Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314386)

Lukaszsc11 02-11-2020 16:14

Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED
 
Witam,

Posiadam Forda Focusa MK4 2018 z normalnymi światłami H7 - jako światła mijania, H1 - światła drogowe, H11 - światła przeciwmgielne (doświetlające zakręty).
Bardzo chciałbym uzyskać efekt białego światła w reflektorach wraz z dalekim polem widzenia światła. Wiem, że jest to trudne do zrobienia, gdyż przerobiłem żarówki:
1. Philips H7 White Vision - żółte światło wokół reflektora, lekko białe światło z reflektorów objawia się dopiero gdy od samochodu oddalimy się o kilkadziesiąt metrów.
2. Osram COOL BLUE INTENSE - to samo co Philips-y. Efekt nie jest zadowalający.

Sądzę, że bez retrofitów LED się nie obędzie, ale wiadomo - brak homologacji oraz problem na przeglądach.

Mimo wszystko, bardzo zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, stąd moje pytanie: Czy ktoś z Was już zakładał sobie takie retrofity LED, albo znalazł żarówkę, która dawała naprawdę fajny efekt białego światła w reflektorze?
Na razie chciałbym znaleźć rozwiązanie dla świateł mijania, potem dla świateł drogowych i świateł doświetlające zakręty.

Pozdrawiam

TTrex 02-11-2020 16:34

Odp: Żarówki H7
 
OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next

Ta co miałeś ma chyba 50%.
To nadal maja być światła mijania czyli nie oślepiać reszty nie mogą być za mocne.

Lukaszsc11 02-11-2020 16:41

Odp: Żarówki H7
 
Cytat:

Napisał TTrex (Post 3293147)
OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser +150% Next

Ta co miałeś ma chyba 50%.
To nadal maja być światła mijania czyli nie oślepiać reszty nie mogą być za mocne.

Czy mógłbyś mi kiedy przy okazji zrobić zdjęcie, albo film jak wyglądają te żarówki patrząc z boku oraz z przodu reflektora? :) Obawiam się, że z boku jak i z przodu te żarówki dają światło żółte, a właśnie chciałbym znaleźć takie żarówki, które będą dawać białe światło, nie tylko w oddali, ale też z boku. :)

TTrex 02-11-2020 16:48

Odp: Żarówki H7
 
Nie mam, miałem kupić, było promo u Zahara.
Światło białe to 5000 - 5500 /6000 K ale każdy też inaczej to widzi. Ja zdecydowanie wolę bliżej 5k K mniej meczy oczy niż 6,5k K.

Zdjęcia nic nie dadzą bo marca i tak swoje odczyta, soft podciągnie zdjęcia wg profilu, potem Twoje urządzenie jeśli nie jest graficzne i skalibrowane to zapewne pokaże ci bzdury.

Musisz sam zobaczyć.

Lukaszsc11 02-11-2020 16:54

Odp: Żarówki H7
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM



Te żarówki mają dobre świecenie w dali wg parametrów, ale barwa światła niestety nadal żółta.
W każdym razie, dziękuję za poradę. Może jakiś filmik na YT mi odpowie na pytanie odnośnie tych żarówek z Osrama. :D

Andrzej_K 02-11-2020 17:11

Odp: Żarówki H7
 
Cytat:

Napisał Lukaszsc11 (Post 3293154)
Te żarówki mają dobre świecenie w dali wg parametrów, ale barwa światła niestety nadal żółta.
(...)

Ja na Twoim miejscu wstawiłbym reflektory FULL LED i byłoby biało i miło.

Lukaszsc11 02-11-2020 17:14

Odp: Żarówki H7
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 3293162)
Ja na Twoim miejscu wstawiłbym reflektory FULL LED (...)

Pomysł dobry, ale drogi. Zapewne koszty reflektorów Full LED jak i ich założenia w serwisie nie zwróciłyby mi się nawet po paru latach. :lol:

Andrzej_K 02-11-2020 17:17

Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED
 
"Przyjemności" nie muszą się zwracać bez względu na cenę. Ja gdybym mógł bym to zrobił.

Deathclaw1906 02-11-2020 17:44

Odp: Czy ktoś z Was już zakładał sobie retrofity LED
 
Czy ktoś próbował zmienić reflektory halogenowe na led statyczne? Ma ktoś zdjęcie gniazda ledow statycznych? Na pierwszy rzut oka poiwnny działać, z tego co widziałem na foto to elektronika zwiazana z prądem znajduje się w reflektorze.

hindus 02-11-2020 18:23

Odp: Żarówki H7
 
Cytat:

Napisał Lukaszsc11 (Post 3293165)
Pomysł dobry, ale drogi.

Rzecz w tym, że to jedyny jaki sensownie zadziała.
Po prostu światło halogenowe nie jest w stanie osiągnąć wyższej temperatury barwowej - biel wynika albo ze złudzenia spowodowanego wysoką jasnością (dlatego z daleka wydają Ci się białe) albo z niebieskiego koloru bańki. A ten z kolei jest nielegalny więc takie niebieskie bańki mają tylko chińskie badziewia udające żarówki o parametrach rozjechanych w kosmos i dobrych tylko na papierze.

Jedyny sposób na prawdziwie wysoką temperaturę barwową oświetlenia to LEDy. Jeśli nie stać Cię na przerobienie instalacji na LED to niestety ale zostaje Ci tylko maksymalnie jasne H7 Night Breaker +150% (które, jeśli się nie mylę, już wyjeżdża poza skalę dopuszczalnej normy jasności) i tyle.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.