Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Nowy ford focus jaki silnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224857)

radziulasek 16-05-2015 18:02

Nowy ford focus jaki silnik
 
Witam serdecznie,
myślę nad zakupem nowego forda focusa kombi. Niestety w międzyczasie zabrali mi mój ulubiony silnik, który teraz mam czyli 1.8 TDCI 115 KM.
Marzyło mi się przez chwilę używane Mondeo ale... no właśnie kasa. Dlatego myślę o nowym focusie. Focus jest brany pod uwagę z konkurencją czyli: z Toyotą Auris 1.6 oraz Kia Ceed 1/6 GDI.
No i teraz pytanie o silnik: wierzyć demagogom, co straszą, że nowy diesel mnie wykończy i kupić benzynę 1.6 125 KM czy jednak skusić się na jakiegoś diesla oferowanego do Focusa. Autko musi się zmieścić max w 73 000 zł.
Warunki eksploatacji:
- 15 000 km rocznie
- codziennie dojazd do pracy około 6 km - teren zabudowany ale trudno to nazwać miastem (małe miasteczko)
- 2 razy w tygodniu trasa około 40 km
- kilka razy w roku trasa typu 200 km
- kilka razy w roku trasa typu 450 km

1.8 z 2008 roku w focusie MK2 FL sprawuje się super i nawet jak przyjdzie wymienić dwumasę to mnie to nie wzrusza ale do tych nowych silników 1.6 wpakowali DPF skomplikowane i nienaprawialne wtryski, turbo... z drugiej strony jeżdżę spokojnie, moment obrotowy jest mi potrzebny do wyprzedzania z drugiej koszty paliwa są nieporównywalne.
Powiedzcie szczerze - bać się tego dpf-a czy nie? W przypadku Toyoty tylko benzyna, w przypadku Kia 1.6 gdi lub 1.6 crdi. Proszę o pomoc praktyków, którzy użytkują na co dzień diesla
Pozdrawiam

przemas10m 16-05-2015 19:18

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
co do Kia Ceed 1.6GDI 135KM super auto, fajne wyposazenie tylko ze fajnie wyposazona kia ceed to ok 90tys i jak bym mial porownywac do focusa to mialbym podobny problem :D
auris tez spoko ale za ta cene to chhyba nowego fajie wyposazonego nie kupisz

c-matix 16-05-2015 22:23

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
Ja bym brał Toyote Auris FL Hybryde, zczynają sie teraz cenniki od 79900 z dobrym wyposażeniem. Toyota robi dużą promocje teraz na hybryde. Jak bym miał do wydania taką kase to tylko taki wariant by mnie obecnie interesował. I wcale nie bał bym sie bateri i itp, teraz brat szuka Priusa lub Auris Hybryd i jak jest autko z dobrym wyposażeniem i przebiegami po 170-190tys na zachodzie ogłoszenie jest 1-2 dni maks. Zaczoł nawet poszukiwania w Skandynawi.

radziulasek 16-05-2015 22:39

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
Co do wyposażenia, to ja nie mam jakiś bardzo wygórowanych wymagań. Wystarczy mi automatyczna klima, szyby elektryczne także z tyłu, halogeny przeciwmgielne, bluetooth, przyzwoite radio z mp3, skórzana kierownica wielofunkcyjna i dźwignia zmiany biegów, felgi aluminiowe, komputer. Miłym dodatkiem była by kamerka cofania. Absolutnie nie muszę mieć: nawigacji, czujników deszczu i zmierzchu, ksenonów, tempomatu itd.
Zarówno Ceed jak i Auris, a także Ford z wyprzedaży rocznika a nawet z nowego rocznika się łapią. Myślę jeszcze o Astrze IV.
Moje marzenie Skoda Octavia odpada z powodu silników: 1.2 i 1.4 TSI mają opinie tak awaryjnych że nie zaryzykuje, a diesla boję się z uwagi na DPF no i cena diesla nie zniesie. Ot taki dylemat. Aurisa wycenili mi w salonie na około 72 000 zł. Ale co z Fordem, mam sentyment do Focusa jeździłem MK1 potem okazjonalnie MK2 teraz mam MK2 FL i naprawdę fajne i znośne w kosztach eksploatacji autka. Podpowiecie jak z tymi dpf-ami przy mojej jeździe i jaką benzynę wziąć?

weuek 16-05-2015 22:52

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
A czy focus nowszej generacji da ci cokolwiek ponad obecnego, poza samym rocznikiem?

Ja jednak wolałbym tę octavię 1.4tsi :-) (to już n-ta wersja tego silnika, wytestowanego na samych klientach, a ludzie najbardziej pamiętają porażkę odmiany 180 KM). A jak miałbym wybierać "design", to jednak wolę retro nudę/nijakość skody niż nowoczesny kicz forda. Tyle, że dla mnie wygląd liczy się (bardzo) mało.

mookie 17-05-2015 09:10

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
Focus zawsze bliski memu sercu.
Ale w Twoim przypadku poważnie zastanowiłbym się za konkurencją. W cenie od 63 tys. dostaniesz teraz Toyotę Auris 1.6 Valvematic 132KM w wersji Premium, a za tyle ciężko kupić focusa z jakimś mocniejszym silnikiem i sensownym wyposażeniem.
Fordowskie Duratec-i bym sobie odpuścił, bo wciąż brakuje im 6-biegowej skrzyni co w dzisiejszych czasach już mocno przeszkadza na trasie.

