Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Kodowanie kluczyka, programowanie kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35171)

damianoso 23-12-2007 15:59

Kodowanie kluczyka, programowanie kluczyka
 
Posiadam dwa kluczyki do auta, jeden z nich zakładam że to jest główny kluczyk posiada dwa "breloczki" (nie wiem jak to nazwać :) ) na którym znajdują się 3 elementy (tak jak pokazano w instrukcji przykładowo na stronie 98, 99) czyli otwieranie drzwi, zamykanie drzwi i otwieranie zamykanie bagażnika. Na drugi breloczku znajdują sie dwa szare przyciski (ja stosuje głownie ten większy do otwierania i zamykania drzwi przy jednoczesnej aktywacji deaktywacji alarmu.

Problem polega na tym że przy kupnie auta były właściciel powiedział mi że przy głównym kluczyku w "breloczku" zawierającym trzy elementy wyczerpała się bateria i on używał tylko "breloczka" z dwoma szarymi alementami. Więc ja też używałem "breloczka" z dwoma elementami dzisiaj kupiłem baterię i okazało się że "breloczek" z 3 elementami wciąż nie działa, co ważne w breloczek ten był bez baterii prze 2 dni. Powiedziano mi że mogę mieć problemy ponieważ coś tam mogło się rozkodwać.

Przeszukałem instrukcje i znalazłem dwa terminy:
- Programowanie kluczyka (strona 100)
- Kodowanie kuluczyka (strona 104)
postępowałem zgodnie z instrukcją jedak nic to nie pomaga wciąż "breloczek" z trzema elementami nie działa.

W sumie mógłbym dalej tak otwierać i zamykać drzwi tym drugim breloczkiem ale wkurza mnie że przy otwieraniu i zamykaniu słychać sygnał dzwiękowy, co ma znaczenie jak sie mieszka w blokowisku i wraca się o 2.00 w nocy (sąsiedzi mogą się wkurzać - i moim zdaniem słusznie). Druga sprawa jest taka że troche mnie niepokoi że ostatecznie będe musiał jechać do ASO i wydać kupę kasy. I tutaj chciałbym zapytać czy w moim przypadku mogę "uruchomić" tego breloczka we własnym zakresie ???

Unitral 24-12-2007 10:39

jeśli to jest oryginał to najwidoczniej jesy po prostu uszkodzony - stąd informacja od poprzedniego właściciela o baterii :)
Jaki masz alarm? poszukaj do niego insrukcji i tam jest jak wyłączyć sygnał.

Powodzenia

damianoso 24-12-2007 11:43

Czyli mam rozumieć że w normalnej sytuacji po włożeniu nowej baterii kluczyk z trzema przyciskami powinien bez problemu działać??

Unitral 24-12-2007 19:29

Cytat:

Napisał damianoso
po włożeniu nowej baterii kluczyk z trzema przyciskami powinien bez problemu działać

niezawsze, czasem wymaga ponownego zakodowania w samochodzie.

Powodzenia

damianoso 25-12-2007 14:05

Ok, to już jest jakiś trop. Tylko co to jest to kodowanie. Czy to że kluczykiem tym jestem wstanie odpalić (i bez żadnego blokowania ze storny alarmu kontynuować jazdę) auto oznacza że kluczyk jest zakodowany? Jeżeli nie oznacza to że nie jest zakodowany, jak zakodować ten kluczyk. Czy można to zrobić we własnym zakresie (zgodnie z instrukcją). Czy należy się udać do ASO wybulić jakąś horendalnie dużą sumę pieniędzy?

Unitral 25-12-2007 18:11

jeśli kluczyk odpala i nie gaśnie autko znaczy to że jest zakodowany immobilizer - PAT, ale pilota programuje się oddzielnie - samemu.
Jak masz dwa oryginalne kluczyki to możesz zaprogramować jeszcze 6 nowych - immo.
Do zaprogramowania pilota wystarczy jeden kluczyk.

damianoso 05-01-2008 18:02

Problem rozwiązany - okazało się że bateria została źle włożona. Bateria w kluczyku była władowana + do dołu a - do góry. Kolega Darek123 miał taki sam problem jak jak i sobie dyskutowaliśmy/próbowaliśmy sobie pomóc. Darek123 rozwiązał problem przekładając + do góry a - do dołu. Dodam tylko że obudowa kluczyka wprowadza w błąd bo sugeruje że należy + dać do dołu.

Darek123 jeszcze raz dziekuje za pomoc :)

Alpines 06-01-2008 12:22

Witajcie
Mam podobny problem od sprzedającego dowiedziałem sie że cyt:
"kwarc na płytce i nie da sie tego naprawić"

Dostałem dwa kluczyki jeden z trzema przyciskami a drugi bez żadnych przycisków, sprzedający powiedział mi również że jak zakupie na np allegro nowy kluczyk to jak sobie sam zakoduje powinno wszystko działać.

Oczywiście z tego kluczyka moge normalnie odpalić samochód niestety drzwi nie da sie otworzyć :(

Dinar 06-01-2008 13:21

Dowiedziałem się od zegarmistrza bo do różnych aut wymienia że jak tą operację wymiany zrobi w kilka sekund to pilot nie straci pamięci--co wy na to.

Unitral 06-01-2008 17:37

nie powinien jeśli będzie naprawdę szybki.
Ale nie ma 100% gwarancji :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.