Temat: [Mondeo 2000-2007] Stuki w tylnym zawieszeniu!
View Single Post
Stary 14-12-2008, 22:18   #26
misiekxyz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3} Stuki z tylu:(

Witam!
Jestem posiadaczem mk3 z 2005 w sedanie. Też mam podobne objawy które mnie w****iają!!!!
Generalnie jak samochód był jeszcze na gwaracji jeżdziłem z tymi stukami do dealerów Forda i słyszałem niestworzone historyjki..... :fcp6 . W OMC stwierdzili że przyczyną są poduszki omortyzatorów tylnych które mi wymienili...i.....nic się nie zmieniło!!!!! :fcp6 Pojechałem więć do innego dealera (Lipski) tam zdjagnozowali że należy wymienić tylne amortyzatory (z poduszkami) - wymienili....i....pomogło ale.....na jakieś 5 tyś km!!! :fcp5 Ponownie pojechałem do nich złożyć reklamacje (po okresie gwarancji samochodu) ale powiedzieli że mi tego nie wymienią ponieważ mineła gwarancja. Zaproponowali diagnoze płatną ale zrezygnowałem z tego względu że za bardzo mogli mnie naciągnąć na koszty.....Najlepiej dla nich jak wymieniłbym pół samochodu....;/
A jeśli chodzi o moje objawy to...dochodzą one z tylnej części samochodu (bardziej chyba prawa strona) i przy obciążonym tyle. Jak przejade się po dużych dołach to jest mniej dokuczliwy niż po takich mniejszych......Staram się je omijać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeździłem takim samym mondkiem tylko że w haczbeku i tam nic nie słychać (a wiem że zawieszenie dostaje mocno po dupie).
Ostatnio jechałem z tyłu i powiem Wam że jest to nie do zniesienia!!!!! Jak robiłem przgląd po 20 tyś mój mechanior nic nie stwierdził w tylnym zawieszeniu...., nawet jak u innego robiłem geometrie.....
Mam pewne typy np. wydaje mi się że tylny zderzak jest źle założony....
A jescze jedno....zrobiłem sobie taki mały test...otworzyłem tylną klapę żeby pobujać tyłem i nie słyszałem żadnych niepokojących dzwięków...... :fcp5
Czy macie jakąś rade......wydaje mi się że może to być błachostka....

Pozdro
  Odpowiedź z Cytatem