View Single Post
Stary 15-04-2010, 23:41   #1
GaBB
ford::beginner
 
Avatar GaBB
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Czarne lampy i halogeny w MK3 - wykonanie i efekt końcowy

Cześć!
Jako, że postanowiłem w swoim Mondku coś zmienić, mając wolne popołudnie postawiłem na zrobienie lamp w czarnym macie.
Po kolei. Przerabiane lampy to oryginalne fordowskie.
Potrzebne były:
-farba w spray'u czarna matowa
-papier ścierny 220 i 280
-podstawowe narzędzia (kombinerki, płaski śrubokręt)
-nóż stołowy

Zastanawiałem się jak rozkleić lampę, jedni piszą, żę suszarka/opalarka, że wkrętakiem...ja po 15 min zabawy z suszarką postawiłem na metodę piekarnika. I o takowego po zdjęciu gumowej osłony z lampy ją włożyłem. Temperatura 70 stopni i czas jednego papierosa - kolo 5 min. Poważyłem klosz nożem i pięknie wszystko odeszło.

dalej to kwestia odkręcenia 2 wkrętów torxowych - jeden pod kloszem pozycyjnego a drugi na górze całej lampy i mamy ten srebrny element wyjęty.

Przy okazji wyczyściłem odbłyśniki od mijania i długich.
Przyszedł czas na zmatowienie i zdarcie starej błyszczącej powłoki żeby nowy lakier lepiej trzymał się podłoża. Tutaj sporo zabawy ale warto to zrobić dokładnie.

Potem przychodzi czas na malowanie. Małe ilości farby - łącznie malowałem z 8 warstw. Po każdej z racji tego, ze rano potrzebowałem auto, suszarką suszyłem i kolejna.

Po wyschnięciu to już tylko złożenie wszystkiego oraz czyszczenie klosza z obu stron.

Lampy sklejałem tym samym klejem który był, zakładałem klosze - 5 min w piekarniku i dociskałem aż zatrzaski załapały.

Koszt całej operacji to 28 zł...i 3h pracy na balkonie i koszt nowej suszarki dla Żony - ot takie przekupstwo, żeby oddała starą.

Efekt wg mnie super - teraz jeszcze do zrobienia to samo w halogenach i tutaj pytanie do was - wie ktoś jak szybko i sprawnie wyjąć halogeny ze zderzaka w MK3?

Fotki zamieszczam poniżej jak to po kolei przebiegało. Mam nadzieję, ze się komuś przyda opis - jakby w Krakowie potrzebna była pomoc przy tym zabiegu to służę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GaBB jest offline   Odpowiedź z Cytatem