View Single Post
Stary 30-10-2008, 11:34   #35
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: Czy już zmieniliście opony na zimowe?

Cytat:
Napisał robal
Jakbym wiedział, że nie będzie śniegu tam gdzie jeździłem, to bym nie zmieniał. Ale jeździłem też tam gdzie ten śnieg leżał.
nie zyczę Ci tego ale w takim razie... pojeździj na letnich oponach na lekko oblodzonej nawierzchni - tzw. szronie ...

Cytat:
Napisał robal
Owszem. Masz takie, które dobrze odprowadzają wodę (czy lepiej niż letnie - kwestia sprawdzenia). Lepiej hamują Tobie na suchej (czystej) jezdni niż letnie?
1. co do odprowadzanai wody - bardzo dobrze .. dziś już sprawdziłem i to w tych samych warunkach co wcześniej letnie
2. co do hamowania to bez bezpośredniego porównania na tym samym odcinku drogi to można powiedzieć tak lub nie ... na razie jest mokro więc to mogą być tylko subiektywne odczucia...
poza tym temperatura też ma znaczenie ...

Cytat:
Napisał robal
Tak, założę. Skąd mam wiedzieć kiedy i gdzie mam spodziewać się opadów śniegu? To chyba logiczne - taka specyfika pory roku. Być może nie napisałem jasno, ale nie chodziło mi o wystąpienie jednocześnie jednego i drugiego.
przed chwilą napisałeś:
Cytat:
Napisał robal
Jakbym wiedział, że nie będzie śniegu tam gdzie jeździłem, to bym nie zmieniał. Ale jeździłem też tam gdzie ten śnieg leżał.
no to jak ??
jakbym wiedział że upadnę to bym usiadł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał robal
Nie ma takiego obowiązku. Jest tylko obowiązek stosowania wyposażenia auta w zależności od warunków czy jakoś tak
czyli w opony zimowe w okresie zimowym :fcp2
logiczne, prawda ?

Cytat:
Napisał robal
Nie do końca prawda. Może otrzymać mandat za niezastosowanie się do tego co wyżej - nie za spowodowanie wypadku. I nie zimówek, a opon przeznaczonych do danych warunków.
napisałem ze zimówek bo mamy zimę prawie ... i zaprzeczasz sam sobie - opony przeznaczone do danych warunków (czyli zimowe) ale za ich brak może dostać mandat tak ??
dlatego też za spowodowanie wypadku z powodu nie stosowania się do powyższego też dostanie mandat... taka jest prawda ....

a jestem za obowiązkiem posiadania zimówek dla.... własnego bezpieczeństwa - bo nie chciałbym zeby mi ktoś w auto wjechał z powodu wydłuzonej drogi hamowania bo na śniegu jeździ na letnich ... :fcp24

także nie przekonasz mnie ze zimówka jest zła w innych warunkach niż śnieg...
nie zapominaj o mieszance gumy która jest lepsza w niskich temp. a guma letnia twardnieje ...
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem