Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jakie sprzęgło:LUK czy VALEO? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=22739)

jarecki1 21-03-2007 21:20

jakie sprzęgło:LUK czy VALEO?
 
jak można zauważyć od pewnego czasu przygotowuję się do wymiany sprzęgła w swoim mondeo.proszę was o radę:jakie sprzęgło wybrać,LUK czy VALEO.są yo komplety w podobnej niewygórowanej cenie.co sądzicie?

jagrall 21-03-2007 21:21

ja bym wziął luk. od valeo miałem do czynienia z wycieraczkami (wiem że ma się to jak piernik do wiatraka) ale zraziłem się do tej firmy, choć niektórzy uznają ją za renomowaną

jarecki1 21-03-2007 21:35

sam nie wiem,pogadam jeszcze z mechanikiem,który będzie mi wymieniał.wiesz z powodu wycieraczek nie można wszystkiego przekreślać.ale ja chyba też będę się skłaniał do LUKa.czytałem kilka opinii,że po wymianie jest wszystko OK.

wrredusek 22-03-2007 06:25

Ja na LUK'u przejechałem tylko 80000 więc mam złe wspomnienia.

damianołódź 22-03-2007 09:48

A ja przy sprowadzeniu auta wiedziałem że jest walnięte koło dwumasowe (typowa przypadłość nowoczesnych turbo diesli)
Wymieniłem kompletne sprzęgło czyli rzeczone koło, tarczę i docisk wszystko LUKa, przy przebiegu 138 000 km. Obecnie mam najechane 270 000 i żadnych nagatywnych objawów.
Trwałość układu przeniesienia napędu zależy od jakości części, ale także od charakteru jazdy.
U mnie przebiegi to głównie długie trasy, dlatego pomimo okazałego przebiegu auto i jego podzespoły są w naprawdę w idealnej kondycji
Z Valeo i LUKa poleciłbym Tobie zdecydowanie LUKa
LUK robi koła dwumasowe i komplety sprzęgłowe dla Forda, są one tylko przepakowywane w Motorcrafta (info z ASO Łódź)
Pozdrawiam

leszek 23-03-2007 07:31

mi z luka pekła tarcza i na gwaracji mi nie oddali
ja już nie kupie luka

dawidek 24-03-2007 00:11

Mi wymienili na Luka. Jak narazie jestem zadowolony, ale przejechałem dopiero 400 km

onlyford 10-06-2014 14:33

Odp: jakie sprzęgło:LUK czy VALEO?
 
Witam,

Nie obraźcie się drodzy forumowicze, jeżeli temat odświeżę.

Znajomy polecił mi komplet sprzęgła SACHS do swojego Forda.

W pudełku znalazłem LuKa o_O

Zapłaciłem za nie 100 PLN więcej, a tu taka lipa.

Czytam trochę na różnych stronach i nie wiem co robić. Tu piszą tak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I żadnych informacji nie ma.

Co robić?

Martini3g 10-06-2014 15:34

Odp: jakie sprzęgło:LUK czy VALEO?
 
Ja tydzień temu słyszałem, że w fordach z silnikami diesla jest system sprzęgła opracowany przez luka, a w benzynowych system sachsa. Powiedziano mi też (ciekawa teoria), że właśnie z tego powodu sprzęgła i DKZ do diesli są luka (również w pudełkach z logo sachsa) i odwrotnie, sprzęgła i DKZ do benzyniaków są robione przez sachsa (też w opakowaniach luka).

Ile w tym prawdy nie wiem. Ja muszę kupić do swojego całość i mam zamiar kupić DKZ sachsa i resztę luka (bo najtaniej wychodzi:)

SRS 10-06-2014 16:13

Odp: jakie sprzęgło:LUK czy VALEO?
 
przecież żaden z producentów do wszystkich aut nie produkuje wszystkiego, i dla tego często jest że odkupują od siebie, a przy tym muszą zarobić "coś" , Sachs czy Luk są porównywalne jakościowo. Porównując ceny za te same np. sprzęgła można zauważyć że, ten kto produkuje jest tańszy, a w Valeo tak samo można znaleźć Luk-a czy Sachsa i na odwrót , gdzie Valeo samo produkuje głównie do francuzów .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.