Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Niepokojące stukanie w silniki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34171)

matkro 02-12-2007 18:20

Niepokojące stukanie w silniki
 
Witam,

w moim mondeo 1.8 16v benzyna, z silnika a dokładnie pokrywy zaworów dochodzą dziwne stuki gdy silnik nie jest rozgrzany, tzn. chodzi podobnie do diesela ;-)
Podobno są to jakieś gumki czy coś od czegoś hydraulicznego, a niekiedy podobno wystrczy wymienic olej ale nie znam się na tym.
Bardzo bym prosił o pomoc co to może byc zanim wybiorę się do mechanika. Może ktoś z Was miał podobny problem ?

Jeżeli ktoś wie jeszcze to prosił bym o info czym różni się wersja festival bo taką mam.

Dzięki za odpowiedzi.

1olek 02-12-2007 18:37

Wymien lub uzupelnij olej. Najwidocznej jezdzisz na oleju mineralnym i mozliwe ze jego stan jest ponizej minimum.

Luk@s 02-12-2007 18:43

Zawory regulowane są hydraulicznie to znaczy pod wpływem ciśnienia oleju. Jeżeli oleju jest mało lub jest zużyty słychać właśnie taki klekot. Przyczyną tego mogą być także zużyte regulatory :fcp1

matkro 02-12-2007 18:45

Mam takie jeszcze pytanie, jak wymienie na zwykły olej (przypuscmy ze jest mineralny) to nic sie nie stanie? Ważne chyba aby nie lac mineralnego jak nie wiem jaki jest lub był zwykły bo może wypłukac silnik, zgadza się ?

Luk@s 02-12-2007 20:28

Dla spokojnego sumienia jak nie wiesz jaki był wcześniej to nie lej mineralnego:fcp4
PS. Wiem że napisałeś dane autka w poście, ale tak na przyszłość uzupełnij je w profilu :fcp4

norbi333 02-12-2007 20:40

Kwestia jeszcze czy olej ma specyfikację Forda.Być może jest za gęsty

hudybyk 03-12-2007 10:20

dołączam się do tematu
co to znaczy ma czy nie specyfikacje forda??
ja w swoim mondeo 1.8 16V z 94r. mam Castrol mineralny, czy taki olej może zaszkodzić temu silnikowi??

norbi333 03-12-2007 10:41

dokładnie nie wiem ,ale coś ma zwiazanego z gęstością oleju.Ponoć Ford ma wąskie kanaliki olejowe i musi być olej o odpowiedniej gęstości.
Miałem wcześniej wlany syntetyk orlena i rano łańcuch przez kilka sekund dzwonił.Teraz na Fordowskim cisza. :fcp2

ufowroc 03-12-2007 10:53

specyfikacją forda bym się nie przejmował bo ona większy nacisk kładzie na oszczędność paliwa niż na jakość oleju- chodzi o WSS-M2C912-A1. Jak nie wiecie co było lane to lejcie półsyntetyk 10W40 znanej marki o jakości nie niższej niż SH w przypadku benzyny i CD w dieslu. Niektórzy polecają fordowski formula E 5W30 -to wbrew oznaczeniu półsyntetyk.Ale znajomy kupił kiedyś (w sklepie nie allegro) to na dnie bańki był jakiś gęsty szlam.Nie lać minerała bo za gęsty.Silniki zetec jednak mają to do siebie że lubią rano hydrauliką poklekotać ale szybko powinien ucichnąć

matkro 03-12-2007 14:01

Kupiłem semisyntetyc Lotos i filtr oleju. Wieczorem wymienię i podzielę się info jakie są efekty :-)

[ Dodano: 03-12-2007, 16:48 ]
zacząłem wymieniac olej ale za cholerę nie mogę znajśc filtra oleju, gdzie mam go szukac? Podniosłem już samochód i lipa :-(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.