Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52247)

mirpos1981 30-09-2008 13:00

[mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
Witam :fcp1

kupując maske do mondka zakupiłem z podgrzewanymi spryskiwaczami :fcp1 no i chciałbym je podłączyć z tym że nie wiem gdzie znaleźć odpowiednią wtyczke?? w komorze silnika ??

Dziękuje za pomoc
pozdrawiam Mirek :fcp29

knachu 30-09-2008 21:14

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
Witam
Mam podobny choć inny problem.
Do mojej maski /jak ją podniosę/ to z prawej strony wchodzi wiązka kabli pod wygłuszenie i nie wiem gdzie one idą i po co.
A z lewej strony wchodzi wężyk od spryskiwaczy.
Jutro zrobię fotkę.
Pozdrawiam

Jarek_Onet 30-09-2008 22:04

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
Jeżeli nie ma wykonanej instalacji elektrycznej, trzeba ją wykonać. Oryginalnie ogrzewanie przednich spryskiwaczy jest podłączone poprzez bezpiecznik o wartości 7,5A do zasilania po włączeniu stacyjki.
Można też podłączyć równolegle z grzaną przednią lub tylną szybą, ale nie będzie to rozwiązanie zgodne z dokumentacją Forda.

mirpos1981 30-09-2008 22:08

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
no to możesz spróbować zdjąc wygłuszenie i zerknąć :fcp1 jeśli masz tam instalacje pod spryskiwacze to moza dałbys rade zerknąć dokąd one idą do wtyczek :fcp1

mirpos1981 30-09-2008 22:12

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
W moim przypadku chyba najprosciej będzie podłaczyć pod ogrzewanie tylnej szyby. bo jak zrobie oddzielną instalację tylko dla spryskiwaczy to będe musiał montować dodatkowy wlącznik chyba. a z tym to już by trudniej było. A wiesz może gdzie jest podpięcie pod grzanie tylnej szyby?? pewnie gdzieś w bezpiecznikach w kabinie??

dempsej 01-10-2008 09:37

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
Witam,
kabelki które wchodzą pod wygłuszenie maski po prawej stronie są od podgrzewanych właśnie dysz spryskiwaczy.

peterpz 01-10-2008 10:11

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
To w MKII były nawet podgrzewane spryskiwacze??!! :fcp15

knachu 01-10-2008 10:24

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
Cytat:

Napisał peterpz
To w MKII były nawet podgrzewane spryskiwacze??!! :fcp15

Wszystko wskazuje na to że TAK, chodź przez 7 lat użytkowania nie zauważyłem tego - zimą i tak nie pryskały bo były zamarznięte.
Ja mam wersję GHIA i są kable, ale nie wiem jak w innych wersjach.

peterpz 01-10-2008 10:45

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
No dobra. Ale przecież w zimie leje się zimowy płyn, który nie zamarza i psika nawet bez tych podgrzewaczy :P

knachu 01-10-2008 13:51

Re: [mk2] 1,8 TD gdzie podłączyć spryskiwacze podgrzewane??
 
Cytat:

Napisał peterpz
No dobra. Ale przecież w zimie leje się zimowy płyn, który nie zamarza i psika nawet bez tych podgrzewaczy :P

no OK. Ale jak jest mocno zimno i temperatur minusowa na granicy krzepnięcia płynu to w pierwszej kolejności zamarzają małe obwody a dopiero później w zbiorniczku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.