Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana uszczelniacza wału korbowego 1.8 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331831)

bunia24 05-04-2021 17:20

wymiana przedniego uszczelniacza wału korbowego
 
witam cieknie mi z uszczelniacza wału korbowego przód i mam do was pytanie czy aby odkręcić koło pasowe muszę mieć blokady rozrządu jedni pisza że tak drudzy że tylko trzeba pneumatem odkręcić koło wymienić uszczelniacz i po sprawie

bleekm 05-04-2021 17:29

Odp: wymiana uszczelniacza wału korbowego
 
Jak masz pneumatyka to moim zdaniem nie musisz zakladac blokad.

bunia24 05-04-2021 17:35

Odp: wymiana uszczelniacza wału korbowego
 
nie trzeba zdejmować paska rozrządu tam jest mokry pasek który chodzi w oleju i w obudowie jest uszczelniacz za kołem pasowym

nkluivert 06-04-2021 17:45

Odp: wymiana uszczelniacza wału korbowego
 
Jaki mokry pasek rozrządu, co ty za pierdoły piszesz, weź obejrzyj sobie wymianę paska to zobaczysz czy on jest w oleju. Podam link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 06-04-2021 17:52

Odp: wymiana uszczelniacza wału korbowego
 
Cytat:

Napisał bunia24 (Post 3333010)
witam cieknie mi z uszczelniacza wału korbowego przód i mam do was pytanie czy aby odkręcić koło pasowe muszę mieć blokady rozrządu jedni pisza że tak drudzy że tylko trzeba pneumatem odkręcić koło wymienić uszczelniacz i po sprawie

a jak sie dostaniesz tam? bez zrzucenia rozrzadu nic nie zrobisz..

ps. teraz zauwazylem ze chodzi o 1.8 ...

bunia24 06-04-2021 19:09

Odp: wymiana przedniego uszczelniacza wału korbowego
 
obejrzałem filmik gościu zakładał uszczelniacz dopiero jak złożył dolny rozrząd przykręcił pokrywę i wpił uszczelniacz czyli da się bez rozebrania dolnego rozrządu wymienić ten uszczelniacz trzeba tylko odkręcić koło pasowe i zrzucić pasek klinowy

bunia24 07-04-2021 17:57

Odp: wymiana przedniego uszczelniacza wału korbowego
 
dzwoniłem do mechanika od fordów nie trzeba wyjmować rozrządu wystarczy odkręcić koło pasowe , nie wiem jak ktoś się nie zna poco się wypowiadać i wprowadzać ludzi w błąd po to jest forum żeby sobie pomagać a nie na odwrót ja jak się nie znam to nie pomagam pozdrawiam specjalistów

MIREKTERAZPOLSKA 07-04-2021 19:29

Odp: wymiana przedniego uszczelniacza wału korbowego
 
Cytat:

Napisał bunia24 (Post 3333622)
dzwoniłem do mechanika od fordów nie trzeba wyjmować rozrządu wystarczy odkręcić koło pasowe , nie wiem jak ktoś się nie zna poco się wypowiadać i wprowadzać ludzi w błąd po to jest forum żeby sobie pomagać a nie na odwrót ja jak się nie znam to nie pomagam pozdrawiam specjalistów

Bardzo dobra wypowiedź
Co do blokady-ja osobiście zakładam

bunia24 08-04-2021 17:28

Odp: wymiana przedniego uszczelniacza wału korbowego
 
a bez blokady coś się stanie bo nie mam

atari 08-04-2021 22:15

Odp: wymiana przedniego uszczelniacza wału korbowego
 
Cytat:

Napisał MIREKTERAZPOLSKA (Post 3333653)
Bardzo dobra wypowiedź
Co do blokady-ja osobiście zakładam

mechanik cudotworca, oczywiszcze ze trzeba zdjac kolo rozrzadu na wale, a co za tym idzie sam rozrzad jak innaczej przelozyc uszczelniacz? moza probowaz zrobic sobie znaki itp ale blokoady to nic specialnego, wiertlo fi8 i jakis imbus chyba 7mm od rozrusznik i masz zablokowane...




EDIT,


A chodzi o 1.8 to nie wypowiadam sie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.