Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Dmucha tylko na szybę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80659)

tomekwegl 13-10-2009 08:55

Dmucha tylko na szybę
 
Witam. Niedawno kupiłem moje mondeo i nagle z dnia na dzień nastąpił problem z nadmuchem powietrza. Jest na forum kilka tematów o tym, ale w każdym z nich jest link do innego tematu, który jest zamknięty. Nadmuch działa tylko na szybę i nie mogę tego zmienić. Wszystko inne działa jak należy. POMÓŻCIE BO ZIMA IDZIE A MECHANIK CZASU NIE MA!!! Z góry dziękuję za pomoc.

uro2 13-10-2009 09:00

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
Sprawdź połączenia wężyków podciśnieniowych.W przypadku kiedy się coś rozłączy nawiew przechodzi w tryb awaryjny i dmucha tylko na szybę.Pod konsolą są siłowniki i w przedziale silnikowym w miejscu gdzie przechodzi wężyk przez gródź jest trójnik.

tomekwegl 13-10-2009 09:04

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
Powiedz kolego gdzie dokładnie te wężyki się mogą znajdować?:shock:

uro2 13-10-2009 09:21

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
Za chwilę wychodzę do pracy.Wieczorem jak wrócę spróbuję odnaleźć fotki(gdzieś ostatnio widziałem na forum).Żeby się dobrać do wężyków musisz rozebrać konsolę środkową.Przy pokrętle regulacji są wężyki sterujące,a dalej po wężykach trafisz do siłowników.

kosteg 13-10-2009 10:32

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
najpierw zanim cokolwiek rozbierzesz w kabinie looknij pod maske. na wysokosci przepustnicy (mniej wiecej) masz miejsce gdzie oba wezyki podlaczone sa (jak mniemm do podcisniennia) sprawdz bo mi w tym miejscu czasem spada a nie w kabinie - przepusnica jest pod ta czarna wielka puszka z tylu po lewej w komorze silnika

tomekwegl 13-10-2009 10:44

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
Dzięki za te rady. Jak wrócę z pracy to zajrzę do auta. Jak ktoś będzie miał jeszcze jakieś inne pomysły to niech pisze. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

tomekwegl 13-10-2009 13:56

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
A te przewody podciśnieniowe to znajdują się zarówno w silnikach benzynowych jak i diesel? Ja mam silnik 1.8 benzyna+gaz.

jagrall 13-10-2009 14:26

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
Cytat:

Napisał tomekwegl (Post 1263975)
A te przewody podciśnieniowe to znajdują się zarówno w silnikach benzynowych jak i diesel? Ja mam silnik 1.8 benzyna+gaz.

w każdym mondku nawiewy są sterowane podciśnieniem

tomekwegl 13-10-2009 14:29

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
jagrall dzięki za szybką odpowiedź

kosteg 13-10-2009 16:53

Odp: Dmucha tylko na szybę
 
Cytat:

Napisał tomekwegl (Post 1263975)
A te przewody podciśnieniowe to znajdują się zarówno w silnikach benzynowych jak i diesel? Ja mam silnik 1.8 benzyna+gaz.

masz dokladnie taki silnik jak ja - jak pisalem wczesniej za ta czarna puszka na przepustnicy jak poswiecisz sobie latarka masz dwa zlacza z przewodami elastycznymi ktore to wlasnie miedzy innym odpowiadaja za podcisnienie w kabinie. mi namietnie spada lewy ale jakos nie mam czasu opaski zalozyc :) gdybys nie mogl odnalesc daj znac a jakies fotki sie zrobi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.