View Single Post
Stary 07-06-2009, 09:05   #9
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Sprawdzenie przebiegu

Cytat:
Napisał MAXIMUS_00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyjrzyj się zużyciu takich elementów jak kierownica dźwignia zmiany biegów bo przy skórzanej to nie powinno być żadnych zużyć (ja tak mam mój miał ok. dziewięćdziesięciu paru tysięcy jak go kupiłem).
Oczywiście od tego zacząłem - brak jakichkolwiek oznak wytarcia na wierzchniej części kierownicy (jest jak nowa) - jedynie punktowe zadrapanie w miejscu łączenia z pająkiem tam, gdzie przychodzi kciuk.

Pedały gazu i hamulca ok, jedynie sprzęgło wytarte z lewej strony.

Cytat:
Napisał MAXIMUS_00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedna kwestia to, to że z tego co wiem Mondeo nie ma 8 poduszek powietrznych tylko max. 6
Zgadza się. Co do wyposażenia nie mam wątpliwości, sprawdziłem wszystko łącznie z weryfikacją wszystkich elementów po identyfikatorze VIN.

Cytat:
Napisał 1olek
Co do autka sprawdz czy wajcha od kierunkow ma przycisk info do zmiany opcji komputera.
Może nie mieć w tym modelu czy musi mieć?

Jedyna wątpliwość, która mnie męczy to pukanie, o którym pisałem dochodzące z okolic alternatora. Mogę zrobić kompletną diagnostykę za 250 zł (łącznie z pomiarem grubości lakieru), ale mam wątpliwości co do ew. wykrycia uszkodzenia jednostki napędowej.

Jeżeli moje przypuszczenia są słuszne, to aby pozbyć się stukania trzeba wymienić paski i koła pasowe (po kolei, a nie wszystkie naraz), a to nie jest do zrobienia na już przed zakupem (oczywiście można postawić warunek sprzedającemu, aby zrobił to sam i ew. doliczył koszty do ceny samochodu).

Ostatnio edytowane przez jurek_13 ; 07-06-2009 o 10:53
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem