View Single Post
Stary 31-10-2009, 18:32   #20
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: TDCI 115 obroty i gaśnięcie silnika

Cytat:
Napisał Michał Sęk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ma focusa TDCI 115 km i jak odpalam na zimnym to przez jakiś czas falują obroty, czasami na światłach po prostu gaśnie. Po zgaśnięciu odpalam i jadę dalej. Byłem na kompie, ale nie w aso i wykazało błąd w obwodzie regulacji pompy wtryskowej P0251 i nie wiem co dalej robić, gdzie szukać przyczyny, czy tylko ASO?
Witam
Miałem podobnie długo trwało nim doszłem co dolega mojej foce, kilkakrotnie byłem na komputerze nawet w serwisie Forda zawsze diagnoza brzmiała "błąd czyjnika wałka rozrządu" w końcu jednak przy pomocy dobrego elektryka wykryłem usterkę uszkodzeniu uległ przewód w wiązce PCM czasem powodował zwarcie komputer silnika dostawał błędne sygnały i stąd te szaleństwa silnika, po naprawie kabla objawy znikneły przy okazji elektryk mi powiedział że instalacja elektryczna Focusa jest delikatna i podatna na usterki dlatego jeśli dzieje się coś złego z samochodem to należy zacząć od sprawdzenia stanu instalacji elektrycznej zwłaszcza w komorze silnika
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem