Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Linki zmiany biegów wymiana co i jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215636)

mkrecikos 17-02-2014 12:48

Wymiana linek cięgna zmiany biegów
 
Drodzy koledzy
Wymieniał ktoś z was linki zmiany biegów swoim c max-ie? Chciał bym się dowiedzieć czy takie linki były różne w w zależności o tego czy jest to autko z 2003 roku czy 2007 roku (po lifcie). Chodzi mi oczywiście o autka z taką samą pojemnością silnika. Nie chce mi się po prostu bujać później z zakupioną częścią mimo zapewnień że na pewno będzie pasowała, a zakup oryginalnej części za cenę 650 zł to lekka przesada. A linki mam jeszcze nie wyjęte bo autko potrzebne mi jest do jazdy więc chciałem zakupić i od razu wymienić.

wrzoch 17-02-2014 19:18

Odp: Wymiana linek cięgna zmiany biegów
 
A wymieniasz bo?

mkrecikos 17-02-2014 20:59

Odp: Wymiana linek cięgna zmiany biegów
 
Musze wymienić bo jedna z nich ma zagięcie od strony skrzyni i nie wchodzi mi jedynka do końca. Jeśli próbuje włączyć jedynkę przy lekkim toczeniu auta to nie można wbić nie ma żadnych zgrzytów, a jak auto stoi nie ma problemów. Dodatkowo lewarek na jedynkę wchodzi bez jakiegokolwiek oporu.

Tomcio242 17-02-2014 21:20

Odp: Wymiana linek cięgna zmiany biegów
 
Pierwszy bieg wbija się na postoju.

W szkole jazdy tego nie mówili?

mkrecikos 18-02-2014 09:17

Odp: Wymiana linek cięgna zmiany biegów
 
Cytat:

Napisał Tomcio242 (Post 2161697)
Pierwszy bieg wbija się na postoju.

W szkole jazdy tego nie mówili?

W szkole jazdy może i mówili ale to jest tylko opis objawów niedomagania układu, a nie techniki jazdy.

wrzoch 18-02-2014 21:16

Odp: Wymiana linek cięgna zmiany biegów
 
Cytat:

Napisał Tomcio242 (Post 2161697)
Pierwszy bieg wbija się na postoju.

W szkole jazdy tego nie mówili?

Do 10km/h to praktycznie stoisz nie jedziesz ;)

Biperek 18-02-2014 21:59

Odp: Wymiana linek cięgna zmiany biegów
 
Cytat:

Napisał Tomcio242 (Post 2161697)
Pierwszy bieg wbija się na postoju.
W szkole jazdy tego nie mówili?

Strome podjazdy, zwłaszcza gdy jest ślisko bierzesz na którym biegu ?

Ja na parking służbowy zawsze na 1 pod górę, stromo i ciasno, a w bramę się wtaczam i redukuję. Wszystkie rady ze szkoły jazdy tak sobie do serca wziąłeś?

dar66 29-11-2014 07:28

Linki zmiany biegów wymiana co i jak ?
 
Wczoraj podczas powrotu z pracy nagle drążek zmiany biegów zaczął dziwnie pracować, aby nie przedłużać powiem tylko tyle, że jedna z linek zmiany biegów wyłazi z pancerza (przy skrzyni biegów) i są one według mnie do wymiany. Pytanie mam do kogoś kto jest w temacie i wie jak do tego się zabrać bo wygląda mi to na skomplikowane zajęcie.

dar66 01-12-2014 12:25

Odp: Linki zmiany biegów wymiana co i jak ?
 
Witam! Linki załatwiłem sobie już w sobote i mam je u siebie. Problem mam tylko jak je wymienić. Pozdrawiam.

klodis 01-12-2014 14:36

Odp: Linki zmiany biegów wymiana co i jak ?
 
operacja wymagająca czasu i cierpliwości, trzeba zdemontować cześć kokpitu i mieć kanał by mieć jak najlepszy dostęp do skrzyni


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.