Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46029)

GORTAL 16-06-2008 22:53

[MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
mam taki problem że jak chce ruszyć gwałtownie to autko się cale trzęsie i zamiast ruszyć gwałtownie to cały przód podskakuje,nie ma żadnego pisku opon tylko to żabkowanie przodem :551: . Może jest ćoś nie tak z silnikiem czy to coś innego?? moje mondeo to 1.6 16v,sedan,97r.

andreas 16-06-2008 23:20

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
Z tym silnikiem to tylko na spacer... nie ruszaj gwałtownie bo się buda rozawli :fcp4
Nawierzchnia była mokra czy sucha? To też ma znaczenie...

GORTAL 16-06-2008 23:35

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
nawierzchnia była sucha(asfalt),dziwnie się to auto zachowuje,troche to denerwuje bo na skrzyżowaniu chce sie ruszyć szybciej a tu kicha zamiast ruszyć to on skacze.

Slawko 17-06-2008 06:06

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
GORTAL, zadam dwa pytania:
1. czy masz wrazenie, ze w zakresie niskich obrotów, tak w okolicach 1000 silnik nie ma mocy i obroty spadaja poniżej 1000(oczywiscie tylko podczas ruszania i żabkowania) :?:
2. Czy jadąc na 1 bez gazu (tocząc sie) silnik tez "żabkuje" :?: i obroty spadają ponizej 1000 ? tak jakby silnik nie miał siły ciagnąc :?:

dempsej 17-06-2008 08:02

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
Witam,
a z amortyzatorami wszystko OK? bo mi to wygląda na brak przyczepności kół co może być spowodowane zużytymi amortyzatorami.

Slawko 17-06-2008 11:09

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
dempsej, to nie amory.
to w ogóle nie ma związku z zawieszeniem.

GORTAL 17-06-2008 11:19

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
SLAWKOnie problemów z mocą nie mam silnik ładnie wkręca się na obroty,jak jade na jedynce bez gazu jest wszystko ok.
dampsejmożna to jakoś zdiagnozować na własną "rękę",jeśli to amortyzatory to jakie polecacie,na allegro zanlazłem takie :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy może te:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
niedługo mam wyjazd autkiem do krakowa to prawie 550 km i chciał bym tam cało dojechać

kristopher 17-06-2008 11:20

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
GORTAL,
Sprawdź dokładnie punkty mocowania silnika do nadwozia (poduszki).
A amortyzatory najlepiej sprawdzić na stacji diagnostycznej - groszowa sprawa...

GORTAL 17-06-2008 11:24

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
ok dzisiaj sobie przegladne cały silnik i zobacze jakim one są stanie.

Slawko 17-06-2008 11:25

Re: [MK2] COŚ NIE TAK Z ALE Z CZYM ??
 
GORTAL, ja wiem, że silnik ładnie wkreca sie na obroty i jak juz ruszysz to nie ma problemu. Chodzi mi dokładnie o sam moment ruszania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.