Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Foka nie pali (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179537)

evildead 05-04-2013 14:53

Foka nie pali
 
Witam. Mam problem z odpaleniem foczki, ale zaczne od początku. Po kilku godzinnym postoju samochód odpalał odrazu ale po sekundzie gasł chyba że przytrzymałem w tym momencie na rozruszniku to zaskakiwał i było ok, krótkie postoje paliła normalnie, kilka godzin przerwy problem wracał. Dziś rano już nie odpaliła, przy listwie wtryskowej są dwa przewody z czerwonym i żółtym zabezpieczeniem, wydaje mi sie że czerwony to zasilający więc go ściągnąłem i zakręciłem rozrusznikiem nic z niego nie poleciało z żółtego też nie czy to może być pompa paliwa, czy też coś innego? Po przekręceniu kluczyka nic nie słychać, ale nie wiem czy bedzie słychać pompe.

Silnik 1,8 benzyna - prosze o pomoc i pozdrawiam

salom 05-04-2013 14:59

Odp: Foka nie pali
 
Jak jest cisza, to zawsze przez parę sekund słychać pompę.Jak nowa to ciszej, jak już leciwa to głośniej, a jak stoi to cisza. Na odkręconych przewodach paliwowych w celu sprawdzenia czy pompa podaje, nie trzeba kręcic rozrusznikiem. Wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce na poz drugą, czyli jazdę.

evildead 05-04-2013 15:05

Odp: Foka nie pali
 
czyli jak z przewodów nie leci waha po przekręceniu kluczyka to zdechła pompa?

salom 05-04-2013 15:16

Odp: Foka nie pali
 
Może nie zdechła , tylko nie dochodzi do niej prąd po przekręceniu kluczyka, trzeba sprawdzić bezpiecznik od pompy, jak dobry to odnależć przewód plusowy, którym dochodzi prąd do pompy,czy ma zasilanie prądowe.

evildead 05-04-2013 15:21

Odp: Foka nie pali
 
a gdzie sie ta pompa znajduje? Jest to kombi

bezpiecznik jest dobry

mario704 05-04-2013 16:10

Odp: Foka nie pali
 
Cytat:

Napisał evildead (Post 1990393)
a gdzie sie ta pompa znajduje? Jest to kombi

bezpiecznik jest dobry

Pompa jest w baku niestety.Żeby sie do niej dostać trzeba demontować bak.Przerabbiałem to ostatnio.Auto nie odpaliło,okazało się że kostkę na pompie ni z tego ni z oewgo szlag trafił i prądu nie dawała.Niestety trzeba zdjąć bak

evildead 05-04-2013 16:38

Odp: Foka nie pali
 
Cóż za radość :P jeszcze jedna rzecz mianowicie jak dalibyście jakiś link jak ta pompka wygląda bo przeglądając net trafiłem na dwie całkiem różne i zgłupiałem krótko mówiąc.

i dziękuje panowie za pomoc

mario704 05-04-2013 17:27

Odp: Foka nie pali
 
ale po co Ci wiedzieć jak wygląda ?To jest jedyna rzecz jaka jest przykręcona do baku i odchodzi od niej wtyczka :P.

salom 05-04-2013 17:41

Odp: Foka nie pali
 
Po co zaraz zdejmować bak, trzeba sie dostać do przewodów elektrycznych przy baku od pompy, podać prąd kablem dodatkowym i sprawdzić, czy stoi na amen, czy chodzi, a nie ma przejścia na przewodach.

evildead 05-04-2013 17:59

Odp: Foka nie pali
 
na elektryce sie nie znam a che wiedzieć jaką kupić zanim sie za rozbieranie zabiore, bo nie bede tego robił u siebie więc bedzie na zasadzie rozbieram, wymieniam, składam i spadam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.