Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328766)

5te 08-05-2022 11:24

IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
Dear friends, apologies for writing in english.

I upgraded my Mondeo with ACC and would like to enable Forward Collision Warning/Collision Mitigation by Breaking. I have run the bus wire to IPMA and configured everything with FORScan, but I get the "Collision assistant is not available" message in IPC and I have the following DTC in CCM: C1001:08 (and the equivalent in IPMA).

I did some research in the internet and I found that IPMA (mine is DU5A-17E678-ES) need to be re-flashed to S-series to support Collision assistant. Unfortunately I could not find anywhere the necessary firmware files to perform the update.

Can please someone share the following IPMA firmware:
FS7T-14G019-SJ
FS7T-14G024-SJ

many thanks!
Stefano

PS. great forum

tombalt 08-05-2022 12:19

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
Flashing the IPMA camera may not be enough if the hardware does not support it. Are you sure your camera can be upgraded?

5te 08-05-2022 16:04

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
Thank you very much for your answer. From the information that I found in the internet, E-series IPMAs can be flashed to S-series. To add some extra information, I tried to update IPMA with FORScan to the following S-series level:

FS7T-14G019-SF
FS7T-14G024-SE
FT4T-14G081-HE
FT4T-14G082-HE

I successfully flashed it and maintains the same level of functionality of the starting E-series level, but I still get the same DTCs in CCM/IPMA regarding the messages exchanged over the MS2CAN.
I flashed to SF level because it was the best I could find, hoping it would be enough to solve. Apparently it is not enough. Some guy in the 2gfusion forum says that flashing to SJ level solved the issue for him.

Best
Stefano

EW1 27-07-2022 19:32

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
skąd można pobrać owe FW FS7T-14G019-SF FS7T-14G024-SE

Antej 27-07-2022 20:09

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
UCDS pobiera je

tedi_k 27-07-2022 20:14

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3418972)
skąd...

UCDS pobiera bez problemu. Zapewne więc z serwerów Forda 'standardową drogą' też się da - choć nie chciało mi się tego sprawdzać...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

EW1 27-07-2022 20:23

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
Dziękuję zatem bardzo. Nie działa strona pobierania z serwerów forda przynajmniej ta którą zawsze używałem . ForScanem też zawsze dało się pobrać ale musiał bym mieć IPMA z końcówką Sx i nie było by problemu ale ja mam Ex i tylko daje mi najnowszą aktualizacje

tedi_k 27-07-2022 20:43

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3418986)
... Nie działa strona pobierania z serwerów forda przynajmniej ta którą zawsze używałem...

Faktycznie. Tę dostępną dotychczas "swobodnie" stronę do pobierania aktualizacji IDSa oraz plików kalibracyjnych obecnie przenieśli do PTSa po zalogowaniu...

Tak więc "trwają prace uszczelniające"...

karoolpl 28-07-2022 11:43

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Już jak wypowiedziałeś się w wątku , to chciałbym podpytać specjalistę w kwestii wiedzy i możliwości modyfikacji :) Sporo przeczytałem materiału tu na forum odnośnie kamer, z info które tu pisaliście wychodzi że można wgrać inny firmware, dzięki czemu kamera może zyskać dodatkowe funkcjonalności. Ja obecnie mam taki typ kamery:

IPMA - Moduł przetwarzania obrazu A
Nr części: DU5A-17E678-EP
Calibration level: DU5A-17E678-EP (latest known: DU5A-17E678-ES)
Strategia: DS7T-14G019-EL

Mam rozpoznawanie znaków i lane assist, ale nie mam asystenta pre-collison, którego miałem w hybrydzie. Czy dając komuś kto zrobiłby mi upgrade softu w kamerze, zyskałbym pre-collison i kamera byłaby gotowa (również po dołożeniu radaru odległości) do aktywnego tempomatu, czy w przypadku mojej kamery już trzeba myśleć o wymianie na najbogatszy model?
Również kwestia awaryjności, czy upgrade softu w kamerze, żeby umiała więcej niż fabrycznie, nie skraca jej żywotności?

Dzięki z góry za odpowiedź :)

EW1 28-07-2022 16:24

Odp: IPMA firmware upgrade for FCW/CMbB
 
Kupiłem lusterko z końcówką EP za śmieszne 70 zł właśnie po to by pobawić się w kalibracje .Jest kilka wątków odnośnie flashowania i można to chyba osiągnąć .
Moim zamiarem też jest doposażenie fusiona w radar odległości i zbieram gratki by mieć pełną funkcjonalność. Jeśli nie uda się IPMA przeflashować to będę szukał odpowiedniego lusterka .

Bump: Tylko chyba w mojej prośbie machnąłem błąd a miałem poprosić o FS7T-14G019-SJ
FS7T-14G024-SJ


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.