Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57929)

smyku22 27-12-2008 17:08

[Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Witam! W moim kombiaku nie chce się otwierać klapa bagażnika. Znaczy się da się jedynie z kluczyka. Wlew paliwa otwiera się normalnie. O tyle jest to denerwujące że za każdym razem jak chce wyjąć graty ze środka, to muszę gasić silnik. Da się jakoś naciągnąć tą linkę?

motorek26 27-12-2008 17:24

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Cytat:

Da się jakoś naciągnąć tą linkę?

sprawdź czy nie jest pęknieta jeżeli nie to jest regulacja ale nie pamietam czy w bagażniku czy przy dźwigni

smyku22 27-12-2008 17:37

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Linka cała. Już sprawdzałem. Pytanie jest gdzie jest ta regulacja?

dziejo 30-12-2008 13:50

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Witaj Kolego. U siebie miałem podobny problem :) Mogłem otwierać tylko linką a klucz mi nie działa, brat ma taki sam przypadek jak Ty :fcp1 Po pewnym czasie całkiem mi padło otwieranie i trzeba bylo wejśc do bagażnika przez.... tył :fcp2 Śrubokrętem musiałem sobie radzić... Jako takiej regulacji linki chyba nie ma... Musisz zdemontować zamek i podłączona jest do niego jeszcze jedna linka, początkowo myślałem że to zapasowa, jak sie okazalo to chyba od ryglowania zamka... To ona była problemem... W moim przypadku odpiałem ją i zamek działa już jak nowy. Jednym palcem się otwiera.... :fcp29

rad99 30-12-2008 16:25

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Pod tapicerką od strony wlewu paliwa są linki od otwierania bagażnika i ryglowania zajrzyj tam, może mocowania się urwały

Grzesiek.G 30-12-2008 22:37

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej, po prawej stronie pod tapicerką jest mocowanie linki od wlewu i klapy. Ja mam ten problem z wlewem, niestety nie da się (tak mi się osobiście wydaje) naprawić, ponieważ plastik który trzyma linkę po prostu się wyłamał. Sprawdź czy u Ciebie jest ten plastik z obu stron cały. Pozdrawiam~

gregor13 31-12-2008 12:27

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Przy samym zamku jest taki "pstryczek", który blokuje zamek tak, aby nie można go było otworzyć za pomocą linki tylko z kluczyka. Przełącz ten pstryczek i - prawdopodobnie - po kłopocie :fcp26

mariusz79g 01-01-2009 23:08

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
mam podobny problem tylko, ze w MKII, tle ze nie moge otworzy z kluczyka (linki chyba nie mam bo jest elektryczny). jak wciskam zamek to buczy, ale nie otwiera. jak sie dostac do bagaznika (mam zalozona kratke) i czy zamek da sie naprawic czy trzeba nowy jakos zalozyc?

szosiu 01-01-2009 23:26

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Gregor13 ma rację. Musisz przestawić ten "pstryczek". Lubi sie on czasami przestawić jak mocno zamkniesz klapę bagażnika.

pawel88 02-01-2009 10:36

Re: [Mk1] Nie otwiera się tylna klapa w kombi
 
Chciałbym się podłączyć do tematu. Jestem laikiem w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość. Nie znalazłem w swoim mondeo 1996 ghia otwierania klapy bagażnika ze środka samochodu. Czy nie ma jej wcale czy po prostu mam elektryczne otwieranie klapy bagażnika. Dodam że nie mam klucza matki. Jeśli jest elektryczne czy da się dorobić pilot do zdalnego sterowania?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.