Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Piasta - łożysko koła tylnego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80048)

mario$ 04-10-2009 20:34

Piasta - łożysko koła tylnego
 
Witam !!!

Orientuje się ktoś z was może czy w piaście koła tylnego jest możliwość wymiany samego łożyska czy niema takiej opcji i trzeba wymienić całą kompletną piastę co prawda zresztą troszkę kosztowną część.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

sjenit3 04-10-2009 21:03

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
Ja ostatnio wymieniałem łożysko w tylnym kole. Całej piasty nie trzeba wymieniać. Łożysko w cenie 95 zł. dwurzędowe.

wolf67 04-10-2009 21:08

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
no mozesz sie zdziwic ze trzeba wymienic cała piaste poprostu podjedz do dobrego mechanika taka moja rada pozdro

mario$ 04-10-2009 21:26

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
Dzięki za podpowiedz
Ja muszę je wymienić, gdyż je trochę słychać.
Z początku myślałem że to wina opon, ale po ich zmianie nic nie pomogło.

izabo84 20-11-2013 18:02

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
Jestem po wymianie piasty koła tylnego. Mam pytanie czym się objawia że taka część padła albo że zamierza paść??/ Co by na przyszłość sobie uzmysłowić i się nie obudzić z ręką wiecie gdzie.

Martinez1979 21-11-2013 02:51

Cytat:

Napisał izabo84 (Post 2110959)
Jestem po wymianie piasty koła tylnego. Mam pytanie czym się objawia że taka część padła albo że zamierza paść??/ Co by na przyszłość sobie uzmysłowić i się nie obudzić z ręką wiecie gdzie.

Uslyszysz wycie lub glosny szum podczas jazdy.
Ja tez dopiero co wymienilem piaste. Wyla przez dobre 5000 km ale luzu na lozysku nie zaopserwowalem.
Zmienilem piaste i jest cicho :-)

four40 21-11-2013 08:08

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
Cytat:

Napisał sjenit3 (Post 1258279)
Ja ostatnio wymieniałem łożysko w tylnym kole. Całej piasty nie trzeba wymieniać. Łożysko w cenie 95 zł. dwurzędowe.

Fajnie kolego ale ty masz Foke I a mario$ ma problem z Focusem II. W focusie II łożysko jest zespolone z piastą - trzeba wymienić całą piastę, wiem bo wymieniałem.

mtl 21-11-2013 12:25

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
Cytat:

Napisał izabo84 (Post 2110959)
Jestem po wymianie piasty koła tylnego. Mam pytanie czym się objawia że taka część padła albo że zamierza paść??/ Co by na przyszłość sobie uzmysłowić i się nie obudzić z ręką wiecie gdzie.

Jeżeli nie słyszysz wycia w aucie to profilaktycznie proś mechanika, żeby zakręcił kołami przy wymianie opon lato/zima.

MIRUSMAL 21-11-2013 12:41

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
Jak rozpoznać:zazwyczaj jest to narastający szum podczas jazdy z prędkością 60 do 80 km/h, często powyżej hałas zaczyna cichnąć aby po przekroczeniu 100-120km/h znów się nasilić(ale nie jest to regułą).

izabo84 21-11-2013 13:09

Odp: Piasta - łożysko koła tylnego
 
Dzięki za podpowiedzi teraz juz będę wiedzieć na przyszłość :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.