Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDDI duże spalanie 11-12 l
View Single Post
Stary 13-03-2010, 12:23   #60
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Duże spalanie :/

Cytat:
Napisał danul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Samochód mam od października 2009. Wtedy jeździłem głównie po mieście czasami wypad do większego miasta, w dwie strony jakoś 100km. Spalanie wychodziło 7.3-7.4 l/km.


Ostatnio co były takie mrozy (-25) i dużo śniegu po zalaniu do pełna i małych obliczeniach wyszło prawie 11l/km!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj zalałem znowu do pełna i wyszło 10.2l/km.
Teraz jeżdżę głównie po mieście bez wypadów ale nie sądzę, żeby tyle palił w trybie miejski.
Czy to jest normalne, czy lecieć do mechanika?

Pozdrawiam
Panowie jeżeli jeździcie na małych odległościach do 10 km to nie ma co się dziwić, że auto tyle pali, mój w zimie na pełnym baku przejeżdżał nieco ponad 500 km. Duże auto, dużo pali. Powyżej 9 jeszcze nigdy mi nie spalił, ale skoro obliczyłeś, że wychodzi Ci 11, to spróbuj nim przelecieć się gdzieś w trasie, wtedy komp się przestawi na mniejsze spalanie i powinno się wszystko unormować. Ja tak bynajmniej robiłem i wszystko było ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BÓG, HONOR, OJCZYZNA I FCP
Black Panther
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem