View Single Post
Stary 29-10-2009, 13:12   #9
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Ford mondeo 1.8 TD rok 1996

Cytat:
Napisał Kazik55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam forda mondeo 1,8TD combi z1996roku.Odpala bez problemu ale podczas jazdy kiedy się zagrzeje gaśnie przy hamowaniu i zmianie biegów,ponadto jeszcze na 4 biegu do 80km a o 5 biegu lepiej zapomnieć.Zostało zrobione turbo doładowanie ,elektrozawór ,zaślepiono EGR,mocy trochę dostał,ale dalej gaśnie.Pompę wtryskową (Lukas) ustawił mechanik,dalej gaśnie.Nawet była jazda bez elektroniki,dalej gaśnie.Podobno ta pompa jest jakaś elektroniczna i trzeba ją rozebrać,bo coś w środku jest nie tak,(Nowa podobno kosztuje 1500zł).Zaznaczam że auto nie brało oleju,paliwa spalało od 6,5 do 7 litrów na 100km (jazda mieszana).Pomóżcie,czy to ta pompa a może coś innego,czekam na wasze,rady???.Czy zła regulacja zaworów,może być powodem utraty mocy,i gaśnięcia silnika.
Być może jest to przyczyna np. zaworów , ale obstawałbym przy pompie miałem ten sam problem , i po jakimś czasie poprostu się zatarła z tym że mam starszy silnik bez komputera, no i słabo odpalał rano.
PaBlLoO90 jest offline