Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263617)

labusm 11-05-2017 20:11

Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Pozwalam sobie założyć nowy temat z zakresu - zepsuło się - czy ktoś tak miał i jak to rozwiązał???
A mianowicie.
Od zeszłego piątku zauważyłem że drzwi kierowcy przy normalnym nimi trzaśnięciu nie zamykają się tzn dokładnie, że nie zamek ich nie zahacza. Wygląda to tak, jakby zamka nie było, trzaskam nimi z normalną siłą a one najnormalniej w świecie odskakują
Dopiero za którymś razem normalnie zamykają się i dobrze dolegają.
We wtorek byłem w serwisie bez samochodu, miły pan powiedział mi żebym posmarował WD40 klamkę po odciągnięciu jej i to pomoże. Szczerzę mówiąc taką miałem nadzieję, bo obyłoby się to bez rozbierania.
Niestety nie pomogło. Posmarowałem również od środka zamek, aż się wylewało. Też nie pomogło. Nadmieniam, że nic tam nie jest luźne, ani zamek, ani zaczep na słupku.
Teraz jestem umówiony w ASO na diagnozę z samochodem i nie wiem czym to się skończy.
Więc moje pytanie do Was: Miał ktoś tak? Sam rozwiązał? ASO rozwiązało?
Jeszcze mam gwarancję na szczęście.
W linkach film z trzaskania. Jak widać na filmach trzaskanie jest dość silne, a pomimo tego zamek nie łapie nawet na pierwszy zatrzask
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cattani75 11-05-2017 20:29

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Wygląda to trochę tak, jakby szczęki nie były spasowane z tym uchem. Może jakaś śruba się poluzowała i te szczęki słabo schodzą się z uchem?

rumunn95 11-05-2017 20:42

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Zamek się skończył, lub jego sprężyna

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

labusm 11-05-2017 20:55

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2800861)
Wygląda to trochę tak, jakby szczęki nie były spasowane z tym uchem. Może jakaś śruba się poluzowała i te szczęki słabo schodzą się z uchem?

W poniedziałek było bardziej losowo - pół na pół - raz elegancko się zamykały jak zawsze, drugim razem niestety nie. Dlatego wychodząc z samochodu włączam nagrywanie i dokumentuję fachowcom na wypadek, gdyby w ASO było ok.
Kazali zawódować WD40 - miało pomóc, nie pomogło. Za każdym razem, jak wychodzę i zamykam jest ten problem teraz.
Zdarzyło się również, że siedząc w środku nie załapały, ale wcześniej nie był zamknięty z kluczyka.
Rano jak wchodzę do garażu i otwieram dotykowo to po wejściu na 99% zamyka się normalnie, po dojeździe na miejsce i po wyjściu z samochodu już nie.
Jak już zaczną się zamykać po kilku razach, to już się zamyka.

Cytat:

Napisał rumunn95 (Post 2800873)
Zamek się skończył, lub jego sprężyna

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Może to jakiś problem elektroniczny?

glajder 11-05-2017 20:57

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Ja miałem podobnie ale zimą. Nie ważne jakbym trzaskał zamek nie zaskakiwał. Wysiadłem od zewnątrz drzwi dociskałem jedną ręką, drugą ciągnąłem za klamkę i ciągnąłem drzwi. Potem puszczałem klamkę i dociskałem drzwi. Czasami odwrotnie czyli na wciąż odciągniętej klamce domykałem drzwi i dociskałem klamkę. Po kilku próbach zamek zaskakiwał i nie było problemu przez jakiś czas. Teraz jak jest ciepło będę musiał zajrzeć do środka. Ostatnio też zauważyłem że szpara pomiędzy drzwiami a błotnikiem na dole jest mniejsza niż na górze. Może drzwi lekko siadły i coś ociera.

andrew267 19-01-2020 10:34

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Witam,
mam pytanie odnośnie automatycznego odryglowania/ryglowania drzwi. Kupiłem Mondeo MK5 z Włoch oczywiście z instrukcją w tym języku. Nie mogę znaleźć instrukcji w PDF dla modelu Hybrid po 2018 oku z SYNC3 - może ktoś z Was ma info skąd można takową instrukcję pobrać (a portalu aukcyjnym jest instrukcja do hybrydy ale z SYNC2).
Ale do rzeczy - czy auto powinno/może zamknąć się samoczynnie po opuszczeniu go i zamknięciu wszystkich drzwi? Nadmieniam, że odblokowuje się zawsze bezproblemowo (klucz w kieszeni).
Nie mogłem odnaleźć tematu o tym na forum więc piszę tutaj.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Bump:

Bump:

mondeo70235 19-01-2020 10:55

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
wejdz na strone forda wpisujesz vin i pobierasz instrukcje
ford.pl
w wyszukiwarce wpisz instrukcje
lub w google
ford.pl/serwis/moj-pojazd/instrukcje-obslugi

andrew267 19-01-2020 12:32

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 3214602)
wejdz na strone forda wpisujesz vin i pobierasz instrukcje
ford.pl
w wyszukiwarce wpisz instrukcje
lub w google
ford.pl/serwis/moj-pojazd/instrukcje-obslugi

Dzięki za info ale dalej nie wiem, czy w Waszych Mondeo drzwi po wyjściu z auta zamykają (ryglują) się same, czy musicie zamknąć je kluczykiem?

Pitol321 19-01-2020 13:53

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Aby Keyless zamknął auto trzeba dotknąć przetłoczenia na klamce.
Aby Keyless otworzył auto trzeba dotknąć wewnętrznej strony klamki.

andrew267 19-01-2020 14:21

Odp: Drzwi kierowcy nie chcą się zamknąć
 
Cytat:

Napisał Pitol321 (Post 3214664)
Aby Keyless zamknął auto trzeba dotknąć przetłoczenia na klamce.
Aby Keyless otworzył auto trzeba dotknąć wewnętrznej strony klamki.

Dzięki za odpowiedź.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.