Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335309)

be_rcik 28-05-2023 20:47

Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
Witam,
właśnie się obudziłem z pomysłem wymiany samochodu. Pamiętam, że była mowa o nowym modelu S-MAXa od 2023 roku. A tu kicha !!!!!

Mam zagwozdkę, albo szukać jakieś resztek lub aut z niewielkim przebiegiem,
albo zmienić preferencję i pierwszy raz od 15 lat kupić coś innego niż S-MAX.

Pewnie bym ta drugą opcję zastosował, ale naprawdę na rynku nie ma nic co by skutecznie zastąpiło pojemność bagażnika i komfort na tylnych siedzeniach.
Potrzebuję jeszcze na jakieś 4 lata samochodu jak S-MAX. Dużego, ale żeby nie był autobusem.

Co polecacie?
Jaka jest wasza droga?
Pozdrawiam
Robert

klocolus 28-05-2023 23:42

Odp: Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
Ciężko o wybór, teraz moda na klocki na szczudłach. Mondeo też koniec niestety.

Hansolo 29-05-2023 06:30

Odp: Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
Ostatnie , a tym samym najmłodsze S-Maxy to chyba już hybrydy ze skrzynią bezstopniową, a nie każdy jest w stanie zaakceptować ten układ napędowy.W innych markach jakoś nie widzę konkurencji dla S-Maxa. No przyszły takie czasy, gdy klientowi łatwiej było wmówić, że możliwość podjechania pod krawężnik pod przedszkolem jest lepsza niż wygodne podróżowanie całej rodziny w długich trasach , za takie same lub większe pieniądze.

witekga 30-05-2023 13:07

Odp: Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
be_rcik a nie lepiej pojeździć jeszcze te 4 lata tym co masz, o ile nic mu nie dolega? Może w tym czasie coś się z autami trochę wyklaruje odnośnie elektryków, zakazu diesli czy co tam jeszcze gieniusie u władzy wymyślą. ?U mnie miał być po s-maksie edge, ale też go nie robią. Powoli dojrzewam do ściągnięcia X3 M40 ze Stanów. Temat na przyszły rok.

Danillo 12-06-2023 17:19

Odp: Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
Ja jeszcze załapałem się na S-maxa hybrid jako służbowóz i na 4 lata mam spokój, ale potem będzie problem z zastąpieniem innym nowym autem bo nic nowego w segmencie mini van się nie pojawi.
Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś ze stocku, jeszcze jest trochę nowych aut u dealerów lub jakiś używany.

Z nowych aut, żeby w miarę wygodnie posadzić 3 dzieci to chyba najbliżej do konceptu jest Pug 5008 - ma 3 fotele z tyłu. Potem albo kombiwany albo duże vany. Te pierwsze raczej mają słabe silniki i myślę, że komfort podróżowania sporo niższy, choć nie jechałem takim jeszcze. Duże vany to są już małe autobusiki. Tu próbowałem nowego VW Multivana bo niby udaje auto osobowe i nawet bym się przyzwyczaił ale cena jest z kosmosu. Lekko nie będzie zastąpić S-maxa...

tomaszjan31 12-06-2023 20:28

Odp: Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
Ford Tourneo Custom L1H1

String 21-06-2023 10:41

Odp: Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
VW Touran jest jeszcze produkowany. Więc to chyba ostatni miniVan, który można zamówić - do tego z niehybrydowymi napędami.

kaskaderr 22-06-2023 19:36

Odp: Koniec produkcji - co planujecie po S-MAX
 
VW? co pan...ja nie jestem rolnikiem ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.