Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   sonda lambda (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42697)

kemizo67 24-04-2008 07:28

sonda lambda
 
witam, mam parę pytań dotyczących sondy lambda
1. jesli sonda jest uszkodzona o ile procentowo wzrasta zużycie paliwa
2. czy podpięcie pod kompa zdiagnozuje usterkę sondy
3. gdzie ona się znajduje w silniku 1.8 benz ZETEC

dzięki za odpowiedzi

bond008 24-04-2008 14:12

Re: sonda lambda
 
Witam
Czy lampka "check engin" się pali? W samochodzie masz prawdopodobnie 2 sondy lambda. Jeżeli masz uszkodzoną pierwszą (przed katalizatorem) to powinna się palić właśnie ta lampka.
Pozdrawiam

ejdzej 24-04-2008 15:03

Re: sonda lambda
 
EE jest chyba jedna sąda lambda, znajduje się pod osłona cieplną rury wydechowej. W tym silniku spalanie może przekraczać 20 litrów na 100 z uszkodzoną sondą.

kemizo67 24-04-2008 16:39

Re: sonda lambda
 
żadna kontrolka się nie pali, ale co mnie zaniepokoiło - zimą miałem spalanie rzędu 9,5 a teraz jak się zrobiło ciepło wzrosło do 12 a jeżdże tak samo. Co tylko zrobiłem to po ostatnim tankowaniu zmieniłem na nowe opony letnie Yokohama ale co to ma do rzeczy ( duże opory toczenia ? ). Dodam, że wszystko ustawione prawidłowo. Podjadę może jeszcze zbadać zawartośc spalin, przy uszkodzonej lambdzie będzie ponadnormatywne wydzielanie CO ( chyba mam rację ? )

ejdzej 24-04-2008 17:13

Re: sonda lambda
 
Sonda lambda mierzy zawartość tlenu w spalinach :)

kemizo67 24-04-2008 17:55

Re: sonda lambda
 
znalazłem artykuł na ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale nie rozwiązuje on moich dylematów :)

forcus 24-04-2008 18:16

Re: sonda lambda
 
Kompletnie się na tym nie znam. Jak samemu zdiagnozować, że padła sonda? Pali mi w normie (około dziewięciu z silnikiem 1.6 głównie miasto), co do mocy trudno mi powiedzieć, piłuję służbowy a prywatny oszczędzam. Jeżeli sonda jest do bani to czy paliłby dużo więcej a ten spadek mocy to zauważalny czy taki powiedziałbym wydumany.

kemizo67 24-04-2008 19:00

Re: sonda lambda
 
Cytat:

Napisał forcus
ten spadek mocy to zauważalny czy taki powiedziałbym wydumany.

może ktoś się wypowie

Slawko 24-04-2008 19:36

Re: sonda lambda
 
spadków mocy nie ma, spalanie wzrasta dosc mocno(nawet do 20l/100), W Waszych silnikach bedzie sie paliła kontrolka "Check Engine" lub "MIL"(oznacza to samo, a nazewnictwo-jak kto woli). Analiza wykaże padnieta sonde, ale wczesniej zapali sie opisana kontrolka. Macie zdaje się dwie sondy, jedna przed katem, druga za.
Cytat:

zimą miałem spalanie rzędu 9,5 a teraz jak się zrobiło ciepło wzrosło do 12 a jeżdże tak samo
mam podobnie, ale w druga strone i na wyzszym poziomie :D
W/g mnie, to bład pomiaru i obliczeń.

Jesli macie dylemat, to co za problem podjechać na stacje diagnostyczną i za kilkanaście złotych zrobic analize spalin. analiza prawde powie.

kemizo67 25-04-2008 07:55

Re: sonda lambda
 
Sławko i to jest konkretna odpowiedź, dzięki - jadę na analizę po niej coś skrobnę co z niej wynika


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.