Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Kontrolka wypalania DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281001)

bigtomi 16-05-2018 08:12

Kontrolka wypalania DPF
 
Mam pytanie do kolegów z forum czy ktoś robił sobie kontrolkę do wypalania DPF żeby wiedzieć kiedy to się wypala na jednym z forum Scenica pokazane jak to jest zrobione jest tam dodatkowy wtrysk do wypalania czy w naszych fordach też jest taki wtrysk czy procedura wypalania jest inna.
Scenic III phI] Kontrolka sygnalizująca faktyczne wypalanie DPF - Osprzęt elektryczny silnika - Megane III, Scenic III, Fluence - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bzikoll 17-05-2018 09:12

Odp: Wypalanie dpf
 
tutaj masz info z zaprzyjaźnionego forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale jak poszukasz to pewnie i tutaj znajdziesz :)

bigtomi 17-05-2018 10:09

Odp: Wypalanie dpf
 
Ja mam forda kuga mk2

saks 08-08-2018 13:26

Odp: Wypalanie dpf
 
Moje pytanie nie chodzi o wypalanie ale o mycie na profesjonalnym stanowisku dpf-u .
Będąc w Goleniowie dowiedziałem się że można nie wypalać ale myć dpf .
Czy takie mycie zdaje egzamin .

lucas4891 12-08-2018 12:58

Odp: Wypalanie dpf
 
Cytat:

Napisał saks (Post 3015771)
Moje pytanie nie chodzi o wypalanie ale o mycie na profesjonalnym stanowisku dpf-u .
Będąc w Goleniowie dowiedziałem się że można nie wypalać ale myć dpf .
Czy takie mycie zdaje egzamin .

Jesli jest dobrze zrobione to jak najbardziej zdaje egzamin. Ja ostatnio czyscilem w BMW kolegi bo statycznie nie dalo rady wypalic. Tylko ze ja uzywalem jakiegos zracego specyfiku ze sklepu motoryzacyjnego i karchera na koniec. Tyle syfu wylecialo ze...

saks 19-08-2018 20:25

Odp: Wypalanie dpf
 
Jeszcze dodam że daje 2 lata gwarancji na swoją usługę mycia dpf - u .

bigtomi 18-04-2019 13:47

Kontrolka wypalania DPF
 
1 załącznik(i)
Witam kolegów z forum zrobiłem sobie kontrolkę do wypalania DPF żeby wiedzieć kiedy to się wypala widać to również po obrotach ale nie zawszę sprawdzałem obroty i gasiłem silnik postanowiłem sobie zrobić kontrolkę czyli diodę z lewej strony na plastykowej osłonie lusterka wykonanie 10minut w kostce od lusterka tam podłączamy sobie diodę do podgrzewania lusterek górny rząd licząc od lewej 5pin minus dolny rząd od lewej 1pin plus ogrzewania lusterek gdy włączymy grzanie lusterek przyciskiem dioda się zapali, ale gdy wypala się filtr DPF komputer też załącz grzanie lusterek i dioda na przycisku się nie zapala ale nasza dioda dodana przy lusterkach zaświeci się tak długo aż wypali nam DPF.
Pozdrawiam morze się komuś przyda.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 20-04-2019 21:10

Odp: Kontrolka wypalania DPF
 
Pomysł miałeś super . Czy w mk2 facelifting tez tak jest ,ze lustra grzeją jak wypala się DPF ? Tak na marginesie .....dlaczego tak jest ,ze lusterka grzeją jak się DPF dopala ??? Co producent chciał miał w zamyśle,że tak właśnie jest ???

Eatal 20-04-2019 22:00

Odp: Kontrolka wypalania DPF
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy tak jest we wszystkich modelach forda (pytam konkretnie o S-Maxa) z tym grzaniem lusterek w trakcie wypalania DPF? W ogole po co je wtedy grzac?

dom80 20-04-2019 22:57

Odp: Kontrolka wypalania DPF
 
Kurcze pomysł super ciekawie czy w galaktyce też tak mam .
Jak to sprawdzić 2011 rok 2.0 /165 km .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.