Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Jakie głosniki ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328047)

asopela 07-06-2010 16:02

jakie głośniki do tyłu?
 
Witam,
Na początku chciałbym się przedstawić i przywitać z wszystkimi,
Jestem Arek, na forum asopela
Posiadam nową Fieścinkę :)

Radio standardowe montowane w fabryce, 4 głośniki z przodu,
Moje pytanie brzmi jakie głośniki do tyłu, czy oryginalnie są doprowadzone kable do tylnych drzwi ?

przemex 23-12-2011 18:33

Odp: MK7 Fiesta jakie głośniki do tyłu?
 
Nie z tyłu nie ma kabli musisz je sam poprowadzić (pamietaj że nie jest to proste), głośniki oryginalne najlepiej nie będzie problemu z przykręceniem i średnicą.

Kruszon91 26-12-2011 14:43

Odp: MK7 Fiesta jakie głośniki do tyłu?
 
A podjał sie ktos tego zadania?

FonszLudozjad 26-11-2017 17:15

Głosniki w przednich drzwiach
 
Witam,

Panowie otóż mam następujące pytanie, a mianowicie chciałbym wrzucić sobie do Fiestki następujące głośniczki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pytania, które nasuwają mi się na myśl są następujące:

1.Podpasują mi te głośniki do przednich drzwi? Bo mają one średnicę 16.5 CM, a z przodu jest chyba 13 CM(nie mam pewności co do tych info)?

2.Dostanę jakieś dystanse z MDF o średnicy 16.5 CM do FIESTY MK7 2009 r? Oraz czy będzie na tyle miejsca, aby nie ruszać struktury drzwi żeby mi się zmieściły głośniki w otworze drzwi?

3.Czy standardowe oryginalne radio z FORDA będzie dobrze współgrało z tymi głośnikami (nie będzie miało za mało mocy?)

4.Jest sens wygłuszać same drzwi jakąś matą wygłuszającą?

A może ktoś już montował głośniki o średnicy 16.5 CM do swojej FIESTY MK7 3 drzwiowej? Jeżeli tak to chętnie bym poczytał o jakichś konkretnych wskazówkach co do montażu.

Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

FonszLudozjad 27-11-2017 06:56

Odp: Głosniki w przednich drzwiach
 
Nikt nic? :(

slawomirro 27-11-2017 09:34

Odp: Głosniki w przednich drzwiach
 
Cytat:

Napisał FonszLudozjad (Post 2893214)
Nikt nic? :(

To nie Onet, gdzie odpowiedzi pojawiają się szybciej od pytań ;)

1. Jak kupisz dystanse, to zmieścisz głośniki 16,5cm.
2. nie ma deykowanych mdfów, są uniwersalne
3. nie napisałeś jaki radio Forda masz
4. zdecydowanie! mata butylowa + mata kauczukowa. Poszukaj na Bitmat.
5. poszukaj na forum, na pewno były.

lukasz3k 27-11-2017 14:26

Odp: Głosniki w przednich drzwiach
 
Dystanse kupujesz plastikowe lub rozpruwasz oryginalne stare głośniki i do nich mocujesz nowe. Wówczas nie musisz rzeźbić wiązki w drzwiach, zyskujesz najlepsze spasowanie. Możesz mieć trochę gimnastyki ze wstawieniem tweeterów koło klamek drzwi, ale da się zrobić. W tym zestawie głośników będziesz musiał gdzieś w drzwiach upchać zwrotnice (w swoich nie miałem). Oznaczenia kolorów kabli są na cały świat takie same, znalazłem chyba na Fiesta Club Filipiny. Pozdrawiam

FonszLudozjad 27-11-2017 15:56

Odp: Głosniki w przednich drzwiach
 
Cytat:

Napisał lukasz3k (Post 2893446)
Dystanse kupujesz plastikowe lub rozpruwasz oryginalne stare głośniki i do nich mocujesz nowe. Wówczas nie musisz rzeźbić wiązki w drzwiach, zyskujesz najlepsze spasowanie. Możesz mieć trochę gimnastyki ze wstawieniem tweeterów koło klamek drzwi, ale da się zrobić. W tym zestawie głośników będziesz musiał gdzieś w drzwiach upchać zwrotnice (w swoich nie miałem). Oznaczenia kolorów kabli są na cały świat takie same, znalazłem chyba na Fiesta Club Filipiny. Pozdrawiam


Jakie tam w końcu są głośniki? Elipsy czy okrągłe?

lukasz3k 28-11-2017 01:51

Odp: Głosniki w przednich drzwiach
 
Okrągłe, razem z dystansem i gniazdem na okablowanie, mocowane na 3 śruby torx. Zamiennik podejdzie tylko fi 165.

FonszLudozjad 28-11-2017 06:51

Odp: Głosniki w przednich drzwiach
 
Cytat:

Napisał lukasz3k (Post 2893703)
Okrągłe, razem z dystansem i gniazdem na okablowanie, mocowane na 3 śruby torx. Zamiennik podejdzie tylko fi 165.

Rozumiem tzn. Jak kupię uniwersalne dystanse z MDF na 16.5 cm, to głośnik nie będzie za głęboko osadzony? Tak aby nie dotykał szyby, ani danych innych elementów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.