Biorąc jeszcze pod uwagę szybki spadek cen używanych focusów, raczej mocno bym się zastanowił nad kupnem nowego.

c-matix 17-05-2015 12:43

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2403820)
Ja jednak wolałbym tę octavię 1.4tsi :-) (to już n-ta wersja tego silnika, wytestowanego na samych klientach, a ludzie najbardziej pamiętają porażkę odmiany 180 KM).

Tu się zgodze obecne silniki TSI to nie te same silniki, poprawione rozrządy na pasek, i grubsze pierscienie na tłokach przez co już tak nei piją oleju , najbardziej przypadki 1.8 i 2.0 tfsi. Ale musisz pamiętać iż silniki benzynowe z Turbo w miescie nie należą do oszczędnych.
Ja bym mocno się skusił na Aurisa z nowym silnikiem 1.2 Turbo, co do Octavi to już duże auto a Ceed, Focus i Auris to zgrabne autka.
Sam ostatnio miałem krótką przyjemność jeżdzić 2szt. focusów z 2008r i w domu powożę rodziców Aurisem z 2013r, to jednak jest duża różnica z lekkości prowadzenia i wyciszenia.

radziulasek 17-05-2015 16:18

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
Dzięki c-matix.
Z Twojej wypowiedzi wnoszę, że masz okazje jeździć i Focusem i Aurisem i Auris wypada na plus w tym zestawieniu? O jakim silniku mówisz do Aurisa? Na stronie nie ma do toyoty silnika 1.2 Turbo? Ja do Aurisa myślę o tradycyjnym wolnossącym 1.6 132 KM dla pewności i spokoju. Nie wiem tylko ile on realnie spala. Jeżdżę spokojnie.
Teraz tylko zastanawiam się nad Skodą. Skoro mówicie że 1.4 TSI juz nie jest silnikiem wysokiego ryzyka? Hmmm Octavia zawsze była moim marzeniem tym bardziej że szukam kombi a oni mają imponujący kufer. Zostają Octavia vs Auris vs Ceed.
A co z tym DPF-em czy przy moim użytkowaniu jest się czego bać? Diesel jest dla mnie super ale nie taki co się ciągle psuje....
Będę wdzięczny za opinie. Pozdrawiam

przemas10m 17-05-2015 16:33

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
mialem aurisa 1.6 B 132KM z 2010r a tj ten sam motor
spalanie na trasie z niemiec do polski 6 litrow, jazda w kolo " komina" max 8,5
auto fajne, ciche wygodne jednak zawieszenie nie powala, mam tez kie ceed i jakbym mial wybierac miedzy aurisem a kia to wybrał bym kie ceed, zawieszenie jest podobne jak w focusie i duzo lepiej auto sie prowadzi a serwis duzo tanszy ceeda niz aurisa natomiast jesli chodzi o poziom hałasu w srodku to auris chyba jest najlepiej wygłuszony

c-matix 17-05-2015 16:49

Odp: Nowy ford focus jaki silnik
 
No wiesz najnowszy focus to już liga Ceeda i Aurisa ale jest jeszcze pytanie ile potrzebujesz miejsca w srdoku , bo focus jest taki jakiś troszke ciasniejszy w środku zwłaszcza od octavi. Ja jak bym miał wzrostu ok 180 to bym focusem jeżdził ale że mam 195 wiec o osobówce ze względów na komfort wsiadania i podrózy wybieram tylko i wyłącznie vana.

Ten silnik 1.2T w Aurisie to nowość ale chyba już można zamawiać.
Diesle nie są takie złe rodzice mają 1.4 D4D 90KM kombi i skrzynia 6 biegowa to na trase super ale miasto trzeba wachlować. Fordowskie silniki lepiej są zestopniowane . Nowego diesla ja bym się nie bał Ford ma DPFy suche i nie sprawiają wielkich problemów. Kurcze trudno doradzać bo też gra role sprawa Gustu i najlepiej wybrać się do każdego salonu i sobie sprawdzić pozycje za kierownicą. Mimo że wsio podobne ale kąty foteli, pochylenia przednich słupków i szyby oraz deski rozdzielczej dają inne poczucie wygody i dysfunkcji podczas jazdy.

Jesli nie jeżdzisz szybko a chciałbyś komfortowo podróżować jest dobrą alternatywą Nissan Pulsar w którym zwłaszcza z tyłu jest dożo miejsca ale są tylko HTB 5d.

A tu linki do cenników obecnych
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Ja powtórze przy twoich przebiegach i potrzebach ja bym kupił Toyote Auris 1.8 Hybryde i spalanie w mieście masz 5 litrów,a elektronika w toyotach bardzo dobrze sie sprawuje i masz długą gwarancje na baterie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.