Temat: [Focus 1998-2004] Co warty jest Ford Focus ?
View Single Post
Stary 16-11-2009, 11:15   #4
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Co warty jest Ford Focus ?

Nic podobnego .
Auto było oczywiscie legalne , kupowałem od właściciela od niego z domu - co jest prawdziwą rzadkością - tam bowiem wszyscy sprzedają swe auta - zostawiajac je w komisach lub w rozliczeniu - u dilera .
Z auta jestem bardzo zadowolony .
Jest niemal jaki nowe , rzeczywisty przebieg auta w momencie kupna to 141 tys.km.
Dziś ma 148 700 km.
Absolutnie nie czuć tego przebiegu , Ford jest perfekcyjny mechanicznie i wizualnie .
W momencie kupna największe wrażenie zrobiło na mnie podwozie auta .
Wyglądało jakby auto wyjechało co dopiero z salonu - nie było nawet na nim pyłku .
We wnętrzu było identycznie .
Zresztą w Citroenie ( poprzednie moje auto , naturalnie używane ), gdy go kupowałem 4 lata temu w Niemczech - też było podobnie . . .
Dziś - po roku jazdy po polskich "drogach " - pełnych błota , piachu i dziur - naturalnie się przykurzyło . . .
Focus ma perfekcyjne zawieszenie - prowadzi się znakomicie , powiem - wzorowo , nie reaguje negatywnie nawet z dużym obciążeniem .
Jeżeli można się do czegoś przyczepić - to jak na mój gust - jest nieco za twardy - na równych drogach - poezja , ale na nierównych polskich , często czuć każdą , nawet niedużą dziurę .
To typowe niemieckie auto - solidne , dobrze i starannie wykonane ( mój jest z Koloni ) i dodatkowo dobrze wyposażone .
Jak na polskie warunki - moim zdaniem - ma za mocny silnik ( 131 KM).
Taka moc jest niepotrzebna , no może z wyjątkiem wyprzedzania .
I tak nie ma bowiem gdzie jeździć z większymi szybkościami - drogi są tutaj wąskie , brudne i dziurawe .
Na bardzo nielicznych równych odcinkach królują fotoradary . . .
Kraj taki . . .
Jedyna słaba stroną Forda Focusa jest , jak dotychczas zauważyłem - jest wymiana filtra przeciwpyłkowego ( kabinowego ) .
To prawdziwa mordęga . . .
No i mógłby nieco mniej palić w mieście ( mój Ford pali nieco ponad 10 litrów w mieście , trasa to ok. 7 litrów /100km. )
Z drugiej strony- to w tej wersji - auto jest dość duże , ciężkie i mocne - więc - coś za coś . . .
Ogólnie - moim zdaniem - jest to bardzo udane i wartościowe auto .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 17-11-2009 o 10:01
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem