
no weście na luza ,ja jeszcze nie znam przypadku aby po jednym tankowaniu kiepskiego paliwa zaraz wymieniać cały układ paliwowy chyba że to jest servis i gada do kamery durnowatej telewizji TVN ,normalnie ****o z baku się wylewa przewody i wtryski przepłukuje i chodzi to nie jest zaś tak słabe jak się potocznie w gazetach straszy

zandhoven 25-12-2012 22:27

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
chodzilo mi ze w tych beczkach byla jakas substancja zraca i tam wlane bylo paliwko od tirowcow .. wlasciwie to nie moj samochod tylko kolesia mojego i ja to w jego imieniu pisze.... przeciez wiadomo ze od brudnej beczki caly uklad by nie siadl... zawory ktos napisal i ja tez tak mysle ze to moga padac zawory...

bargus 26-12-2012 00:47

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
Cytat:

Napisał Daro19823 (Post 1927650)
a mi sie wydaje ze ci te paliwo wypaliło zawory skoro taki dziwny metaliczny trzask po dodawaniu gazu. nie wiem jak z twoja ropa ale ja leje wszystko od 2 lat co moge kupic na lewo i autko jezdzi jak trzeba

Tylko ty masz TDDI jak z opisu widać to możesz nawet na "kujawskim" pomykać:)

skrzypekps 26-12-2012 10:40

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
malo wiecie ludzie, kiedys ok 10 lat wstecz zatankowałem na CPN prywaciarza paliwo i w zwykłym dieslu renówki pompe zatarem po 20 km. Paliwo poszło do ekspertyzy i CPNiarz zwrócił mi koszta naprawy.

WIEC MOZNA ZATRZEC POMPE PO NIE WIELKIEJ ILOSCI KIEPSKIEGO PALIWA

Co do stukania o jakim piszesz przyczyny mogą być różne, ale zacznij od nalania dobrej jakości paliwa i zobacz co bedzie (ale tak zebys nie mieszał tego z innym szmelcem)- złe paliwo powoduje nieprawidłowy zapłon i zaworki klekoczą, jak to nie pomoże może być tak jak kolega wyżej napisał o wypalonych zaworach, ale to już raczej bardzo czarna opcja.

Matych 26-12-2012 11:50

Odp: Nowa pompa i wtryski
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1927765)
pompe zatarem po 20 km.

No wiemy mało -lałeś paliwo jakie lałeś nie miałeś na to wpływu i zbiegiem okoliczności dałeś do ekspertyzy to ostatnie i było kiepskie nie trzymało normy a stacja poczuła się do zwrotu żeby mieć spokój,ale pompa wykończyła się przez chorobę znacznie dłużej trwającą niż 20 km-według mnie tak właśnie było nie piszcie bzdur że pompa poleciała po 20 km -bo to nie możliwe nie wiem czego tam by trzeba nalać ale na pewno czegoś na czym ten samochód by nie pojechał żeby tak się stało

Wykończyć zawory po takim czasie też cieżko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.