Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Zmiana klimy manualnej na auto, 2014FL (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217258)

mond007 01-01-2015 14:21

Zmiana klimy manualnej na auto, 2014FL
 
5 załącznik(i)
Witajcie, jestem świeżym właścicielem Focusa 2014 po FL, benzyna 1,6 125km. Właściwie auto użytkuje moja żona. Nie mieliśmy wielkiego wyboru, ponieważ model po FL dopiero zaczął się pojawiać w salonach a zakupu musieliśmy dokonać w 2014r, stąd pewne kompromisy. Auto posiada manualną klimę a intuicja podpowiada mi, że bez wielkich przeróbek możliwy byłby upgrade na automatyczną. Panel klimy manualnej jest w pełni elektroniczny więc cały moduł nawiewno-grzewczo-chłodniczy zapewne posiada wszelkie siłowniki sterowane elektrycznie, jak przy klimie automatycznej. W desce rozdzielczej jest miejsce na czujnik temperatury a na podszybiu wydaje mi się, że jest czujnik nasłonecznienia (jeśli to nie to, to wyprowadźcie mnie z błędu). Chciałbym uniknąć dyskusji w stylu trzeba było dołożyć kilka tys, poczekać i brać z automatyczną klimą lub że przeróbka jest nieopłacalna i bez sensu. Jeśli ktoś posiada schematy elektryczne dla tego modelu z klimą manualną i automatyczną to gorąco proszę o udostępnienie, myślę, że z nich będzie jasno wynikał zakres koniecznych zmian. Z góry dziękuję!
Korzystając z okazji, życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i tysięcy bezawaryjnie przejechanych kilometrów!

u08mlap 01-01-2015 15:44

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
zapytam w jakim celu chcesz to zrobić tylko dla wyglądu czy jakiegoś komfortu automat tak samo chłodzi i grzeje jak manual zapewne musisz zapytać ile kosztuje nowy panel w serwisie bo na rynku wtórnym raczej nie znajdziesz mogę zapytać kolegę z serwisu forda co on na ten temat sądzi ewentualnie czy coś wie w tej kwestii jak to zrobić czy wystarczy tylko przełożyć panel i zaprogramować itd. ale to dopiero jutro

mond007 01-01-2015 16:43

Jak masz możliwość zapytać to będę wdzięczny. Zmiana zdecydowanie dla komfortu i wygody obsługi, do wyglądu manualnego panela nie mam zastrzeżeń, jest ok.

u08mlap 01-01-2015 17:06

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
1 załącznik(i)
zapytam i dam Ci znać jak dla mnie nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o komfort i wygodę tylko wygląd automatycznej jest ładniejszy chociaż w tym co ty masz to jest już ładny bo w MK3 przed FL klima manual Total ochydztwo i porażka / ja mam auto/

SRS 01-01-2015 19:09

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
sam panel sterowania to 1000-1100 zł w ASO , a jak chcesz zmienić manualną na automat to policz sobie kwotę dopłaty za auto klim. x 2 lub 3, mówiąc o częściach kupowanych w ASO.

pjetrucha 01-01-2015 20:23

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
Automatyczna różni sie od manualnej rowniez tym ze jest dwustrefowa.

tedi_k 01-01-2015 20:35

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
Do FF3 poFL schematów raczej się nie znajdzie - trzeba wydobyć od kogoś mającego dostęp do etisa. Potrzebne są VINy Twojego auta i auta z automatyczną klimą - wtedy będzie co porównywać.
Moim zdaniem sprawa może być prostsza niż się wydaje - na przykład wygląd kratki czujnika temp wewnętrznej moim zdaniem wskazuje, że czujnik jest zamontowany. W takiej sytuacji być może wystarczy zamienić sam panel sterowania oraz dokonać zmian w konfiguracji auta...

mond007 01-01-2015 20:51

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
Za kratką jest pusto, nie ma czujnika, ale dołożenie nie będzie stanowiło problemu, też mi się wydaję, że zmiana panelu + dołożenia czujnika i odpowiednie zmiany w konfiguracji auta mogą załatwić sprawę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma dostęp do ETISa aby uzyskać schematy?

radek70 01-01-2015 21:14

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
Na schematach FF3 przed liftem jest spora różnica między MANUAL A/C str.60, a DUAL ELECTRONIC AUTOMATIC TEMPERATURE CONTROL (DEATC) str.61. Na pierwszy rzut oka widać więcej siłowników. Czy dla FF3 po lifcie jest zmiana? Nie wiem.

SRS 01-01-2015 21:23

Odp: Zmiana klimy manualnej na auto, FF 2014FL
 
coś mi się wydaje że nie tylko panel, może być też inna wiązka główna pod deską


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.