Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] Ruszające się fotele w szynach przy dynamicznych skrętach - wydzielony temat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298250)

forest_44 09-07-2019 07:41

Ruszające się fotele w szynach przy dynamicznych skrętach - wydzielony temat
 
To ja również zadam tutaj pytanie - czy w Waszych Ecosportach, w trakcie dynamicznego skręcania na skrzyżowaniu (np. 90 stopni w prawo/lewo) fotele sztywno trzymają się w "szynach"? (nie wiem czy fachowo to nazwałem) Praktycznie od początku, kiedy z większą prędkością skręcam np. na skrzyżowaniu, czuję, jakby fotel przesuwał się kilka milimetrów prawo/lewo.

Pawlik257 09-07-2019 11:08

Odp: Pierwsze wrażenia?
 
Sprawdzę to ale szczerze po 3tys km nic chyba takiego nie zauważyłem. Bardziej mam wrażenie że jak wjeżdżam pod krawężniki taki niskie 2/3cm to mam wrażenie że coś lekko popukiwało/stukało w zawieszeniu przedniego prawego koła, ale to może tylko złudzenie. może niski profil opon tak ma 17"?

kolopeter 09-07-2019 19:34

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
a co do fotela na zakrętach, to tak, tez mam wrażenie , ze fotel ma luzy. no mogli to lepiej zrobić...

wowo213 09-07-2019 21:09

Odp: Pierwsze wrażenia?
 
Cytat:

Napisał forest_44 (Post 3150695)
To ja również zadam tutaj pytanie - czy w Waszych Ecosportach, w trakcie dynamicznego skręcania na skrzyżowaniu (np. 90 stopni w prawo/lewo) fotele sztywno trzymają się w "szynach"? (nie wiem czy fachowo to nazwałem) Praktycznie od początku, kiedy z większą prędkością skręcam np. na skrzyżowaniu, czuję, jakby fotel przesuwał się kilka milimetrów prawo/lewo.

Ja mam coś takiego we fieście.Zgłaszałem to nawet w ASO,ale obejrzeliśmy inną na salonie i też się trochę ruszało,więc wyszło,że TTTM


Tutaj nagranie pod fotelem jak to wygląda
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Terminator007 09-07-2019 21:27

Odp: Pierwsze wrażenia?
 
Cytat:

Napisał forest_44 (Post 3150695)
To ja również zadam tutaj pytanie - czy w Waszych Ecosportach, w trakcie dynamicznego skręcania na skrzyżowaniu (np. 90 stopni w prawo/lewo) fotele sztywno trzymają się w "szynach"? (nie wiem czy fachowo to nazwałem) Praktycznie od początku, kiedy z większą prędkością skręcam np. na skrzyżowaniu, czuję, jakby fotel przesuwał się kilka milimetrów prawo/lewo.

Tak, ja też to mam. Zazwyczaj podczas dynamicznej jazdy w zakręcie. Jest to chyba jakaś wada fabryczna z początku produkcji . Ja to zgłosiłem podczas przeglądu serwisowego i zamówili cały dół fotela. Za parę dni mają mieć to już w serwisie więc pojadę wymienić. Nie było żadnych problemów z akceptacją tej wady w serwisie.

forest_44 10-07-2019 12:09

Odp: Pierwsze wrażenia?
 
Cytat:

Napisał Terminator007 (Post 3151058)
Tak, ja też to mam. Zazwyczaj podczas dynamicznej jazdy w zakręcie. Jest to chyba jakaś wada fabryczna z początku produkcji . Ja to zgłosiłem podczas przeglądu serwisowego i zamówili cały dół fotela. Za parę dni mają mieć to już w serwisie więc pojadę wymienić. Nie było żadnych problemów z akceptacją tej wady w serwisie.

Zmotywowałeś mnie do działania. Najbliższy serwis mam dopiero w lutym przyszłego roku, więc nie będę czekał. Wizytę umówiłem dopiero na 8.08 (najbliższy termin w pol-motors :shock:). Widzę, że Ty też z Wrocławia - w którym ASO oddawałeś?

Terminator007 10-07-2019 13:35

Odp: Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
 
Serwisuję na Bardzkiej bo tam mam znajomych więc nigdy z Fordami nie było problemów serwisowych. Auto jest na gwarancji ale trzeba zamawiać część bo na maszynie wewnętrznym nie ma tych części. Czeka się ok tygodnia więc jeżeli chcesz aby w sierpniu od razu Ci to zrobili to zamów wcześniej. Jakby nie chcieli Ci wcześniej tego zamówić bo czekają na wizytę serwisową to daj znać a ja Ci pomogę.

forest_44 08-08-2019 13:19

Odp: Ruszające się fotele w szynach przy dynamicznych skrętach - wydzielony temat
 
W ASO "dodano dwie objemki, według zaleceń Ford Polska". Popołudniu odbieram samochód i będę testował.

kolopeter 08-08-2019 21:57

Odp: Ruszające się fotele w szynach przy dynamicznych skrętach - wydzielony temat
 
zrob zdjecie "objemek "

forest_44 09-08-2019 06:14

Odp: Ruszające się fotele w szynach przy dynamicznych skrętach - wydzielony temat
 
2 załącznik(i)
Wydaje mi się, ze chodzi o to, co zaznaczyłem na zdjęciach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.