Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Otwieranie bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=26063)

fedorek 10-06-2007 21:07

Otwieranie bagażnika
 
Witam!
Wiem ze temat pojawial sie juz kilkakrotnie, jednak nie znalazlem postu opisujacego podobny problem.
Otoz w moim kombi otwieram klape bagaznika kazdym sposobem - pilotem, przyciskiem na konsoli srodkowej i przyciskiem na klapie bagaznika.
Jednak otwarcie bagaznika jest mozliwe raz na okolo 50-60 sekund a mianowicie po pierwszym udanym otwarciu jezeli jeszcze raz probuje otworzyc klape rygiel nie otwiera sie juz calkowicie. Przy trzecim i nacisnieciu rygiel juz tylko cichutko pomrukuje. Pozniej przy nastepnych wcisnieciach przycisku nic sie nie dzieje.
Dopiero jak odczekam kilkadziesiat sekund silownik odryglowuje zamek. I tak w kolko.
Czy to wina tego modulu ktory znajduje sie z przodu w kabinie w okolicach nog pasazera?
Czy to moze wina silniczka elektrycznego napedzajacego silownik - moze on sie przegrzewa i po ostygnieciu pracuje znowu normalnie?
Prosze o wasze opinie.
Pozdrawiam.

RADEMENES1971 14-09-2013 08:37

Odp: Otwieranie bagażnika MKIII
 
Ja tylko z kluczyka potrafię otworzyć bagażnik. Czasem uda się przyciskiem na konsoli środkowej ( dosłownie jakieś 5-6 razy się mi to udało od połowy lipca). Co może być przyczyną tego? Proszę o poradę i jakieś wskazówki.
Z góry dziękuję.

bigbratani 14-09-2013 13:39

Odp: Otwieranie bagażnika MKIII
 
U mnie jest podobnie, 100% otwarć tylko z kluczyka, z konsoli i z tylnej klapy tylko czasami. Istnieje "dziwna" zależność tzn. jak działa centralny zamek od środka czyli jak siedząc w środku blokując drzwi kierowcy blokuję wszystkie pozostałe, to działa także przycisk na konsoli i w tylnej klapie, jak nie mogę zablokować wszystkich drzwi centralnym zamkiem to mam 100% pewności, że tylna klapę otworzę tylko z kluczyka. Czy ktoś ma pomysł jak coś z tym zrobić?

kamilek30 14-09-2013 13:52

Odp: Otwieranie bagażnika MKIII
 
trzeba wymienić mikroprzełącznik, oryg kosztuje ok 180 zł , na allegro widzialem tą cześć za 11 zł bodajze

wezyr248 14-09-2013 22:54

Odp: Otwieranie bagażnika
 
tez lubia sie przecierac kable od zamka te w gumowym zabezpieczeniu :) ja je podmienilem na grubsze od instalacji elektrycznej. troche ciezko przez ta gume przewlec ale spokoj na dlugi czas

djibiza 15-09-2013 08:04

Odp: Otwieranie bagażnika MKIII
 
Cytat:

Napisał bigbratani (Post 2075732)
jak działa centralny zamek od środka

Tutaj się kłania naprawa mikro przełączników w zamku kierowcy. Tak, jest to połączone z przyciskiem na konsoli i klamką na klapie :P

rednaxelA 15-09-2013 08:23

Odp: Otwieranie bagażnika
 
Cytat:

Napisał fedorek (Post 769465)
Jednak otwarcie bagaznika jest mozliwe raz na okolo 50-60 sekund a mianowicie po pierwszym udanym otwarciu jezeli jeszcze raz probuje otworzyc klape rygiel nie otwiera sie juz calkowicie. Przy trzecim i nacisnieciu rygiel juz tylko cichutko pomrukuje.

Ja bym stawial na zacieranie sie zamka i zaczal od zajrzenia do niego i nasmarowania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.