Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] pojedyncze piknieia na wyłączonym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96576)

blaszczu 03-04-2010 11:25

pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
Nie wiem od kiedy to się dzieje, może to jest normalne, ale wolę zapytać. Zauważyłem, że samochód pika co jakiś czas gdy jest wyłączony. Jest to pojedyncze piknięcie o pewien czas. Czy jest to coś z alarmem (jakaś sygnalizacja, że np pilot w zasięgu?), czy może coś innego? Niestety nie mogę znaleźć książeczki do alarmu, więc nie mogę też sprawdzić...
PS. Teraz zauważyłem również, że te piknięcia słychać również jak silnik jest włączony. Książeczkę znalazłem do alarmu, ale nic w niej na temat nie znalazłem...

blaszczu 05-04-2010 20:15

Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
podbijam, bo chyba nikt mi już nie odpisze na post na 3 stronie... a byc może swiąteczna aktywnośc na forum była zmniejszona... przepraszam:)

józek 05-04-2010 20:19

Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
Nie wiem czy to jest to, ale miałem pikanie od radia

blaszczu 05-04-2010 20:24

Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
tzn. w czym był problem z radiem? pikanie wydaje się że wydobywa się spod maski ( a pikniecie to taki dźwięk "py" jaki można zrobić ustami nakładając górną wargę na dolną;))

Atol 06-04-2010 10:34

Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
:) sorry ale próbowałem odtworzyć dźwięk poprzez układ ust jaki podałeś ,heh jest to nie możliwe(chyba mam za wielkie usta:) a co do pykania lub dźwięku z pod maski to otwórz maskę i niech ktoś zgasi silnik a ty szukaj dźwięku, tak jest prościej niż wyginać usta na różne strony :)

blaszczu 07-04-2010 20:17

Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
Cytat:

Napisał Atol (Post 1406608)
sorry ale próbowałem odtworzyć dźwięk poprzez układ ust jaki podałeś ,heh jest to nie możliwe

uwierz mi jest możliwe:P
znalazłem podobny temat na podforum mondeo i jest tam podobny problem opisany i dwa powody:
1. radio - zobacz czy na interfejsie nie masz znaczka TS na niektórych lub wszystkich kanałach - bo niby jak jest to wtedy pipczy własnie tak jak to opsiałem, a ktoś to jakoś usunął (ten znaczek TS) i przestało pipczeć. Nie wiem jak usunął - prawdopodobnie zresetował radio.
2. drugi powód to zrąbana syrena od alarmu
Nie sprawdziłem nic z tych dwóch przypadków jeszcze, nie miałem okazji nasłuchiwać skąd dokładnie dochodzi dźwięk bo autem jeździ żona co dzień a ja zerknę na to zapewne w weekend.

Atol 07-04-2010 21:32

Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
odłącz radio i szukaj dalej nic innego ci nie pozostaje:)

blaszczu 12-04-2010 12:54

Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym
 
okazało się, że to padnięta syrenka od alarmu daje sygnały, że czas ją wymienić


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.